„Santaka“ / Mokomės tyrinėdami ir atrasdami / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Su asociacijos „Lietuvos tamsioji bitė“ pirmininku A. Adžgausku – iš Gražiškių atvykę seminaro dalyviai (iš kairės) S. Krikštanas, A. Dvarvydaitė, O. Šitkauskaitė, J. Vasaitienė, B. Čiuprinskaitė ir V. Brazauskienė.

Mokomės tyrinėdami ir atrasdami


Gražiškių gimnazijos gamtos būrelio septintokai su biologijos mokytoja Janina Vasaitiene ir dailės mokytoja Vilma Brazauskiene dalyvavo seminare pedagogams bei mokiniams „Senovinė bitininkystė ir neformaliojo švietimo galimybės“.

ES projekto „Etninės kultūros paveldo išsaugojimas ir turizmo plėtra drevinės bitininkystės regione“ renginys vyko Dzūkijos nacionalinio parko lankytojų centre Marcinkonių kaime, Varėnos rajone.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro Gamtinio ir ekologinio skyriaus vedėjas Almantas Kulbis klausytojams pristatė savo naujo leidinio „Bičių pamokos“ rankraštį.

Vėliau renginyje dalyvavę mokytojai ir mokiniai iš visų Lietuvos regionų darbo grupėse ruošė pristatymus įvairiomis su bitininkyste susijusiomis temomis. Gražiškiečiams teko tema „Bičių botanika“. Mokiniai susipažino su medingaisias augalais, augančiais Lietuvoje, sužinojo, kad bitinė facelija – gražiais mėlynais žiedais žydintis augalas, yra tituluojama medingųjų augalų karaliene. Iš hektaro facelijų bitės surenka nuo 300 iki 800 kg nektaro. Mokiniai piešiniais pavaizdavo, kaip augalo žiedas prisitaikęs, kad jį lankytų bitutės.


Pristatydami savo darbą vaikai atkreipė dėmesį į mokslinius tyrimus, rodančius, jog bičių populiacija žmonijos išlikimui yra būtina. Net pats Albertas Einšteinas yra pasakęs, kad jeigu bitės išnyktų nuo pasaulio paviršiaus, tai žmonija neišgyventų nė ketverių metų.

Seminaro dalyviai teikė siūlymus, užduotis naujai knygelei, buvo renkamas leidinio viršelis (jo autorius – iliustratorius Paulius Juodišius). Smagu buvo dalyvauti knygos kūrimo procese!

Vėliau visi vykome į Musteikos kaimą susipažinti su drevinės bitininkystės bitynu. Mokiniai dalyvavo edukacijoje, stebėjo, kaip bitininkas, Dzūkijos nacionalinio parko amatų meistras Romas Norkūnas kopia į medį, kaip atidaro drevę ir kaip apsaugo tokius „avilius“ nuo meškų. Taip pat sužinojo, ką bitininkai vadina geiniu. Tai – pintos ir susuktos virvės su lentele atsisėsti, noragu virvei užtvirtinti ir „baronka“ jai užkabinti.

Galiausiai visi ragavo medaus iš molinės puodynėlės.

Nuostabu, kai galima mokytis praktiškai. Pasitelkus kūrybiškus sprendimus mokymosi procesas įtraukia ir tampa džiuginančiais atradimais.



Janina VASAITIENĖ


Gražiškių gimnazijos biologijos mokytoja,

gamtininkų būrelio vadovė



Galerija: Seminaras




Publikuota: 2021-10-26 09:19:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai