Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Kviečia rašyti knygą apie Vilkaviškį
Susibūrusi Vilkaviškio miesto istorijos grupė telkia autorius ir ruošiasi leisti knygą apie miestą bei jo istoriją. Šiuo metu formuojama knygos koncepcija, o į leidybos procesą kviečiami įsijungti visi kraštiečiai. |
– Manau, daugelis vilkaviškiečių vis pagalvoja, kad būtų labai smagu turėti knygą apie gimtąjį miestą. Tokius leidinius jau turi Kybartai, Pilviškiai, Vištytis... Apie Vilkaviškį prieš daugelį metų yra išleista pedagogų istoriko Arūno Sernecko ir lituanisto Algimanto Zeikaus knyga „Dvižiedė lelija: Vilkaviškio miesto istorijos apybraiža“. Bet juk gali būti dar vienas leidinys – išsamesnis, su dar labiau patyrinėta miesto istorija, – apie gimusią idėją kalbėjo neseniai susikūrusios Vilkaviškio miesto istorijos grupės atstovė Elena Savickienė.
Parašyti istorinę knygą užtrunka ne vienus metus. Tai ilgas ir atsakingas darbas. Šiuo metu formuojama knygos koncepcija, ieškoma autorių, archyvams teikiamos užklausos dėl senųjų miesto dokumentų, buriami žmonės, kurie galėtų užsiimti leidybos reikalais. Knygos leidėjai labai tikisi visuomenės pagalbos.
– Yra žmonių, kurie domisi viena ar kita sritimi, kažkuriuo istorijos laikotarpiu ar įvykiu. Galbūt tai ne rašytojai ir ne istorikai, tačiau rūpima tema turi suradę įdomių faktų, svarbios medžiagos. Svarbu, kad ta informacija būtų pagrįsta istoriniais dokumentais, žinomi jos šaltiniai, – pasakojo E. Savickienė.
Knygos leidybos iniciatoriai kviečia atsiliepti visus kraštiečius, kurie galėtų rašyti, teikti straipsnius būsimai knygai, o taip pat pasidalyti senomis nuotraukomis ar išsaugotais istorinę vertę turinčiais dokumentais. Taip pat laukiama pasiūlymų ir dėl pačios knygos vizijos.
– Planuojama, kad knyga apims miesto istoriją nuo pat seniausiųjų laikų iki šių dienų, neapeinant ir tarybinių metų – juk tai irgi buvo gyvenimas, mūsų istorija. Tų pjūvių gali būti įvairių. Galbūt knygos skyriai bus nevienodos apimties, bet svarbiausia žinoti, kurie laikotarpiai, kryptys užsipildo, o kuriuos reikėtų papildyti, paieškoti informacijos ar užsakyti mokslinį tyrimą, – apie leidinį pasakojo E. Savickienė.
Mintyse ji jau turi planą pakalbinti ir keletą mūsų krašto istoriją tyrinėjančių užsieniečių. Antai neseniai Marijampolėje vykusioje konferencijoje apie Užnemunę įdomios informacijos pateikė Sūduvos kraštu besidomintis lenkų istorikas Tomas Naruševičius. Jis medžiagą renka Gardino, Minsko, Varšuvos, Krokuvos archyvuose, į kuriuos galbūt dar niekas iš vilkaviškiečių ir nėra kreipęsis. Žydų istorijos tyrinėtoja Rūta Leiserovič skaitė pranešimą apie Vištyčio žydus.
– O kodėlgi šiuos žmones nepakreipus Vilkaviškio kryptimi? Manau, kad jie tikrai sutiktų parengti knygai publikacijų, paremtų senaisiais dokumentais, – apie galimus autorius kalbėjo E. Savickienė.
Ji paminėjo, kad knygos leidėjai bursis prie Vilkaviškio miesto vietos veiklos grupės, todėl ir lėšos knygai čia bus telkiamos, o dabar ir informaciją, pasiūlymus reikėtų siųsti į šios grupės elektroninį paštą adresu info@vilkaviskiomiestovvg.lt.
Taigi drįskite, rašykite, siūlykite temas, idėjas, straipsnius. Kuo daugiau autorių prisidės prie knygos leidybos, kuo įvairesnės medžiagos bus surinkta iš daugelio šaltinių, tuo knyga apie Vilkaviškį ir jo istoriją bus turiningesnė, išsamesnė, gilesnė ir įdomesnė.
Publikuota: 2021-08-20 11:01:08
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Pasėlių deklaravimo naujovės
ūkininkams vis dar kelia neaiškumų
* Vartotojai kreipiasi ir dėl riebaus faršo, ir dėl pasenusių produktų
* Vilkaviškietis – Europos vicečempionas
Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Šaltis ir šalna Šalna – dirvos paviršiaus arba oro atvėsimas iki 0 °C ir žemiau, kai vidutinė paros oro temperatūra yra virš +5 °C. Kitu atveju neigiama temperatūra vadinama šalčiu, o ne šalna.
Šūksniai
Statistika
|