„Santaka“ / Tradicinę žemdirbių šventę papuošė orkestrų festivalis / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda javų kombainą VOLVO 1000 su šiaudų smulkintuvu (3 m pjaunamoji), traktorių CASE JX1100U su frontaliniu krautuvu. Tel. 0 615 11933.
Galioja iki: 2024-06-24 13:28:16Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Derliaus vainikas įteiktas rajono merui Algirdui Neiberkai bei Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjai Linai Grygelaitienei.

Autoriaus nuotr.


Tradicinę žemdirbių šventę papuošė orkestrų festivalis

Andrius GRYGELAITIS


Ne itin palankūs orai, neleidžiantys pabaigti suplanuotų rudens darbų, nesutrukdė žemdirbiams bent trumpam atsikvėpti ir užmiršus kasdieninius rūpesčius atvykti į jiems pagerbti skirtą šventę „Rudens prijuostė 2021“.

Pramogos visiems

Šie metai rajono ir šalies ūkininkams nebuvo labai dosnūs – vasaros karščiai bei vėliau juos pakeitę lietūs pakenkė rapsų ir javų derliui. Gyvulininkystės sektoriuje jau ne pirmus metus problemos taip pat išlieka tos pačios: mažos produkcijos supirkimo kainos vis daugiau žemdirbių verčia galvoti apie kitas alternatyvas.

Nepaisant visko, šventiškai pasipuošę ir gerai nusiteikę ūkininkai šeštadienį vis tiek skubėjo į Vilkaviškyje, J. Basanavičiaus aikštėje, vykusią šventę. Galimybė pabendrauti su kolegomis, pasikalbėti apie šių metų derlių ir laukiančius darbus bei pamatyti specialiai jiems paruoštą programą sukvietė žemdirbius iš įvairių rajono kampelių. Tiesa, iš ryto gąsdinęs lietus nemažai ūkininkų vis tik privertė likti namuose. Nors vėliau dangus ir prasigiedrijo, tačiau oras neabejotinai tapo viena iš pagrindinių priežasčių, dėl ko šiemet į tradicinę šventę susirinko mažiau žmonių, nei tikėtasi.Tie, kurie atvyko, neliko nusivylę. Renginio dalyviai buvo kviečiami apsilankyti rudens kermošiuje ir įsigyti pačių įvairiausių prekių: nuo suvalkietiško skilandžio iki žemaitiško alaus bokalo. Šventės svečiai taip pat turėjo galimybę apžiūrėti išskirtinai papuoštas seniūnijų ir bendruomenių erdves, paskanauti kibinų, kiaušinienės, blynų ir kitų vaišių. Pramogų irgi netrūko: vienos bendruomenės kvietė išmėginti jų siūlomas edukacijas, kitos – ragino keliauti istoriniais seniūnijų ar pažinčių takais.

Susirinkusiųjų akis traukė ir rajono medžiotojų parengta gyvūnų iškamšų bei seniūnijų atstovų iš rudens gėrybių pagamintų muzikos instrumentų parodos. Nemažai šventės dalyvių skubėjo įsiamžinti prie originalios moliūgų sienos.

Nenuskriausti liko ir patys mažiausieji. Jie specialiai įrengtame vaikų kiemelyje buvo kviečiami piešti, kurti rankdarbius, išmėginti jėgas smagiuose netradiciniuose žaidimuose.

Pabrėžė ūkininkų indėlį

Šventės metu didžiausias dėmesys tradiciškai buvo skirtas geriausiems ir per šiuos metus labiausiai pasižymėjusiems mūsų krašto žemdirbiams. „Rudens prijuostė“ prasidėjo įprastai – šv. Mišiomis už ūkininkus Vilkaviškio katedroje. Vėliau visi pamaldų dalyviai persikėlė į J. Basanavičiaus aikštę, kur scenoje ūkininkus ir visus šventės dalyvius sveikino būrys svečių.Tradiciškai ūkininkų iškeptą duoną šiemet į sceną įnešė trys Keturvalakių seniūnijoje ūkininkaujančių Alavočių kartos: 2006 m. konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai Zenius ir Jolanta, praėjusių metų nugalėtojai Remigijus ir Jovita bei jų atžalos Justas, Miglė ir Ieva.

Duoną pašventinęs Vilkaviškio dekanas Virginijus Gražulevičius palinkėjo, kad jos niekada niekam nepritrūktų. Pašventinti duonos kepaliukai perduoti Vilkaviškio parapijos valgyklėlei, jaunajam Virbalio seniūnijos ūkininkui Andriui Bačinskui bei vaikų dienos centro mažiesiems lankytojams.

Šis renginys neįsivaizduojamas ir be simboliško derliaus vainiko, kuris įteiktas šventės gaspadoriams rajono merui A. Neiberkai bei Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėjai Linai Grygelaitienei.

Sveikindamas ūkininkus savivaldybės vadovas pabrėžė svarbų jų indėlį į viso rajono gyvenimą. Meras sakė neįsivaizduojantis mūsų krašto be žemdirbių, kurie kuria darbo vietas, pritraukia investicijų, padeda spręsti opius socialinius klausimus. Už įvairius nuopelnus rajono šeimininkas padėkos raštais apdovanojo ūkininkus Martyną Petraitį, Kristiną ir Ramūną Lietuvninkus, Donatą Kruką, Astą ir Liną Kavaliauskus, Rasą ir Liną Klimavičius, Saulių Pavelčiką, Dalią ir Vidmantą Kupčinskus, Linutę ir Vacių Šidlauskus, Ritą ir Rimantą Radžiūnus, Algį Kačinauską, Remigijų Pužą, Petrą Paužą, Daivą ir Valdą Svobonus, Mantą Kriaučialiūną, Joną Puskunigį, Povilą Čižauską, Kazimierą Venckų, Vilmą Galinaitienę, Artūrą Vakariną ir Liną Kružinauskienę.Iš mero rankų diplomus bei dovanas atsiėmė ir šių metų konkurso „Metų ūkis“ nugalėtojai Marijus ir Vitalija Janušauskai, Žydrūnas ir Inesa Devetinai bei Antanas ir Roma Kirvaičiai.

Kitos padėkos

Šventės dalyvius sveikindamas europarlamentras Juozas Olekas teigė, kad dirbdamas Briuselyje pasiilgsta dviejų dalykų: juodos lietuviškos duonos bei mūsų šalyje užaugintų kopūstų. Jis pajuokavo, kad mažų Briuselio kopūstų net negalima lyginti su Lietuvos kopūstais.

Kreipdamasis į rajono žemdirbius Seimo narys Algirdas Butkevičius prisiminė, kaip prieš 5 ar 6 metus grūdų bei rapsų eksportas iš Lietuvos į užsienio valstybes sudarė 5, 2 mln. tonų. Tuomet atrodė, kad tikėtis dar geresnių pasiekimų šioje srityje nelabai ir realu. Vis dėlto, anot politiko, pernykščiai pasiekimai dar kartą privertė maloniai nustebti – grūdų ir rapsų eksportas jau siekė net 7, 9 mln. tonų. Jo teigimu, šie skaičiai parodo, kad Lietuvos ūkininkai yra darbštūs, šiuolaikiški bei modernūs.

A. Butkevičius susirinkusiesiems palinkėjo visada išlikti konkurencingais. Jis asmenines padėkas ir dovanas įteikė Juozui Sakalauskui bei Daivai Kasulaitienei, o europarlamentaras J. Olekas – Juozui Strokui bei Remigijui Svotui.

Padėkų ūkininkams būta ir daugiau. Žemės ūkio ministerijos kancleris Valdas Aleknavičius ministro padėkas perdavė merui A. Neiberkai ir ūkininkui Juliui Mickevičiui, o Žemės ūkio rūmų pirmininkas dr. Arūnas Svitojus – Jūratei Drunienei, A. Neiberkai ir L. Grygelaitienei. Žemės ūkio skyriaus vedėjai padėką įteikė ir Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Raimundas Juknevičius, o jos vadovaujamam skyriui gražių žodžių už pagalbą rajono ūkininkams negailėjo Vilkaviškio rajono savivaldybės Kaimo reikalų ir aplinkos komiteto pirmininkas Arvydas Šlivinskas.

Pasėlių draudimo įmonės „VH Lietuva“ vadovas Martynas Rusteika apdovanojo ilgamečius bendrovės klientus: Arūną Maksvytį, Rimą Krunkaitį bei Čižauskų šeimą.

Šventėje susirinkusiesiems gerą nuotaiką palaikė Vilkaviškio mėgėjų meno kolektyvai: kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vad. Rita Štrimaitienė), muzikos mokyklos ansamblis „Siaustinis“ (vad. Artūras Pečkaitis) bei Vaikų ir jaunimo centro šokių studijos „Vyželė“ ir kultūros centro merginų kolektyvai (vad. Sonata Jankienė). Šventę nuotaikingai vedė kultūros centro mėgėjų teatro „Gluosnė“ nariai.Linksmino dūdos

Pasibaigus oficialiai renginio daliai susirinkusieji neskubėjo skirstytis namo. Jų laukė atlikėjo Lino Adomaičio ir grupės koncertas, o po jo – jau trečią kartą surengto festivalio „Vilkaviškio dūdos“ kolektyvų pasirodymai. Vilkaviškio gatvėmis į J. Basanavičiaus aikštę iškilmingai atžygiavo beveik 300 muzikantų ir šokėjų, į renginį atvykusių iš įvairių Lietuvos kampelių.

Savo pasirodymus vilkaviškiečiams dovanojo Sauliaus Mickevičiaus bei Sonatos Jankienės vadovaujamas Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras, taip pat Kybartų kultūros centro orkestras „Kybartai“ (vad. Donatas Ziegoraitis ir Greta Meseckaitė), Lietuvos kariuomenės orkestras (vad. kapelmeisteris mjr. Egidijus Ališauskas), Mažeikių muzikos mokyklos Sedos filialo kolektyvas „Griaustinis“ (vad. Kęstutis Dvaržeckas ir Ramutė Plonienė) bei Kauno miesto „Ąžuolynas“ (vad. Giedrius Vaznys, Deimantė Ūsienė ir Dainius Bervingis).

Orkestrai susirinkusiesiems pagrojo ne tik gražiausius kūrinius iš savo repertuarų, bet ir visi kartu atliko specialiai šiam renginiui parašytus „Sūduvos žalius sodus“. Juos atliekančiam jungtiniam orkestrui dirigavo pats šio kūrinio autorius kompozitorius Kazys Daugėla.

Galerija: Derlius
Publikuota: 2021-09-29 08:20:44

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Paežerių dvaras kviečia mėgautis turininga vasaros programa
* Negalia vilkaviškiečiui netrukdo kurti įstabaus grožio dirbinių
* Liturginių drabužių parodoje – unikalūs siuviniai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai