„Santaka“ / Naujo automobilio pirkimas: svarbiausi patarimai, kuriuos turėtumėte pasitelkti / Kelyje

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kelyje

Dalinkitės:  



Naujo automobilio pirkimas: svarbiausi patarimai, kuriuos turėtumėte pasitelkti


Naujo automobilio pirkimas nėra labai lengva užduotis – nepaisant to, kad jums iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, jog prieš jūsų akis atsiveria labai didelis skirtingų transporto priemonių asortimentas. Be to, turite suprasti, kad vos tik išvažiuosite iš automobilių salono, jūsų naujasis automobilis akimirksniu praras dalį savo vertės. Kaip bebūtų, jei esate apsisprendę įsigyti naują automobilį, greičiausiai taip pat turėsite apsišarvuoti kantrybe, nes dėl pasaulinio mikroschemų trūkumo ir gabenimo pajėgumų sumažėjimo gali tekti luktelėti ne vieną mėnesį. Tačiau jei sprendimą jau priėmėte, skubame jums pateikti ir ne vieną svarbų patarimą, kurį jums vertėtų pasitelkti.

Geriausi patarimai perkant naują automobilį

Kiek kainuos naujas automobilis tiesiai iš automobilių salono, priklausys nuo to, kokį automobilį nuspręsite įsigyti. Tačiau yra daugybė būdų, kaip galite sumažinti savo patiriamas išlaidas.

Ar jums tikrai reikia visiškai naujo automobilio?

Naujo automobilio pirkimas yra ne kas kita, kaip prabangos detalė. Taigi, paklauskite savęs, ar tikrai automobilis turi būti visiškai naujas ir įsigyjamas automobilių salone?



Per pirmuosius trejus metus naujas automobilis vidutiniškai praranda beveik pusę savo vertės, o kai kurie praranda savo vertę dar greičiau ir yra verti vos ketvirtadalio ar net penktadalio naujo automobilio kainos. Tai didžiulė suma, kurią galima prarasti įsigijus tokį brangų pirkinį.

Todėl net ir vienerių ar dvejų metų senumo automobilis paprastai yra daug pigesnis už visiškai naują automobilio modelį. Būtent dėl šios priežasties jūs turėtumėte labai gerai pagalvoti, ar jums iš tikrųjų reikia visiškai naujo automobilio. Gal užtekto

Modeliai, kurie išlaiko savo vertę

Kaip minėta pirmiau, didžiausia problema perkant naują automobilį yra ta, kad jis greitai praranda savo vertę. Nenuostabu, kad automobilio vertės sumažėjimas laikui bėgant paprastai yra didžiausias nuostolis, todėl į tai atsižvelgti yra tiesiog būtina.

Kai kurie modeliai praranda savo vertę greičiau nei kiti, o tai reiškia, kad norėdami parduoti automobilį galiausiai gausite kur kas mažiau pinigų. Todėl prieš ieškodami naujo modelio (ypač jei savo įsigytą automobilį planuojate parduoti po kelerių metų), pasidomėkite tuo.

Šiandien internete galima atrasti įvairias automobilio nusidėvėjimo skaičiuokles, kurių pagalba galite sužinoti, kokią vertę išlaikys konkretus automobilio modelis ir koks bus jo metinis nusidėvėjimo lygis.



Geriausias metas pirkti naują automobilį

Nusprendę, kokį automobilį jums būtų verčiausia pasirinkti, turėtumėte žinoti ir kuriuo metu būtų palankiausia jį pirkti. Automobilių pardavėjai turi pasiekti jiems nustatytus tikslus, už kuriuos gauna atitinkamas premijas. Paprastai jie priklauso nuo ketvirčio pardavimų, todėl kovo pabaiga, birželis, rugsėjis ir gruodis yra tinkamas metas pirkti. Jiems reikia parduoti jau kurį laiką pasiūloje esančius automobilius, todėl tokiu metu jie būna labiau linkę derėtis ir dažnai pasiūlo palankesnius finansavimo sprendimus.

Jei norite, kad būtų paprasčiau pasiekti norimą rezultatą, stenkitės vengti savaitgalių arba mėnesio pradžios iškart po atlyginimo dienos. Automobilių salonas, perpildytas automobilius norinčių įsigyti pirkėjų, nėra gera vieta derėtis, todėl taip pat verta vengti laikotarpių, kuomet pasirodo patys naujausi modeliai. Žinoma, turėtumėte pagalvoti ir apie automobilio stilių, pvz., vasarą vairuotojai svajoja įsigyti kabrioletus, todėl žiemą yra tinkamesnis metas įsigyti tokį automobilį.

Kokio automobilio jums reikia?

Prieš pradėdami ieškoti „to vienintelio“, pagalvokite, ko jums iš tikrųjų reikia naujame automobilyje. Nėra prasmės pirkti dvivietį kabrioletą, jei ruošiatės kurti šeimą, todėl nuspręskite, kas jūsų atveju galėtų būti tinkamiausia. Paklauskite savęs:



• Kokie yra mano esminiai reikalavimai? Mažesnės degalų sąnaudos ar pakankamai vietos visai šeimai?

• Ar man reikia, kad automobilis atliktų kokią nors konkrečią užduotį?

• Ar automobilis skirtas trumpoms kelionėms mieste, ar ilgesnėms kelionėms greitkeliu?

• Kas geriau - benzinas ar dyzelinas? Nuo to, kokius degalus norite naudoti, gali labai priklausyti, kokį modelį pasirinksite.

• Ar man reikia didelės bagažinės? Pagalvokite, ar jums reikia vietos tokiems daiktams, kaip sporto įranga ar vaikiškas vežimėlis.

• Ar noriu rinktis ekologišką automobilį? Jei taip, galima rinktis hibridinį arba elektrinį automobilį. Iš pradžių jie kainuoja brangiau, bet paprastai jų eksploatacija būna daug pigesnė.

Sudarykite savo svarbiausių reikalavimų sąrašą ir juo vadovaukitės.

Ekonomiškiausi automobiliai

Kad sutaupytumėte laiko ir energijos bandydami išsiaiškinti, kokie automobiliai yra ekonomiškiausi, galite pasinaudoti šiuolaikiniais specializuotais internetiniais portalais. Tačiau visuomet galite laikytis šių svarbių taisyklių:

• Mažesni varikliai gali būti pigesni. 1, 0 l ar 2, 0 l variklio pasirinkimą lemia ne tik automobilio galia. Didelis variklis paprastai sudegina daugiau degalų nei mažesnis. Taigi, variklio dydis yra labai svarbus veiksnys, jei degalų ekonomija yra svarbus jūsų apsisprendimo veiksnys. Žinoma, tai priklauso nuo to, kaip naudojate automobilį. Mažas variklis efektyviausias, kai jis naudojamas pagal paskirtį, pavyzdžiui, važinėjant po miestą. Jei nedidelis variklis naudojamas dideliu greičiu, jis turės dirbti daug sunkiau, kad automobilis judėtų, todėl sudegins daugiau degalų.

• Benzininiai automobiliai paprastai yra pigesni už dyzelinius. Dyzeliniai varikliai dažnai yra ekonomiškesni už benzininius. Tačiau neapsigaukite manydami, kad dėl to dyzelinas neabejotinai yra geresnis pasirinkimas. Šie automobiliai yra brangesni.

• Automobiliai su mechanine pavarų dėže yra pigesni už automobilius su automatine pavarų dėže. Pavaros perjungimas yra papildomas darbas. Tačiau nors automatinė pavarų dėžė ir sumažina dalį vairavimo rūpesčių, ji kainuoja brangiau.

• Hibridinius automobilius eksploatuoti yra pigu, tačiau juos įsigyti kainuoja brangiau. Technologijos tobulėja kasdien, o šiuolaikiniai hibridiniai automobiliai gali būti įvairių formų ir dydžių - nuo supermini iki prabangių visureigių. Dėl ekonomiško degalų naudojimo ir nedidelių arba net nulinių mokesčių iš dalies elektriniai modeliai, pavyzdžiui, „Toyota Prius“, yra labai patrauklūs. Be to, jie paprastai išlaiko savo vertę perparduodant. Tačiau juos įsigyti paprastai kainuoja brangiau, todėl pasverkite sutaupytas lėšas.

• Patikrinkite, kiek CO2 išmeta automobilis, nes tai turi įtakos jums tenkantiems mokesčiams. Labiausiai taršių automobilių pirkėjai moka didžiausius mokesčius. Išskyrus elektromobilius, kurie neišmeta anglies dioksido (CO2), visi nauji automobiliai nuo pat pirmos dienos yra apmokestinami.



• Mažesni automobiliai yra pigiau draudžiami. Jei norite sutaupyti pinigų, norėsite automobilio, kurį būtų galima pigiai apdrausti. Pigiausiai draudžiami automobiliai paprastai turi daug bendro, įskaitant dydį. Paprasčiau tariant, 4x4 automobilio draudimas jums kainuos brangiau nei nedidelis miesto automobilis.

Kiek visa tai jums iš tikrųjų kainuos?

Jei nusprendėte, kad tikrai pirksite naują automobilį, turėkite kuo daugiau informacijos ir neskubėkite priimti sprendimo. Jūs turite labai gerai žinoti, kiek jūsų naujasis pirkinys jums iš tikrųjų atsieis.

• Bet kokios išankstinės iš laidos. Nusprendę pirkti automobilį, žinoma, turėsite už jį sumokėti. Galite sumokėti visą sumą iš anksto arba sudaryti lizingo arba paskolos sutartį. Kad ir kokį mokėjimo būdą pasirinktumėte, galite būti tikri, kad prieš įsigydami naują automobilį turėsite sumokėti bent jau tam tikrą pradinį įnašą.

• Palūkanų dydis. Jei paėmėte paskolą ar kreipėtės dėl lizingo paslaugų automobiliui įsigyti, privalote išsiaiškinti, kokios palūkanos bus taikomos ir kiek jums galiausiai pabrangs jūsų naujasis pirkinys.



• Kuro sąnaudos. Norėdami sužinoti apytiksles naujo automobilio eksploatacines išlaidas, pasinaudokite internetu ir sužinokite, kokios yra jūsų pasirinkto automobilio vidutinės kuro sąnaudos.

• Automobilio draudimas. Draudimo kaina priklauso nuo to, kokią riziką, draudikų nuomone, jūs keliate. Pvz., jei esate jaunuolis, ką tik išlaikęs vairuotojo egzaminą, už draudimą mokėsite daugiau. Be to, jei automobilį be jūsų vairuos jaunesni asmenys, taip pat draudimas jums kainuos daugiau. Žinoma, automobilio draudimo kainai didelės įtakos turi ir automobilio variklio galia, markė, automobilio gamybos metai, besidraudžiančio žmogaus iki tol padarytų autoįvykių skaičius ir kt.

• Techninė priežiūra. Automobilio techninę priežiūrą reikia atlikti reguliariai, paprastai kartą per metus, tačiau tai priklauso nuo konkretaus automobilio modelio. Techninė priežiūra užtikrina, kad automobilis būtų saugus ir patikimas. Todėl turėtumėte atsižvelgti ir į tai, kiek galėtų kainuoti jūsų pasirinkto naujo automobilio techninė priežiūrą.

• Kitos išlaidos. Naujos padangos , remontas ir automobilio valymas gali būti labai brangūs, todėl pasirūpinkite, kad jūsų biudžete liktų šiek tiek erdvės papildomoms išlaidoms padengti.



Norite parduoti savo senąjį automobilį?

Jei jums reikia parduoti turimą senąjį automobilį, galite rinktis iš dviejų variantų – automobilį pasiūlyti automobilių supirkėjams arba jį bandyti parduoti savo pačių jėgomis privatiems pirkėjams. Sprendimas labai tiesiogiai priklausys nuo to, kiek laiko ir kantrybės jūs turite bei kokią pinigų sumą norite gauti pardavę savo automobilį.

Jei pinigų suma, kurią norite gauti pardavę savo automobilį, jums nėra labai svarbi, ir jūs taip pat siekiate savo transporto priemonę parduoti kaip įmanoma greičiau, nesusiduriant su jokiais papildomais rūpesčiais, visiškai suprantama, kad galite norėti pasirinkti automobilių supirkėjus. Tačiau jei jūs norite savo senąją transporto priemonę parduoti kaip įmanoma pelningiau ir esate pasiruošę pirkėjo paieškoms skirti pakankamai daug laiko bei jėgų, automobilį turėtumėte pardavinėti patys, rinkdamiesi iš privačių pirkėjų.

Visuomet derėkitės

Derybos vyksta ne tik užmiesčio turguose, todėl nemanykite, kad jei jūs nusprendėte įsigyti naują automobilį salone, negalėsite derėtis. Tiesą sakant, tai daryti yra tiesiog būtina, kadangi tik tokiu būdu jūs galėsite daugiau sutaupyti.



Taigi, pirmoji taisyklė yra ta, kad NIEKADA neturėtumėte mokėti kainoraštyje nurodytos automobilio kainos. Tai reiškia, kad kiekvienas pirkėjas turi galimybę sumokėti gerokai mažiau nei yra nurodyta pirminiame kainoraštyje.

Žinoma, žmogui, kuris iki tol niekuomet nebuvo linkęs derėtis, visa tai pradžioje gali skambėti kaip pernelyg sudėtinga ir daugybės jėgų reikalaujanti užduotis. Tačiau iš tikrųjų viskas yra kur kas paprasčiau nei jums iš pirmo žvilgsnio galėjo pasirodyti. Todėl pirmiausia pabandykite išsiaiškinti, kokią nuolaidą pardavėjas jums galėtų pasiūlyti. Taip pat naudinga ieškoti tam tikrų trūkumų, kurių pagalba galėtumėte nusiderėti dar palankesnę kainą. Nepamirškite, kad automobilių salonai kai kurioms transporto priemonėms taip pat taiko ir papildomas nuolaidas, o tai reiškia, jog jei jūs į automobilių saloną keliausite tinkamu metu, nusiderėti jums gali tapti dar lengviau, kartu pasinaudojant ir jau taikomomis nuolaidomis.

Išbandykite automobilį

Automobilio išbandymas - tai ne tik patikrinimas, ar automobilis yra techniškai tvarkingas. Tokiu būdu jūs taip pat galite įsitikinti, ar tokia transporto priemonė jums iš tikrųjų galėtų tikti. Trumpiau tariant, techniniai parametrai ir automobilio nuotraukos nėra tai, kas galėtų jums atsakyti į klausimą, ar automobilis atitiktų jūsų lūkesčius ir jums būtų pakankamai patogus. Todėl prieš sudarydami sandorį būtinai atlikite bandomąjį važiavimą.





Publikuota: 2021-10-01 09:42:52

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai