„Santaka“ / Vartojamosios paskolos gavimas: ką būtina žinoti / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Kuosėnų kaime (Bartninkų sen.) parduoda mėsines kiaules. Tel. 8 652 88 528.
Galioja iki: 2021-10-22 13:30:12

Spaudžia sultis. Pasterizuoja, pilsto į 3–5 l pakuotes su integruotu kraneliu. Kreiptis adresu: Kybeikių k., Vilkaviškio r. Tel. 8 687 75 441.
Galioja iki: 2021-10-28 08:08:46Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  Vartojamosios paskolos gavimas: ką būtina žinoti


Vartojamosios paskolos yra viena populiariausių paskolų rūšių, kuriomis naudojasi žmonės. Yra keletas priežasčių, kodėl šios paskolos pastaruoju metu tapo tokios populiarios. Pirmiausia, skolintojai neriboja ir neapriboja vartojamosios paskolos panaudojimo. Tai reiškia, kad vartojamąją paskolą galima naudoti bene bet kokiam tikslui.

Dažniausiai vartojamosios paskolos naudojamos tokiems poreikiams ar išlaidoms finansuoti, kaip ilgai lauktos atostogos, šeimos šventėms, pvz., vestuvėms ar gimimo ceremonijai, pradiniam įnašui už namą ar automobilį sumokėti, neapmokėtoms kredito kortelių sąskaitoms ar bet kokiai kitai ilgalaikei skolai padengti, namams atnaujinti ar baldams įsigyti ir daugeliui kitų paskirčių.

Antroji svarbiausia priežastis, kodėl vartojamosios paskolos yra tokios populiarios, yra ta, kad tai yra turtu neužtikrintos paskolos arba paskolos be užstato. Tai reiškia, kad, skirtingai nuo paskolos automobiliui ar būsto paskolos, paskolos gavėjui, norint gauti paskolą, nereikia kreditoriui pateikti užstato ar sumokėti pradinio įnašo, pabrėžia Kreditai INFO . Be to, nereikalaujant užstato, dokumentų, reikalingų vartojamajai paskolai gauti, taip pat reikia kur kas mažiau, palyginti su bet kuria kita paskola, pavyzdžiui, paskola automobiliui ar būsto paskola.


Kreiptis dėl vartojamosios paskolos gana paprasta, tačiau prieš kreipdamiesi dėl tokios paskolos turite žinoti keletą dalykų. Taigi, pateikiame keletą naudingų patarimų, kurių jums vertėtų nepamiršti pradedant ieškoti vartojamosios paskolos.

SVARBU: Prieš imdami paskolą įvertinkite savo poreikius - prieš pasirašydami paskolos sutartį , labai gerai pagalvokite, kaip j ą panaudosite. Kiekviena paskola - tai labai rimtas finansinis įsipareigojimas, kuris vartotoją įpareigoja kiekvieną mėnesį kreditoriams mok ė ti i š anksto nustatytą pinig ų sum ą (paskolos grąž inimo į mok ą). Todėl norint neprašauti pro šalį ir nepabloginti savo finansin ės padėties, ypatingai svarbu pasirūpinti, kad paskola būtų skirta produktyviam tikslui.

Būkite sąžiningi dėl savo galimybės padengti paskolą

Savo tikrųjų finansinių galimybių padengti gautą paskolą įvertinimas prieš kreipiantis dėl vartojamosios paskolos yra labai svarbus. Kreditoriai, atsižvelgdami į jūsų gaunamas mėnesines pajamas, patiriamas išlaidas ir kitus veiksnius, pavyzdžiui, turimas skolas, įvertins jūsų galimybes grąžinti jums suteiktą vartojamąją paskolą.


Svarbu suprasti savo galimybes grąžinti vartojamąją paskolą, kurią planuojate imti. Pagalvokite apie tai, ar jūsų pajamos artimiausiu metu gali pasikeisti, pavyzdžiui, pakeitus darbą, arba jei dėl kokių nors priežasčių tikitės, kad jūsų išlaidos gerokai padidės.

Realistiškai vertindami, ką galite sau leisti, galite išvengti didelių bėdų ir sumažinti riziką laiku nepadengti jums tenkančių paskolos grąžinimo įmokų. Todėl jei būsite sąžiningi patys su savimi, turėtumėte lengviau apsaugoti savo kredito reitingą ir išvengti įvairių finansinių sunkumų ateityje.

Tai, kaip apskaičiuojamas jūsų asmeninis kredito reitingas, priklauso nuo daugelio įvairių veiksnių, tačiau atminkite, kad jei jūsų kredito reitingas vis dėlto pablogėjo, nenusiminkite ir nenuleiskite rankų. Supraskite, kodėl taip atsitiko, ir laikui bėgant atkurkite savo kredito reitingą, kartu padidindami ir galimybes gauti norimo dydžio vartojamąją paskolą.

Pagalvokite apie savo biudžetą ir kitas skolas

Kokių dar finansinių įsipareigojimų, įskaitant kredito korteles, turite šiuo metu? Turint per daug skolų, kreditoriai gali nepatvirtinti jūsų vartojamosios paskolos paraiškos. Jei turite nemažai esamų skolų, pirmiausia apsvarstykite galimybę sumažinti savo kredito kortelių skolas arba galbūt apsvarstykite galimybę refinansuoti visas savo skolas, tokiu būdu palengvinant savo turimų finansinių įsipareigojimų padengimą.


Patyręs asmeninių finansų patarėjas taip pat gali padėti išsiaiškinti, ar vartojamosios paskolos ėmimas iš tikrųjų yra geriausias žingsnis, ir suprasti paskolų refinansavimo privalumus bei trūkumus. Trumpiau tariant, jei jūs norite būti tikri, kad priimsite teisingą sprendimą ir nepabloginsite savo asmeninės finansinės situacijos, visuomet būtų išmintinga kreiptis į šios srities profesionalus, kurie objektyviai įvertintų jūsų situaciją ir pasiūlytų jums optimaliausius finansinius sprendimus – tiek jūsų asmeninio biudžeto valdymo, tiek ir jau turimų paskolų padengimo klausimais.

Pasirūpinkite būtinais dokumentais

Prieš pradėdami paraiškos teikimo procesą įsitikinkite, kad turite visus reikiamus dokumentus. Skirtingi kreditoriai gali taikyti skirtingus dokumentų reikalavimus, todėl iš anksto susisiekite su vienu ar kitu jūsų pasirinktu kreditoriumi ir gaukite sąrašą dokumentų, kurių reikės jūsų būsimai paskolos paraiškai apdoroti.

Paprastai tai būna jūsų gaunamas oficialias mėnesines pajamas patvirtinantys dokumentai, banko išrašai, kuriuose nurodomos santaupos, ir asmens dokumentai, patvirtinantys jūsų asmens tapatybę. Kaip bebūtų, jei nenorite, kad visas šis procesas užtruktų ilgiau nei reikia, labai atidžiai surinkite visus būtiniausius dokumentus ir pasirūpinkite, jog jie būtų visiškai tikslūs. Nuo to gali tiesiogiai priklausyti ir jūsų paskolos paraiškos apdorojimas.

Atlikite paskolų paiešką

Prieš imdami paskolą iš kreditoriaus, nuodugniai ištirkite visas jums prieinamas galimybes. Nesirinkite aklai pirmojo kreditoriaus, kuris kreipiasi į jus su vartojamosios paskolos pasiūlymu. Paieškokite ir turėsite didelę tikimybę rasti kreditorių, kuris gali pasiūlyti mažesnę vartojamosios paskolos palūkanų normą ir geresnes sąlygas. Be to, įsitikinkite, kad pasirinkta paskola atitinka jūsų keliamus reikalavimus.

Tai reiškia, kad jūs niekuomet neturėtumėte susižavėti pirmu po ranka jums pasitaikiusiu vartojamosios paskolos pasiūlymu. Akivaizdu, kad jei dėl paskolos jūs kreipsitės pirmą kartą, jums gali atrodyti teisinga nepraleisti pirmojo pasiūlymo, tačiau turite suprasti, jog jei vieni kreditoriai jums sutiko suteikti atitinkamo dydžio vartojamąją paskolą, labai tikėtina, kad paskolą sutiks suteikti ir kiti šios rinkos dalyviai. O tai reiškia, kad jei jūs neskubėsite ir rinksitės labai atsakingai bei apgalvotai, turėsite kur kas didesnes galimybes pasirinkti žemesnėmis palūkanomis ir palankesniu paskolos grąžinimo terminu pasižyminčią vartojamąją paskolą.

Kredito reitingas ir vartojamoji paskola


Jūsų kredito reitingas gali padidinti arba sumažinti jūsų galimybes gauti vartojamąją paskolą. Kadangi tai yra paskolos be užstato, kreditoriaus prisiimama rizika yra daug didesnė. Todėl kreditorius pirmenybę visuomet teiks aukštesnį kredito reitingą turintiems vartotojams, nes tai rodo geresnes paskolos gavėjo galimybes grąžinti paskolą. Gebėjimo grąžinti paskolą vertinimo priemonė yra vartotojo asmeninis kredito reitingas. Todėl galite būti tikri, kad tuomet, kai pasirinktiems kreditoriams pateiksite savo paskolos paraišką, jie visų pirma įvertins jūsų asmeninį kredito reitingą.

Iki šiol didelė dalis žmonių net nenumano, koks yra jų asmeninis kredito reitingas, tačiau jį žinoti yra naudinga net ir tiems žmonėms, kurie artimiausiu metu neplanuoja kreiptis dėl paskolos. Todėl akivaizdu, kad jei jūs planuojate kreiptis į kreditorius ir norite gauti palankiomis sąlygomis pasižyminčią vartojamąją paskolą, kartu turėtumėte sužinoti ir savo asmeninį kredito reitingą.

Žemesnis kredito reitingas yra lygus aukštesnėms palūkanoms

Jei turite žemą kredito reitingą ir jums pavyksta rasti kreditorių, kuris jums sutinka suteikti vartojamąją paskolą, būkite pasirengę mokėti santykinai didesnes palūkanas. Žemas kredito reitingas yra tarsi raudona vėliava, kurios kreditoriai norėtų išvengti, kai kalbama apie paskolos gavėjus, nes tai rodo prastą gebėjimą grąžinti paskolą arba blogą paskolos grąžinimo istoriją. Be to, jei gausite vartojamąją paskolą, nors turite žemą kredito reitingą, taip pat galite gauti mažesnę paskolos sumą, nei prašėte, ir jūsų paskolai gali būti taikomos griežtesnės sąlygos. Todėl turintiems žemą kredito reitingą visuomet yra patariama visų pirma imtis visų įmanomų priemonių, kad kredito reitingas būtų padidintas.


Palyginkite palūkanų dydį

Kaip jau turbūt žinote, dėl to, kad jūs kreipsitės dėl paskolos be užstato, vartojamosios paskolos palūkanų norma bus santykinai didesnė. Prieš imdami vartojamąją paskolą, kreipkitės į kelis kreditorius, kad sužinotumėte, kokios palūkanų normos yra siūlomos . Taip sužinosite, kuris kreditorius siūlo mažiausią palūkanų normą kartu su palankiausiomis sąlygomis.

Laimei, šiandien palyginti skirtingų kreditorių siūlomų paskolų palūkanų dydžius ir kitas paskoloms taikomas sąlygas nėra sudėtinga. Visą tai galima labai lengvai ir greitai atlikti pasinaudojus įvairiais kreditorių ir paskolų palyginimo internetiniais portalais.

Sužinokite savo galimybes gauti paskolą

Prieš pateikdami paraišką vartojamajai paskolai gauti, pasitarkite su kreditoriumi ir išsiaiškinkite, ar galite gauti norimo dydžio vartojamąją paskolą - ypač atsižvelgiant į jūsų pajamas ir turimus finansinius įsipareigojimus. Pajamos yra vienas svarbiausių kriterijų, į kuriuos kreditoriai atsižvelgia spręsdami ar vartotojui suteikti vartojamąją paskolą.


Gerai įsigilinkite į savo kredito ataskaitą

Prieš pateikdami paraišką vartojamajai paskolai gauti, įsitikinkite, kad nuodugniai patikrinote savo kredito ataskaitą. Įsitikinkite, kad kredito ataskaitoje pateikti duomenys yra tikslūs ir atitinka jūsų kredito istoriją. Mažiausia klaida apskaičiuojant jūsų kredito reitingą gali neigiamai paveikti jūsų galimybes gauti paskolą, o tai ateityje gali nulemti dar daugiau keblumų kreipiantis dėl paskolų. Savo asmeninėje kredito ataskaitoje pastebėję neatitikimų, pasirūpinkite, kad jie būtų nedelsiant pašalinti.

Pasidomėkite apie išankstinį paskolos grąžinimą

Daugelis kreditorių leidžia paskolų gavėjams iš anksto grąžinti paskolas, tačiau už tai tenka mokėti tam tikrus papildomus mokesčius. Kai sprendžiate į kuriuos kreditorius jums vertėtų kreiptis dėl vartojamosios paskolos internetu, būtinai paklauskite kreditorių apie išankstinį paskolos grąžinimą. Išankstinis paskolos grąžinimas jums gali padėti gerokai daugiau sutaupyti, todėl būtų išmintingiausia ieškoti kreditorių, kurie savo klientams leidžia be jokių papildomų mokesčių paskolą grąžinti anksčiau.


Kreipkitės tik dėl jums reikalingo dydžio paskolos

Paskolos paraiškoje būkite sąžiningi - tai reiškia, kad turite paaiškinti, kodėl jums reikia konkrečios pinigų sumos, kurios prašote. Geras būdas padidinti savo galimybes gauti paskolą - įrodyti, kad skolinatės tiek, kiek jums reikia. Trumpiau tariant, tokiu būdu jūs kreditoriams parodysite, kad puikiai suprantate dėl kokios paskolos kreipiatės ir kokiam tikslui ją planuojate panaudoti.

Kiekvieno žmogaus skolinimosi tikslai yra skirtingi, todėl kreditoriai visuomet nori žinoti, kaip bus panaudoti jų paskolinti pinigai. Ir nors vartojamosios paskolos atveju vartotojas jam paskolintus pinigus paprastai gali naudoti taip, kaip jam atrodo tinkamiausia, kreditoriams nurodę paskolos panaudojimo tikslą galite padidinti savo galimybes sulaukti teigiamo kreditorių atsakymo.

Nesikreipkite dėl kelių skirtingų paskolų

Per trumpą laiką kreipdamiesi į kelis kreditorius dėl jums reikalingos vartojamosios paskolos galite neigiamai paveikti savo asmeninį kredito reitingą. Jei taip elgsitės, kreditoriai ims manyti, kad desperatiškai ieškote lėšų ir galbūt nesugebėsite grąžinti paskolos. Dėl to sumažės jūsų kredito reitingas, o tai niekada nėra naudinga, jei tuo metu ar net ateityje norite gauti paskolą.


Luktelėkite pusmetį prieš kreipdamiesi pakartotinai

Jei kreditorius atmetė jūsų paskolos paraišką, prieš vėl kreipiantis dėl paskolos patariama palaukti bent 6 mėnesius. Jei jūsų paskolos paraiška buvo atmesta dėl prasto kredito reitingo, pasistenkite per tuos 6 mėnesius pagerinti savo kredito reitingą, padengdami daugiau turimų paskolų, padidindami gaunamas pajamas, laiku atlikdami mokėjimus ir kt.Publikuota: 2021-10-01 09:57:49

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Vilkaviškyje plevėsuos ir Suvalkijos (Sūduvos) vėliava
* Rajonas po 20 metų: patrauklus gyventi, ilsėtis, atviras technologijoms
* Policijos komisariato garažo sieną jaunimas papuošė įspūdingu piešiniu
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar trečiąsyk skiepysitės nuo COVID-19?
Jau pasiskiepijau.
Žinoma.
Dar svarstau.
Trečiąkart jau nesiskiepysiu.
Esu prieš skiepus nuo COVID-19.Kalbos patarimai

Ar gerai „vartoti vietiškai“?
Prieveiksmio vietiškai daryba taisyklinga: jis padarytas iš būdvardžio vietiškas, -a, kurio reikšmė apibrėžiama taip: „susijęs su vieta, būdingas kuriai nors vietai“. Taigi pasakymas „Vaistą vartoti vietiškai“ yra taisyklingas.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2021 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas