„Santaka“ / Įspūdingų desertų kūrėja savęs kitoje srityje neįsivaizduoja

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda dirbamos žemės Sausininkų k., Bartninkų sen. Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-09-29 09:16:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2021-08-09 08:08

Dalinkitės:  


Marina Tamošauskienė iš anksto pradėjo ruoštis didžiajam darbymečiui ir neseniai nufilmavo vaizdo medžiagą, kaip puošti kalėdinius meduolius.

Autorės nuotr.


Įspūdingų desertų kūrėja savęs kitoje srityje neįsivaizduoja

Toma BIRŠTONĖ


Arminų kaime (Klausučių sen.) gyvenanti Marina Tamošauskienė penkerius metus užsiima konditerija – kepa meduolius, gamina ledinukus, zefyrus ir kitus skanumynus. Pažvelgus į desertus galima drąsiai sakyti, jog moteris juos paverčia meno kūriniais.

Nuo medicinos pasuko prie konditerijos

Prieš daugiau nei dešimtmetį į Lietuvą gyventi M. Tamošauskienė atvyko iš Kaliningrado srities, iš Rusijos. Marina pasakojo, kad vaikystėje ji kiekvieną vasarą atvažiuodavo į Suvalkiją atostogauti, nes Sūdavos kaime gyveno močiutė. Netoliese gyvenęs būsimas vyras pavergė merginos širdį ir jauna šeima nusprendė kurti laimę Arminuose.

Nors Marina yra baigusi medicinos studijas ir Kaliningrade dirbo vaikų gydytoja, karjera liko nuošalyje, o moteris atsidavė šeimai. Be to, kad galėtų dirbti medicinos srityje Lietuvoje, jai būtų reikėję baigti rezidentūros studijas.

„Kaliningrade gydytoju galima dirbti iš karto pabaigus studijuoti, o Lietuvoje situacija kiek kitokia. Čia reikalinga specializacija, papildomos studijos. Aplinkybės taip susiklostė, kad augindama vaikus mokytis neturėjau sąlygų, nes neakivaizdinių rezidentūros studijų Lietuvoje pasirinkti nebuvo galimybės“, – pasakojo M. Tamošauskienė.



Paaugus vaikams moteris nusprendė ieškotis kitos veiklos ir atrado konditeriją. Ši sritis ją traukė nuo vaikystės, o prieš penkerius metus prasidėję eksperimentai virtuvėje tęsiasi iki šiol.

Meduoliai ir kiti skanumynai

Pirmuosius meduolius ji kepė savo vaikams prieš didžiąsias metų šventes. Moteris net nemanė, kad konditerija taip susidomės, todėl sudėtingų receptų nesirinko. Beje, Marina pirmuoju savo receptu remiasi iki šiol, tik truputį jį patobulino. Vien meduoliais Marina neapsiribojo. Ji norėjo gražių, ryškiaspalvių kepinių, todėl nusprendė juos dekoruoti. Jokių puošybos kursų M. Tamošauskienė nelankė, visko išmoko savarankiškai.

„Prieš penkerius metus dekoruoti meduoliai Lietuvoje buvo naujiena. Aš juos pastebėjau naršydama rusiškuose interneto portaluose. Nuo tada pradėjau gilintis, žiūrėti vaizdo įrašus ir eksperimentuoti. Iš pradžių savo kepiniais stebinau artimuosius, vėliau užsakymų sulaukiau iš draugų. Kai prisimenu pirmąjį savo dekoruotą meduolį, ima juokas, tačiau tuomet man atrodė, kad jis labai gražus. Bėgant laikui kepiniai tapo dailesni, jų įsigyti pasiūliau ir kitiems“, – pasakojo M. Tamošauskienė.

Dabar gaminių asortimentą sudaro ne tik meduoliai, bet ir ryškiaspalviai ledinukai, prancūziški migdoliniai sausainiai makarunai, zefyrai bei morengai. Marinai teko nemažai paplušėti, kol išmoko tinkamai paruošti makarunus. Ruošiant šį „kaprizingą“ desertą reikia paisyti tam tikrų subtilybių, kurias perprasti pavyksta ne visiems.



Ilgas procesas

Konditerė neslėpė, kad labiausiai jai patinka kepti ir dekoruoti meduolius. Ji iš anksto ruošia tešlą, leidžia jai subręsti ir tik tuomet kočioja, pjausto. Moteris sakė, kad pasigaminti puošti tinkamą glazūrą – juokų darbas. Reikia išmaišyti ir gerai išplakti kiaušinių baltymus, cukraus pudrą ir maistinius dažus. Tačiau pats dekoravimas – ilgas, kruopštus ir susikaupimo reikalaujantis procesas. Mat su konditeriniu maišeliu išpiešti gėles, angelus, drambliukus, drugelius ir kitus personažus, kurių pageidauja užsakovai, nėra taip paprasta.

Prieš keletą metų M. Tamošauskienė įsigijo specialius įrenginius – projektorių ir spausdintuvą. Gamybos procesas tapo žymiai lengvesnis ir spartesnis, o meduoliai – dar žavesni. Ant jų atsirado įvairūs užrašai, įmantrūs paveikslėliai.

Kadangi meduolių tinkamumo vartoti laikas yra gana ilgas (sandariai supakuoti meduoliai gali stovėti apie 3 mėnesius), rudeniui įsibėgėjus moteris pradės ruošti pirmuosius užsakymus žiemos šventėms. Zefyrai gali stovėti kelias savaites, o makarunus reikia suvartoti per kelias dienas.

Klientų netrūksta



Šiuo metu Marina atostogauja ir leidžia sau atsipūsti, bet verslo pradžioje, kol sulaukė klientų pripažinimo, teko paplušėti. Moteris atvirai pasakojo, kad būdavo momentų, kai norėdavo mesti šitą veiklą.

„Prieš didžiąsias žiemos šventes, šv. Valentino bei Motinos dienas gaudavau labai daug užsakymų. Pasitaikydavo tokių dienų, kai tekdavo ilgai pavakaroti, nes norėdavau užsakymus išsiųsti laiku ir nenuvilti klientų. Paskui sulaukdavau priekaištų iš vaikų, pati tapdavau irzli ir pavargusi. Jau keletą metų priimu ne visus užsakymus, nes fiziškai nespėju tiek padaryti. Geriausia, kai klientai kreipiasi iš anksto, o ne tuomet, kai iki šventės lieka vos kelios savaitės ar dienos“, – pasakojo M. Tamošauskienė. Dabar ji stengiasi darbą planuoti taip, kad savaitgalius galėtų skirti šeimai.

Moko ir kitus

Per pandemiją M. Tamošauskienė atrado dar vieną perspektyvią konditerijos verslo kryptį. Ji rengia vaizdo pamokas, per kurias meduolių dekoravimo, zefyrų bei makarunų gaminimo paslaptimis dalijasi su kitais. Norėdama pradėti šią veiklą Marina turėjo įdėti nemažai darbo, nes reikėjo išmokti montuoti filmuotą medžiagą, perprasti nuotraukų redagavimo programėles.

„Dažnai iš klientų sulaukdavau prašymų pamokyti meduolių puošybos. Ilgą laiką svarsčiau, ar imtis šios veiklos. Jaudinausi, kad lietuviškai kalbu ne visai taisyklingai, su rusų kalbos akcentu, bet galop išdrįsau. Pati nustebau, kad nuotolinės vaizdo pamokos sulaukė itin didelio susidomėjimo. Jos ypač išpopuliarėjo per karantiną“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak Marinos, nuotoliniai mokymai – labai patogus bendravimo būdas. Jei klientės turi klausimų ar kyla keblumų gamybos procese, Marina prašo atsiųsti vaizdo įrašą, kaip jos kepa, dekoruoja. Tada konditerė mato klaidas ir padeda išspręsti problemas. Dažniausiai su savo klientais M. Tamošauskienė bendrauja internetu. Feisbuke ji turi paskyrą „Ginger Day Šventiniai Meduoliai“, kurioje dalijasi savo gaminių nuotraukomis, kita aktualia informacija.



Galerija: Konditerė




Publikuota: 2021-08-09 08:08:07

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ant Vilkaviškio pastatų „nutūpė“ paukščiai ir gyvūnai
*V. Kudirka besidomintis vilkaviškietis siekia ištaisyti istorinę klaidą
* Gamtos turtai – nuo grybo iki erelio
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Ar šį sezoną skiepysitės nuo gripo ir nuo kovido?
Būtinai.
Nuo kovido jau pasiskiepijau.
Skiepysiuosi nuo gripo.
Taip, bet tik kovido skiepu.
Nesiskiepysiu nė viena vakcina.



Kalbos patarimai

Ar vartotinas žodis „piaras“?
Vadinamasis piaras (iš angl. PR – public relations ) pas mus yra įgijęs neigiamą konotaciją. O pats žodis vertinamas kaip nevartotina svetimybė. Piarą reikėtų keisti terminais ryšiai su visuomene, viešieji ryšiai, savireklama.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai