„Santaka“ / Dantų implantai. Kokie klausimai dažniausiai kyla pacientams? / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  



Dantų implantai. Kokie klausimai dažniausiai kyla pacientams?


Jei prieš keletą ar kelioliką metų buvo įprasta gydyti smarkiai pažeistus ar prarastus dantis protezais bei tiltais, pažeidžiant gretimus sveikus dantis, tai šiandien šios praktikos dažniausiai atsisakoma, taikant alternatyvius prarastų dantų atkūrimo būdus. Šiai dienai dantų implantavimas yra neskausmingas, itin saugus, greitas, minimaliai invazyvus prarastų dantų atkūrimo būdas, kurio rezultatais pacientas gali džiaugtis ne kelerius metus, o ištisus dešimtmečius.

Visgi prieš ryždamiesi šiam dantų gydymo būdui, žmonės pirmiausia ieško informacijos apie pasiruošimą, jų laukiančias procedūras, kainas, privalumus ir trūkumus. Turbūt nenustebsite išgirdę, kad dantų implantavimo paslauga yra bene labiausiai apipinta įvairiausių mitų ir ne visada patikimos informacijos gausa, žmonių nuomonėmis ir gandais.

Odontologijos klinikų Pietų Lietuvoje tinklo „Šypsenos ekspertai“ odontologai parengė atsakymus į pacientams dažniausiai kylančius klausimus apie dantų implantus, kad padėtų išsklaidyti mitus, nepagrįstas baimes ir padrąsintų ryžtis procedūrai, galinčiai ir vėl sugrąžinti jums gražią šypseną.

Kiek užtrunka implantavimo procedūra?



Nors procedūros ilgis priklauso nuo individualaus pacientui taikomo gydymo metodo, daugeliu atvejų dantų implantacija nėra labai ilgai trunkantis procesas. Pirmojo vizito pas odontologą metu dažniausiai įvertinama burnos būklė, konsultuojama, atliekama diagnostika, aptariamos implantacijos procedūros ir sudaromas gydymo planas. Gali būti pradėtos pirminės gydymo procedūros, ypač jei reikia tvarkyti didelį skaičių dantų. Yra atvejų, kai jau per pirmąjį apsilankymą pradedama ir implantacija.

Paprastai vieno danties implanto įsukimas užtrunka 15-20 minučių. Kai pacientui implantuojamas visas žandikaulis – 4 implantai ir 12 dantų, tuomet procedūra, kartu su pasiruošimu ir instrukcijomis, pacientui užtrunka apie 2-2, 5 valandos. Esant poreikiui, vieno vizito metu gali būti implantuojami ir abu žandikauliai.

Kiek iš viso apsilankymų prireiks visiškai atkurti prarastus dantis – nulems kiekviena situacija individualiai ir atsižvelgiant į tai, kokia – betarpiška (vienmomentė), vėlyvoji ar ankstyvoji – implantacija bus taikoma pacientui. Vienmomentė implantacija – kai implantas įsukamas į ką tik išrauto danties alveolę to paties vizito metu, kai buvo atliktas danties šalinimas. Ankstyvos implantacijos principas – implantacija atliekama po 4 – 8 savaičių po danties rovimo. Tuo tarpu vėlyvoji implantacija gali užtrukti ir ilgiau nei metus.



Kol lauksiu implanto, vaikščiosiu pusę metų su skyle priekinėje burnos dalyje?

Jei po danties pašalinimo nėra uždegimų ar cistų, kaulo implanto įsriegimui yra pakankamai, implantacija gali būti atliekama iš karto. Laikinas dantis išrauto danties vietoje gali būti atkuriamas to paties vizito metu. Todėl žmogui tikrai nereikės vaikščioti be danties, ypač, jei gydomas dantis priekinėje, pačioje matomiausioje burnos dalyje, ir patirti tiek fizinį, tiek emocinį diskomfortą.

Ar būna, kad dantų implantai neprigyja, organizmas juos „atmeta“ tarsi svetimkūnį?

„Atmesti“ dantų implantų organizmas negali, implantas gali tiesiog neprigyti. Pastarųjų metų praktika rodo, kad neprigyjantys implantai ar kylančios komplikacijos – tik retos, iki 2-3 proc. visų gydymo atvejų tesudarančios išimtys. Būtina pabrėžti, kad implantų prigijimui įtakos gali turėti ir paciento pablogėjusi sveikatos būklė (nusilpęs organizmas, neišgydytos periodonto ligos ir pan.); žalingi paciento įpročiai (griežimas dantimis, rūkymas ir pan.); burnos higiena, vartojami vaistai, taip pat – dantenų storis ir žandikaulio kaulo kiekis / kokybė. Įtakos implantų prigijimui gali turėti tokios ligos kaip diabetas ir osteoporozė, spindulinis gydymas, bet tai nėra nuosprendis tokiems pacientams – jei liga yra kontroliuojama, tai neužkirs kelio gydymui implantais. Ypač šis klausimas dažnai kyla vyresnio amžiaus pacientams, bet amžius šiuo atveju neturi svarios įtakos. Atliekant implantaciją, svarbiausia, kad būtų pakankamas kaulo kiekis ir tankis, kad būtų galima įsriegti implantą.



Ką daryti, jei implantas visgi neprigyja, tai yra nesuauga su kaulu ir ant jo negalima tvirtinti protezo? Tokiais atvejais implantą reikėtų išimti, palaukti bent 3 mėnesius ir pakartoti procedūrą, už kurią klientas jau neturėtų mokėti dar kartą. Arba dar viena išeitis – kaulo priauginimas.

Ar danties implanto prigijimo sėkmė priklauso nuo implanto gamintojo?

Implantai gaminami iš aukščiausios rūšies titano ir kitų kokybiškų metalo lydinių, kurie yra biologiškai suderinami su žmogaus organizmu. Dėl šios priežasties implantai yra organizmo natūraliai priimami, nesukelia alerginių reakcijų ir lengvai prigyja žandikaulio kaule.

Ar yra amžiaus riba, nuo kada arba – iki kada galima sriegti implantus?

Galbūt dantų implantavimas vyresnio amžiaus pacientams yra atliekamas dažniau, tačiau juk prarasti vieną, kelis ar net visus dantis avarijų, nelaimingų atsitikimų metu, po sudėtingų ligų gali įvairaus amžiaus pacientai. Šis, nuo 18 m. taikomas gydymo būdas, kurio metu atkuriami prarasti dantys – tai išeitis, atsižvelgiant į paciento konkretų poreikį, atsiradusį dėl skirtingų situacijų ir priežasčių. Būtina atminti – danties praradimas nėra tik estetinė problema. Praradus vieną ar kelis dantis rekomenduojama ilgai nedelsti ir kreiptis į specialistus. Laikui bėgant, be prarastų dantų darosi ne tik sunkiau sukramtyti maistą, bet ir gali pradėti nykti žandikaulis, atsirasti papildomų – kaulo priauginimo ar sinuso pakėlimo – operacijų poreikis. Dantų implantai atstoja danties šaknį, todėl užkertamas kelias žandikaulio kaulo nykimui ir kitiems galimiems patologiniams procesams, gresiantiems po dantų netekimo.

Ar implantavimo procedūra yra labai skausminga?

Šiuolaikinis dantų gydymas yra praktiškai beskausmis, nesukeliantis diskomforto ar nemalonių pojūčių pacientui, tad teigti, kad dantų implantacija yra skausminga, yra labai netikslu. Kaip ir atliekant paprastesnes dantų gydymo procedūras (dantų taisymas, dantų traukimas ir kt.), taip ir implantavimo atveju pacientui taikoma greitai veikianti ir saugi vietinė nejautra.

Po implantavimo procedūros, kai baigiasi nuskausminamųjų vaistų poveikis, gydytojai paskiria skausmą mažinančių medikamentų, kurių kartais gali prireikti, jei atsiranda maudimas, trumpalaikis patinimas, nedidelis skausmas implantavimo vietoje. Gali būti skiriami ir antibiotikai – tiesiog būtina laikytis gydytojo nurodytų rekomendacijų.

Dažniausiai po vieno ar kelių dantų implantavimo procedūros iškart galima grįžti prie įprastinės veiklos. Retais atvejais, atliekant sudėtingesnes chirurgines – kaulo bloko operacijos, sinuso dugno pakėlimo, bedančio žandikaulio atkūrimo – ir panašias procedūras visas gydymas gali užtrukti ilgiau.

Ar dantų implantavimas atliekamas tik praradus daugiau nei vieną dantį?

Vienas, keli dantys, visa dantų eilė ar visi prarasti dantys – tai priklauso tik nuo konkretaus paciento poreikio, kiek dantų iplantavimo būdu reikės atkurti. Dantų implantavimas – tai vienas ilgaamžiškiausių dantų atkūrimo būdų. Tinkamai prižiūrimi dantų implantai gali tarnauti ir visą paciento gyvenimą.



Ar dantų implantus sudėtinga valyti ir prižiūrėti?

Atlikus dantų implantavimo procedūrą, klinikos specialistai jums suteiks visą reikalingą informaciją dėl tolimesnės dantų priežiūros. Daugelis klaidingai įsitikinę, jog po implantacijos procedūros dantis reikės specialiai prižiūrėti, skirti tam daug laiko ir ypatingo dėmesio. Svarbiausia taisyklė – įprasta ir atsakinga dantų priežiūra bei reguliari higiena. Visavertei burnos higienai reikalinga: minkštas dantų šepetėlis ir dantų valymas 2 kartus per dieną, tarpdančiams skirtas siūlas ar šepetėlis, dantų skalavimo skystis. Jei norite prižiūrėti dantis dar atsakingiau – naudokite burnos irigatorių, padėsiantį vandens srovės pagalba išvalyti visas dantų apnašas ir maisto likučius, stimuliuosiantį jūsų dantenas. Standartiškai – vieną kartą per metus rekomenduojama atvykti į dantų apžiūrą ir implantų patikrinimą, kad būtumėte ramūs ir implantus galėtumėte naudoti ilgam. Ir žinoma – nepamiršti profesionalios burnos higienos procedūros, kurią rekomenduojama atlikti 2 kartus per metus. Jeigu būtų kokių specifinių reikalavimų dantų priežiūrai po implantavimo procedūros, atsižvelgiant į konkretaus gamintojo implantą – klinikos specialistai jums suteiks visą reikalingą informaciją.



Ar tai labai brangi procedūra?

Pirmiausia svarbu suprasti – su kuo lyginant dantų implantavimo procedūra pacientui gali atrodyti per brangi? Jei palyginsime kainą su išimamos dantų plokštelės kaina – tuomet kainų skirtumas bus didelis, bet jei su dantų tilteliu, jo tvirtinimu prie gretimų dantų ir tų dantų paruošimą, tuomet tas skirtumas nebus toks svarus. Bet kuriuo atveju, kiekvienos procedūros kainą lemia naudojamos medžiagos ir būtinosios gydymo išlaidos.

Lyginant dantų implantaciją su kitais dantų atkūrimo būdais (pvz. išimamais protezais), implantai atsipirks kur kas greičiau, nes jų nereikės ilgainiui keisti. Negana to, net jeigu prireiktų ant danties implanto pritvirtinto protezo korekcijos, ji būtų ir greitesnė, ir paprastesnė. Odontologui pakaktų atsukti protezą, pakoreguoti ir vėl prisukti, ne išimamą protezą gaminti iš naujo.

Tačiau, galime užtikrinti, kad paciento gyvenimo kokybė ir tolimesnė savijauta, pasirinkus plokštelę, tiltelį ar implantą, tikrai skirsis. Svarbu suprasti, kad ši procedūra – tai ne trumpalaikis sprendimas, o investicija į savo sveikatą, komfortą, estetinę išvaizdą ir, be abejo, šypseną.

Jeigu pacientui visą sumą sumokėti iš karto yra per brangu – yra galimybė ir mūsų klinikoje už šias procedūras atsiskaityti išsimokėtinai.



Ar dantų implantai yra pastebimi aplinkiniams?

Dantų implantai itin tiksliai atkartoja tikruosius dantis. Ant implantų tvirtinamos dirbtinių dantų karūnėlės yra ilgaamžiškos, tvirtos, savo funkcijomis, prilygstančios natūraliems dantims. Dantų technikas pagamina vainikėlius, kurie tiek spalva, dydžiu ir forma yra identiški nuosaviems dantims. Galime jus nuraminti – aplinkiniai apie implantus jūsų burnoje sužinos nebent tada, jeigu patys jiems tai pasakysite. Kad turite implantų, be jūsų užsiminimo pastebės tik jūsų dantų sveikata besirūpinantis gydytojas.

Ar jausiu implantus burnoje?

Įmplantas yra įsriegiamas į žandikaulio kaulą, tad žmogus implanto tikrai nejaučia. Nepaniokime pačių implantų su danties protezais, kurie tvirtinami ant implantų. Danties protezas yra tvirtinamas tik idealiai pritaikius jį taip, kad pacientas jaustųsi patogiai. Turi tikti danties forma, spalva, išlinkis, o svarbiausia – danties protezas turi atrodyt lygiai taip pat kaip ir kiti dantys. Galbūt kai kurie žmonės pirmomis dienomis gali jausti tam tikrą pojūtį, kad tai ne natūralus dantis. Tačiau ilgainiui žmogus gali net supainioti, kuris jo dantų yra tikras, kuris – dirbtinis, protezuotas ant įsriegto implanto.



Ar implantai gali iškristi? Ar gali tekti juos keisti?

Implantams gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją. Tai įrodo faktą, kad gydymas yra ilgaamžis. Dantų atkūrimas ant implantų šiandieninėje odontologijoje yra patikimiausia ir ilgaamžiškiausia dantų atkūrimo priemonė. Tinkamai prižiūrimas implantas – nedidelis, iš titano pagamintas sraigtas – žandikaulyje atliks danties šaknies funkciją visą gyvenimą.

Ar būtina atstatinėti dantis, jei jų nesimato?

Turbūt šis klausimas kyla daugeliui – kam investuoti į dantis, kurių nesimato? Juk svarbiausi yra priekiniai dantys, kurie labiausiai matosi šypsantis. Visgi svarbu suprasti, kad pirmiausia būtina atkurti krūminius dantis, atliekančius kramtymo funkciją. Tik po to eitų priekinių dantų estetinė funkcija. Kai pašalinamas dantis ar jo šaknis, kaulas ilgainiui pradeda tirpti, ypač jei pacientas nuolat nešioja išimamas plokšteles. Jos trinasi į kaulą dar labiau jį naikindamos, ir tokiu atveju, vėliau norint įsriegti implantą, gali tekti priauginti ir kaulą. Tuo tarpu netekus danties ir iškart įsriegus implantą, išvengiama papildomo gydymo bei sutaupoma nemaža dalis lėšų vėliau.



Ir žinoma, nebijokite klausti gydytojo

Sveikatos specialistai mato tendenciją, kad Lietuvos žmonės vizitą pas odontologą stengiasi atidėti, tačiau delsdami tik dar labiau pakenkia savo sveikatai. Nors dantimis mes naudojamės kasdien, daugelis žmonių neįvertina jų reikšmės savo gyvenimo kokybei. O neįvertina dėl to, kad neieško atsakymų arba neišdrįsta jų paklausti. Nekorektiškų ar keistų klausimų nėra – jus gydantis gydytojas atsakys į visus jums iškilusius klausimus.

Dantų implantai – tai ilgaamžiškiausias būdas turėti stiprius, natūraliems prilygstančius dantis. Tai galimybė vėl mėgautis mėgstamiausiais patiekalais, drąsiai šypsotis, juoktis, nejausti jokio diskomforto jausmo dėl tuščių ertmių savo burnoje ir žinoma – labiau pasitikėti savimi.

Odontologijos klinikos „Šypsenos ekspertai“ dantų implantavimo paslaugą teikia Alytuje, Vilkaviškyje, Marijampolėje, Kybartuose, jau greitai – ir Šakiuose. Su mumis susisieksite tel. 370 671 58058 arba registruodamiesi www.sypsenosekspertai.lt .

Kiekvieną dieną rūpinamės jūsų šypsena!





Publikuota: 2021-06-09 14:56:30

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senąjį sodą papuošusios sūpynės – dovana miestui
* Kapinių prižiūrėtojai darbo turi ne tik prieš Vėlines
* Verslo kryptį padiktavo gyvenimo būdas
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip reagavote į Donaldo Trampo pergalę JAV prezidento rinkimuose?
Apsidžiaugiau.
Apėmė nerimas.
Laukiu, ką parodys ateitis.
Dėl to nesuku galvos.



Kalbos patarimai

Dėl konstrukcijos „tai yra apie“
Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai