„Santaka“ / Verslininkė L. Rimgailė pataria, kaip namuose sumažinti maisto švaistymą ir gyventi tvariau / Įdomu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įdomu

Dalinkitės:  



Verslininkė L. Rimgailė pataria, kaip namuose sumažinti maisto švaistymą ir gyventi tvariau


Statistika negailestinga – net trečdalis pasaulyje pagaminamo maisto išmetama. Su prekybos tinklu „Rimi“ bendradarbiaujanti verslininkė Liucina Rimgailė įsitikinusi, kad nors maisto švaistymas yra opi visuomenės problema, ją sumažinti galima paprastais pokyčiais kasdienybėje. Pirmiausia, norint gyventi tvariau, apsipirkimus ir maisto gamybą reikėtų planuoti iš anksto. Be to, svarbu maistą pirkti tinkamais kiekiais ir reguliariai atlikti šaldytuvo turinio reviziją. Žinoma moteris dalijasi keletu naudingų patarimų, kurie ne tik prisidės prie maisto tausojimo, bet ir leis sutaupyti.

Planuoja maisto apsipirkimus

Gyventi tvariau ir sumažinti išmetamų produktų kiekį padeda atsakingas požiūris į maistą ir kasdienis pirkinių planavimas. Verslininkė L. Rimgailė teigia, kad šis įprotis jau seniai tapo jos šeimos kasdienybės dalimi. Planuodama apsipirkimus jų šeima ne tik sutaupo laiko ar pinigų, bet ir išvengia streso, valgo daug sveikiau ir išmeta mažiau nesunaudotų maisto produktų.

„Siekdami išvengti maisto švaistymo vadovaujamės viena taisykle – apsipirkinėjame dažniau, bet mažesniais kiekiais. Visus savo pirkinius planuojame iš anksto – susidarome savaitės meniu ir tiems patiekalams reikiamus produktus užsisakinėjame tiesiai iš elektroninės parduotuvės arba apsiperkame keliaudami po darbų. Kai namus pasiekia tik išties reikalingi ir kruopščiai apgalvoti pirkiniai, nepanaudotų maisto produktų ir likučių baigiantis savaitei praktiškai nelieka“, – sako verslininkė.



Ji priduria, kad dažnas apsipirkimas internetu padeda išvengti ir neplanuotų bei spontaniškų pirkinių: „Apsiperkant internetu pavyksta neprisipirkti nereikalingų saldumynų ar tiesiog gražiai įpakuotų produktų, kuriems sunku atsispirti fizinėje parduotuvėje. Pirkimas internetu leidžia racionaliai apgalvoti kiekvieną į krepšelį keliaujantį produktą ir tai, kas namuose iš jo bus paruošta. Taip pavyksta prisipirkti ne per daug, nesandėliuoti ir nekaupti maisto, o tuo pačiu – sutaupyti.“

Perka mažesnėmis pakuotėmis

Dažnai nespėjame susimastyti, kad į šiukšlinę keliauja ne tik maisto likučiai, bet ir valgyti nepradėti, tačiau sugesti spėję produktai. Todėl žinoma verslininkė savo namuose stengiasi vadovautis dar viena taisykle – maistą pirkti mažesnėse pakuotėse, kad vėliau nesunaudotų produktų netektų išmesti.

„Mūsų šeima – nedidelė. Esame trise, tačiau mūsų sūnus dar mažas, o mes patys ne visuomet pietaujame namuose, tad ir maisto savaitės eigoje nereikia tiek daug. Dėl šios priežasties praktiškai viską perkame mažomis pakuotėmis, kad produktas būtų suvartotas iškart jį atidarius ir nespėtų sugesti. Nors didesnės pakuotės, neva, atsieina pigiau, tačiau mes nenorime švaistyti. Mums svarbu, kad maistas visada būtų šviežias“, – teigia L. Rimgailė.



Be to, planuojant maisto gaminimą į priekį, verslininkė ragina pagalvoti ir apie jo likučių sunaudojimą. „Gamindama vakarienę visada pagalvoju, kaip jos likučiai sekančią dieną galėtų papildyti kito patiekalo receptą. Visgi, sugalvoti, ką pagaminti iš likučių, kartais pritrūkstu idėjų, tuomet jų semiuosi iš „Rimi.lt“ programėlės, kurioje suvedus šaldytuve turimus maisto produktus virtualus šefas pasiūlo sveikus ir kokybiškus receptus. Dažnai nustembu, kiek daug – nuo sriubų iki vegetariškų patiekalų – galima pagaminti, šaldytuve turint vos kelis ingredientus“, – sako L. Rimgailė.

Palaiko tvarką virtuvėje

Net ir planuojant apsipirkimus bei stengiantis suvalgyti visus maisto likučius ne visada pavyksta išvengti maisto išmetimo, nes virtuvės spintelėse ar šaldytuve kaupiami produktai – tiesiog užmirštami. Dėl to svarbu dažnai atlikti šaldytuvo bei spintelių reviziją ir nepirkti naujų produktų tol, kol nesuvartojami seni.

Tvarka namų virtuvėje L. Rimgailei itin svarbi. Moteris mano, kad būtent tai prisideda prie vartojimo optimizavimo ir mažinimo. „Kai aiškiai matai, kiek ir kokių produktų dar turi, geriau susiplanuoji patiekalus ir viską sunaudoji. Esu iš tų žmonių, kuriems organizuota tvarka namų virtuvėje yra tiesiog būtina. Šaldytuve maisto produktus skirstau į skirtingas lentynas. Senesnius produktus visada laikau priekyje, matomoje vietoje, o šviežesnius – talpinu šaldytuvo gale. Tvarką palaikau ir šaldiklyje – rūšiuoju maistą, o šaldytų produktų atitirpinu tik tiek, kiek jų reikia ruošiamo patiekalo gaminimui“, – patarimais dalijasi verslininkė.



Organizaciją ir tvarką L. Rimgailė palaiko ne tik šaldytuve, kur laiko greitai gendančius produktus, bet ir virtuvės spintelėse. Čia dažniausiai atsiduria įvairūs ilgo galiojimo produktai – kruopos ir makaronai, miltai ar konservai, kuriuos žinoma moteris pataria laikyti sandariai bei nekaupti jų dideliais kiekias.

Pagal pranešimą spaudai



Publikuota: 2021-11-11 11:25:26

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai