„Santaka“ / Ne visus tinklus privalo prižiūrėti ESO / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Ne visus tinklus privalo prižiūrėti ESO


Dėl elektros tiekimo sutrikimų bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) kas mėnesį sulaukia per 11 tūkst. šalies gyventojų kreipimųsi. Tačiau nuo visų užregistruotų gedimų ketvirtadalis yra vidaus tinklo gedimai, kurių ESO tvarkyti negali, nes nėra jų savininkė. Kad gedimai būtų kuo greičiau pašalinti, praverstų žinoti, kam priklauso konkreti tinklo dalis ir kur kreiptis įvykus gedimui.

Tinklo ribos

Žinant tinklo ribas bus lengviau suprasti, kada kreiptis į elektriką, namo administratorių, o kada į skirstymo operatorių ESO. Bendrovė užtikrina nenutrūkstamą energijos tiekimą gyventojams, skirsto elektrą ir gamtines dujas bei prižiūri skirstomuosius tinklus, rūpinasi naujų klientų įrenginių prijungimu.

ESO rūpinasi daugiau nei 126 tūkst. km elektros oro ir kabelių linijų, eksploatuoja per 9 tūkst. km dujotiekių. Tačiau jai priklauso tik dalis tinklo. Paprastai tariant, ESO tinklo ribos baigiasi ten, kur yra apskaitos įrenginio spinta (skaitiklis). Ties skaitikliu baigiasi ESO prižiūrimas elektros tinklas ir skirstomasis dujotiekis. Tinklo dalis, kuri tęsiasi nuo apskaitos spintos, jau priklauso klientui.


Daugiabučio gyventojams, kurių skaitiklis įrengtas rūsyje, reikėtų žinoti, jog ESO prižiūrimi elektros tinklai yra iki apskaitos įrenginių, o už jų prasideda klientams priklausantis elektros tinklas, kuriuo rūpinasi namą administruojanti įmonė arba namo bendrijos pirmininkas.

Individualiuose namuose gyvenantiems žmonėms reikia atkreipti dėmesį, kur įrengtas skaitiklis. Jeigu jis įrengtas lauke, ESO aptarnaujama riba yra iki skaitiklio, o už kitus lauko tinklus atsakingi patys gyventojai. Jeigu skaitiklis įrengtas pastato viduje, klientas atsakingas už namų vidaus elektros instaliaciją, einančią nuo skaitiklio.

Su skirstomuoju dujotiekiu kiek kitaip. Požeminio dujotiekio dalis, besitęsianti nuo sklypo ribos iki pastato ir dujinio prietaiso, priklauso ne ESO, o klientui. Todėl požeminio ir pastato dujotiekio įrengimu bei priežiūra turi pasirūpinti klientas, pasirinkdamas kvalifikaciją turinį rangovą.

Elektros ar dujų tinklo nuosavybės riba tarp ESO ir kliento visada nurodoma tinklų nuosavybės ribų akte arba sudarytoje sutartyje.

Reikia patikėti specialistui

Už apskaitos įrenginių prasidedantis klientui priklausantis elektros tinklas bei elektros instaliacija – tai laidai, kabeliai, įjungimo lizdai, apšvietimo sistema ir elektros prietaisai.


Jeigu pastebėjote, kad vidiniame būsto tinkle įvyko gedimas, reikia jį pašalinti. Kai kuriuos paprastus darbus galite atlikti ir patys – pakeisti elektros lemputę, fluorescencinį šviestuvą, elektros kabelį ar įsukamą saugiklį.

Tačiau elektros instaliaciją ir kitus darbus reikia patikėti profesionalams. Pasirinkite elektriką ar elektriko paslaugas siūlančią įmonę, kuri galėtų užtikrinti darbų kokybę.

Net silpna elektros srovė žmogui gali būti mirtina, nes mūsų kūnas – puikus laidininkas. Todėl būtina griežtai laikytis saugumo taisyklių. Visus elektros instaliacijos darbus turi atlikti tik specializuotos įmonės arba profesionalai, turintys leidimą šiems darbams ir gerai išmanantys elektrosaugos reikalavimus. Svarbu ne tik saugiai atlikti darbus, bet ir užtikrinti, kad įrengtas tinklas būtų saugus ir ateityje.



ESO inf.



Publikuota: 2021-08-02 09:24:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai