„Santaka“ / Klubinė skalikų paroda – kasmet vis kitame dvare / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Autoriaus nuotr.


Klubinė skalikų paroda – kasmet vis kitame dvare


Iš visos Lietuvos į Paežerių dvaro rūmų parką buvo suplūdę skalikų mylėtojai. Čia vyko tryliktoji klubinė šios lietuviškų medžioklinės veislės šunų paroda. Įvairaus amžiaus bei pažangumo kategorijose besivaržančius skalikus vertino tarptautinio lygio komisija.



Lietuvos skalikų augintojų sąjungos surengta paroda prasidėjo iškilmingai: visi 48 dalyviai kartu su organizatoriais renginį pradėjo apeidami garbės ratą, o iškart po to buvo sugiedotas Lietuvos Respublikos himnas. Vėliau skalikai su savo šeimininkais susirinko prie komisijos palapinės – čia net keletą valandų šunis vertino tarptautinės kategorijos teisėja, kinologė Audronė Babianskienė.

Skalikai varžėsi devyniose kategorijose: šuniukų (nuo 4 iki 6 mėn. amžiaus), mažylių (nuo 6 iki 9 mėn. amžiaus), jaunimo (nuo 9 iki 18 mėn. amžiaus), pereinamojoje (nuo 15 iki 24 mėn. amžiaus), atvirojoje (nuo 15 mėn. amžiaus), darbinėje, čempionų, klubo čempionų (šiose grupėse šunų amžius turi būti bent 15 mėn. bei reikalingi specialūs kategoriją patvirtinantys sertifikatai) ir veteranų (nuo 8 metų amžiaus). Vyriškos ir moteriškos lyties atstovai varžėsi atskirai.


– Skalikai vertinami ir apdovanojami pagal tam tikrą standartą. Visų pirma, apžiūrima fizinė šuns būklė – akių, poplaukio spalva, dantų būklė, uodegos ir ausų ilgis, kaukolės dydis ir pan. Dar tikrinamas ir šuns gebėjimas judėti, todėl viena iš parodos rungčių ir buvo jo vaikymas ratu, – apie vertinimo kriterijus pasakojo vienas iš organizatorių, Lietuvos kinologų draugijos bei skalikų augintojų sąjungos narys Mantas Milinavičius.

Penkiolika išrinktų parodos laureatų buvo apdovanoti įvairiai – nugalėtojų taurėmis, rozetėmis, įvairiais aksesuarais ir maistiniais prizais.

Tiesa, M. Milinauskas neslepia džiaugsmo – anot jo, Paežerių dvare vykusią parodą galima laikyti didele ir sėkminga, nes joje užsiregistravo 51 dalyvis, o atvyko 48. Didesnė paroda buvo suorganizuota tik prieš ketverius metus Pakruojo dvare, tuomet sudalyvavo per 70 skalikų veislės šunų.

Skalikas – vienintelė lietuviška šuns veislė. Pastarieji buvo išvesti iš vietinių, nuo seno Lietuvoje medžioklei naudotų šunų. Pasak rašytinių šaltinių, medžioti su grynaveisliais skalikais buvo pradėta jau XVI a. pabaigoje. Kadangi šia veikla užsiimti mėgdavo dvarininkai, o dvarų buvusioje Abiejų tautų respublikoje buvo apstu, dabar tradiciškai paroda kasmet rengiama vis kitame dvare. M. Milinavičius prisimena, jog pirmąjį kartą skalikų mylėtojai su savo augintiniais į klubinę parodą rinkosi Baisogalos dvare 2008-aisiais, o paskutinįkart, 2019-aisiais, svetingai priėmė Bistrampolio dvaras. Tiesa, pernai dėl pandeminės situacijos renginys buvo atšauktas.


Lukas RAKAUSKAS





Publikuota: 2021-09-01 09:23:59

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai