„Santaka“ / Ateities darbus jau dėlioja nauja pirmininkė / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Pasaulio kybartiečių draugijos valdyboje dirbs (iš kairės): prof. Vytautas Šlapkauskas, Jolanta Janulaitytė, Greta Ališauskaitė-Bagušauskienė, Romas Baronas, Jolita Ramanauskienė, Leonas Narbutis, Rimas Sabaliauskas, Robertas Mickevičius bei (nuotraukoje ekrane) Marius Vilemaitis ir draugijai vadovausianti Diana Vaičaitytė-Lekevičienė.

Pasaulio kybartiečių draugijos nuotr.


Ateities darbus jau dėlioja nauja pirmininkė


Pasaulį užklupusi pandemija pakoregavo gyvenimo tempą, tačiau net iššūkių kupini metai nesustabdė Pasaulio kybartiečių draugijos veiklos. Neseniai draugija vėl sukvietė bendražygius, narius ir palaikančiuosius bendras idėjas susitikti Kybartuose.

Atsinaujinusi valdyba

Nors pandemija neleido įgyvendinti visų numatytų planų, tačiau veiklos Pasaulio kybartiečių draugijai (PKD) netrūko ir ji buvo aptarta visuotiniame narių susirinkime. Situacija išmokė dirbti ir bendrauti nuotoliniu būdu, o draugija seniai turi patirties vienyti ne tik po šalį, bet ir visame pasaulyje išsibarsčiusius narius. Ir šį kartą susirinkime nuotoliniu būdu dalyvavo nariai ir iš Jungtinių Amerikos Valstijų, ir iš Vilniaus.

Tačiau tai nesutrukdė ne tik atnaujinti draugijos pajėgas, bet ir pasidalyti artimiausiais veiklos planais bei idėjomis. Kiti metai mums ypatingi – sukaks penkiolika metų nuo PKD įkūrimo. Artėjančią sukaktį draugija pasitiks atsinaujinusi: valdybos gretas papildė nauji nariai, o prie vairo stojo nauja vedlė – iš Kybartų kilusi vaikų rašytoja, Lietuvos mokslų akademijos skyriaus „Mokslininkų rūmai“ vyr. specialistė Diana Vaičaitytė-Lekevičienė.


Draugijos vairą D. Vaičaitytė-Lekevičienė perėmė iš profesoriaus, edukologo Vytauto Šlapkausko, kuris toliau kartu dirbs valdyboje. Kartu su juo į valdybą išrinkti buvęs ilgametis draugijos pirmininkas Leonas Narbutis, akademikas, Lietuvos mokslo tarybos pirmininkas Romas Baronas, verslininkas Rimas Sabaliauskas, ūkininkas Robertas Mickevičius, Kybartų pašto skyriaus viršininkė Jolita Ramanauskienė, naujienų portalo lrytas.lt redaktoriaus pavaduotoja Greta Ališauskaitė-Bagušauskienė, Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Jolanta Janulaitytė ir prie draugijos veiklos vėl prisijungęs JAV gyvenantis kybartietis, IT specialistas Marius Vilemaitis.

Ne tik idėjos, bet ir darbai

Prabėgę pastarieji metai privertė visus susitelkti, bet nesužlugdė ilgai planuotų veiklų. Draugija kartu su Vilkaviškio rajono savivaldybe ir iniciatyvine grupe organizavo renginių ciklą, skirtą tremties ir Holokausto pradžios Lietuvoje 80-mečiui paminėti. Taip pat buvo surengtas tapybos pleneras „Išgyvenimai tarp tremties ir Holokausto: skausmo ir vilties atmintis“.

Kybartų gimnazistams PKD mokslininkų fondo nariai paskyrė tradicinėmis tapusias premijas, šįkart 6 mokiniams. Minint kybartiečio dailininko animatoriaus Zenono Šteinio 75-ąsias gimimo metines, PKD pakviesti, Kybartuose viešėjo ir animacijos dirbtuves surengė buvę Zenono kolegos – vilniškiai animatoriai Valentas Aškinis ir Jūratė Leikaitė. Jų padedami apie 40 kybartiečių (menų studijos „Smiltys“ narės, gimnazistai ir jų pedagogės, Kybartų vaikų dienos centro lankytojai su savo vadovėmis, šeimos) visą dieną piešė, kopijavo ir spalvino – kūrė filmą apie Kybartų daktarą Tomą Šneiderų (1860–1936) ir jo nepaprastą Katiną.


Plenerą organizavusi draugija sukvietė Kybartuose gimusius, gyvenančius arba po pasaulį pasklidusius dailininkus savo drobėse įamžinti gimtinės grožį. Vėliau šie darbai sugulė į 2021 metų Kybartų kalendorių.

Taip pat buvo surengti du konkursai: „Etnožaislą gaminu pats: mūsų senelių ir prosenelių žaislai“ ir „Senų namų istorijos“.

Tai vos keletas darbų, kuriuos matė ir kuriuose dalyvavo Kybartų krašto žmonės. Ateities planuose jau vėl sugulė naujų darbų pluoštas: iškilių asmenybių bei miestui svarbių istorinių įvykių sukakčių minėjimai, leidinių rengimas ir leidyba.

Teko padėti tašką

Nuolatinis draugijos susirinkimų dėmesio centre buvęs klausimas dėl J. Basanavičiaus g. 38 stovinčio pastato aptartas bene paskutinį kartą.

Daugiau nei prieš dešimtmetį griūvančio istorinio pastato problemą ėmėsi spręsti draugija. Tuomet ji įsigijo keletą name esančių butų, ėmė valdyti nemažą dalį namo. Draugijos nariai rinko lėšas apleistam pastatui sutvarkyti, rengė projektus, konsultavosi su specialistais, tačiau to nepakako, kad problema būtų išspręsta.

Ne visi miesto gyventojai žino, kad pastatą apleidę savininkai visiškai juo nesidomėjo ir visais būdais vengė atsakomybės. Galutinį sprendimą teko priimti PKD – 2020 m. valdyba nusprendė name turėtus butus perleisti.


Dėl to buvo konsultuotasi su Kultūros paveldo departamento Marijampolės skyriaus vyr. specialiste, o iš Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Architektūros ir urbanistikos skyriaus buvo gautas jų parengtas Pastato būklės įvertinimo aktas. Gražių norų ir idėjų visgi neužteko.

Draugijos narių iniciatyvos ir jėgos dabar bus nukreiptos į kitas veiklas. Tačiau užvis svarbiausia, kad tiek PKD, tiek kitos organizacijos bei institucijos atlieptų kybartiečių norus, poreikius ir dirbdamos kartu burtų žmones bei praturtintų kasdienybę. O PKD ir toliau telks po visą kraštą ir pasaulį išsibarsčiusius, bet vis dar gimtinei neabejingus kraštiečius, dalysis jų mintimis bei išvien dirbs Kybartų labui.



Greta ALIŠAUSKAITĖ-BAGUŠAUSKIENĖ



Publikuota: 2021-11-10 09:52:30

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai