„Santaka“ / Naujas direktorius sieks vienybės ir aukštų sportinių rezultatų / Karjera

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Karjera

Dalinkitės:  


Beveik du mėnesius sporto mokyklos direktoriumi dirbantis Jonas Jurkynas žada vienodai daug dėmesio skirti visoms sporto šakoms.

Autoriaus nuotr.


Naujas direktorius sieks vienybės ir aukštų sportinių rezultatų

Andrius GRYGELAITIS


Vilkaviškio rajono sporto mokykla išgyvena atsinaujinimo laikotarpį. Įstaiga ne tik persikėlė į kitas patalpas, tačiau ir pakeitė direktorių. Jau beveik porą mėnesių mokyklai vadovauja Jonas Jurkynas.

Jautė įtampą

J. Jurkynas iki šiol geriausiai buvo žinomas kaip aukštų rezultatų pasiekęs imtynių treneris. Jo ugdytiniai ne kartą yra tapę įvairių šalies bei tarptautinių varžybų čempionais, o pats specialistas kurį laiką net vadovavo Lietuvos jaunių rinktinei.

Beveik 20 metų rajono sporto mokykloje dirbantis J. Jurkynas siekti naujų karjeros aukštumų pasiryžo praėjusių mokslo metų pradžioje. Tada buvo paskelbtas konkursas į įstaigos direktoriaus vietą, o tuo metu šias pareigas ėjęs Algidas Karalius jau buvo apsisprendęs nesiekti dar vienos kadencijos. Būtent A. Karalius ir paskatino J. Jurkyną sekti jo pėdomis, suteikė nemažai vertingų patarimų. Buvęs bei dabartinis įstaigos vadovai ir šiandien dažnai bendrauja, dalijasi sukaupta patirtimi.

Pasiryžęs dalyvauti konkurse J. Jurkynas turėjo įveikti Nacionalinės švietimo agentūros specialistų parengtas kompetencijų vertinimo užduotis. Tai būsimam sporto mokyklos direktoriui tapo nemenku iššūkiu. Ir visai ne dėl to, kad trūko žinių ar patirties! Tiesiog dėl pandemijos kompetencijų vertinimą vis teko atidėti, kol galiausiai buvo apskritai pasakyta, kad neaišku, kada jis įvyks.


„Visą tą laiką jaučiau šiokią tokią įtampą, nežinojau, kada galiu sulaukti skambučio su pranešimu apie planuojamą kompetencijų vertinimą. Galiausiai mano ir agentūros specialistų pokalbis įvyko balandį, nors iš pradžių ketinta jį surengti dar praėjusių metų gruodį“, – sakė J. Jurkynas.

Šiek tiek erzina

Prieš tapdamas sporto mokyklos direktoriumi J. Jurkynas kandidatavo į neseniai atidaryto Vilkaviškio sporto ir pramogų centro vadovo vietą. Nors pastarosios įstaigos direktoriumi buvo paskirtas Martynas Kasperaitis, pats J. Jurkynas džiaugiasi, kad viskas susiklostė būtent taip. Jis tikino, kad sporto mokyklos vadovo kėdė jam yra artimesnė, o darbo specifika šioje įstaigoje – geriau pažįstama.

„Dabar esu atsakingas ne tik už savo treniruojamus, tačiau už visus įstaigoje ugdomus vaikus bei čia dirbančius 34 darbuotojus. Sieksiu, kad mokykla taptų modernia, atvira visuomenei ir aukštų sportinių rezultatų siekiančia įstaiga. Mane kartais erzina, kai aplinkiniai mūsų vaikų grupes pavadina būreliais. Čia dirbantys treneriai kryptingai ugdo jaunuosius atletus ir siekia tik pergalių. Noriu, jog visi suprastų, kad sporto mokykla – pirma profesionalių sportininkų auginimo pakopa“, – pabrėžė naujasis įstaigos vadovas.


Pasak jo, pasiekti aukštų rezultatų nėra lengva. Tam prireikia mažiausiai trejų metų. Neretai per tiek laiko vaikams pabosta lankyti treniruotes, jie apskritai nustoja eiti į sporto mokyklą arba pasirenka kitą sporto šaką. Būtent dėl to vienas iš pagrindinių J. Jurkyno tikslų bus išlaikyti ar net padidinti įstaigoje ugdomų vaikų skaičių. Tam, pasak naujojo direktoriaus, prireiks ir tėvų pagalbos.

Tvirti kaip kumštis

Nuo 2002-ųjų sporto mokykloje dirbantis J. Jurkynas puikiai pažįsta visus kitų sporto šakų trenerius, gerai žino apie kolektyve vyraujančias nuotaikas. Tapęs vadovu jis tikino dar nepajutęs pasikeitusio trenerių požiūrio į jį. Pašnekovo teigimu, praėjo dar per mažai laiko, o ir susitikimų su įstaigos darbuotojais buvo gana nedaug, nes vasarą didžioji jų dalis atostogauja.

Pats J. Jurkynas teigė ir toliau su visais bendrausiantis šiltai, draugiškai bei dalykiškai. Jis žada būti reiklus sau ir kitiems, o visas iškilusias problemas ketina spręsti demokratiškai.

„Niekada nebus taip, kad visi liktų patenkinti. Vienos sporto šakos – brangesnės, kitos – pigesnės. Dėl to lėšų paskirstymas nėra lengvas. Kartais išties trūksta pinigų įsigyti paprasčiausio inventoriaus. Manau, kad vienas iš būdų užsidirbti – šiek tiek pakelti mėnesinį mokinių mokestį. Iki šiol jis siekė vos 3 eurus. Kai kas net pasitikslindavo, ar ši suma nėra nustatyta už vieną treniruotę. Nuo rugsėjo mokestį kelsime iki 5 eurų. Manau, kad vaikų tėvams toks pokytis nebus reikšmingas, o mums tai bus svari paspirtis“, – sakė J. Jurkynas.


Prieš išeidamas iš direktoriaus pareigų A. Karalius neslėpė, kad tarp įstaigos darbuotojų jaučiamas susiskaldymas. J. Jurkynas neabejojo, kad jam pavyks vėl suvienyti mokyklos kolektyvą.

„Savo treniruojamiems vaikams dažnai kartoju, kad sužeisti vieną iš penkių rankos pirštų nėra sunku, tačiau jei jie bus sugniaužti į kumštį, į pirštus niekas negalės pasikėsinti. Taip ir gyvenime – tik būdami tvirti kaip kumštis būsime stiprūs ir galėsime siekti savo tikslų. Po vieną mes nieko nepadarysime“, – teigė pašnekovas.

Dar tikisi treniruoti

Tapęs sporto mokyklos direktoriumi J. Jurkynas žada itin daug dėmesio skirti visoms sporto šakoms. Jis yra pasiryžęs aukoti savo laisvadienius ir kartu su treneriais vykti į įvairias varžybas.

„Sieksiu kiekvieną sporto šaką pažinti iš vidaus. Norėdamas konstruktyviai bendrauti su treneriais bei padėti įgyvendinti jų sumanymus turiu gyventi jų kuruojamomis sritimis, gerai jas išmanyti“, – teigė J. Jurkynas.

Naujasis direktorius taip pat norėtų ateityje koreguoti kai kurių treniruočių laiką, šiek tiek pakeisti atostogų grafikus. Anot jo, kai kurios sporto šakos, tokios, kaip buriavimas, futbolas ar dviračių sportas, yra labiau sezoninės, todėl tiek jas pasirinkusiems vaikams, tiek treneriams būtina dar geriau išnaudoti šiltąjį metų laiką.

Kartais Jonas Jurkynas pasvarsto ir apie sporto šakų plėtrą, tačiau į tai kol kas žiūrima atsargiai. Pasak direktoriaus, didesnės pasirinkimo galimybės yra gerai, tačiau baiminamasi, jog dėl to gali nukentėti kai kurios mokykloje jau kultivuojamos sporto šakos. Jų dabar yra aštuonios. Naujojo vadovo teigimu, jei ir bus galvojama apie plėtrą, tai bus orientuojamasi į olimpines sporto šakas.

„Palyginti su kitais rajonais, Vilkaviškyje nėra daug sportuojančių vaikų. Tai – nedžiuginantis faktas. Pavyzdžiui, į Lietuvos kariuomenę dėl įvairių sveikatos sutrikimų nepriimamas kas antras jaunuolis. Tai lemia mažas fizinis aktyvumas bei netinkama mityba. Sportas ne tik gerina savijautą, ugdo sveiką gyvenseną, formuoja socialinius įgūdžius, bet ir skatina protinę veiklą! Raginu visus tėvus rūpintis savo atžalomis. Sportuoti pas mus gali ne tik mokyklinio amžiaus vaikai, bet ir priešmokyklinukai“, – sakė pašnekovas.

Pats J. Jurkynas net ir tapęs įstaigos direktoriumi dar nenorėtų atsisveikinti su trenerio darbu. Jis specialistui teikia didelį malonumą. Mokyklos vadovas viliasi nuo rudens kartais dar pakeisti oficialų darbo kostiumą į patogesnę trenerio aprangą. Juolab kad to reikalauja ir situacija – viena iš imtynininkų trenerių Vaida Puidaitė-Pašiūnienė šiuo metu yra išėjusi motinystės atostogų, tad šios sporto šakos trenerių gretos labai praretėjusios.


Aktyvus nuo mažens

J. Jurkynas sporto mokyklos direktoriumi tapo neatsitiktinai. Nuo mažens jis buvo labai aktyvus, domėjosi įvairiomis sporto šakomis. Net ir dabar mielai laisvalaikiu pažaidžia tinklinį, futbolą, krepšinį, stalo bei lauko tenisą. Šią žiemą vyras po daugybės metų pertraukos netgi vėl išbandė ledo ritulį.

Jo susižavėjimą dvikovinėmis sporto šakomis nulėmė vaikystėje matyti koviniai filmai bei laikas, praleistas kariuomenėje. Būtent ten J. Jurkynas susipažino su vilkaviškiečiu karininku Valdu Kiveriu, su kuriuo netrukus įkūrė dvikovinių sporto šakų klubą „Ravyras“. Taip prasidėjo ne vieną dešimtmetį trunkanti trenerio karjera.

J. Jurkynas prisipažino ir dabar negalintis tiesiog sėdėti prie televizoriaus bei nieko neveikti. Jei nesportuoja, jis laisvalaikiu mėgsta gaudyti vėją, važiuodamas prieš metus įsigytu motociklu, arba medžioti. Vyro kolekcijoje gausu pačių įvairiausių medžioklės trofėjų.

Keliauti naujasis sporto mokyklos direktorius mėgsta ne tik motociklu, bet ir automobiliu. Šia transporto priemone jis yra apvažiavęs nemažą dalį Europos.Publikuota: 2021-08-02 08:00:46

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Į grupinio gyvenimo namus šiandien įžengs naujakuriai
* Daugiabutį renovavę statybininkai radiniu nesusigundė
* Ž. Žilinskienė: „Šie metai mokykloms – išskirtiniai“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kieno vardą suteiktumėte Vilkaviškio viešajai bibliotekai?
Kazio Bradūno.
Vinco Kudirkos.
Antano Vaičiulaičio.
Siūlyčiau kitą variantą.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Pieninis ar pieniškas šokoladas?
Kalbos požiūriu taisyklingi abu variantai. Priesagos -iškas būdvardis vartojamas nusakant daikto požymį. Jis paprastai vartojamas šnekoje, laisvuosiuose stiliuose: pieniškas šokoladas, pieniškas valgis, pieniški ledai, pieniška sriuba.
Sudarant terminus, kai reikia pabrėžti rūšį, vartojamas priesagos -inis būdvardis: pieninis šokoladas, grietininis šokoladas, riešutinis šokoladas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai