„Santaka“ / „Atminties kelio“ eitynėmis pagerbtas Holokausto aukų atminimas / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Dalyvių eisena į Vilkaviškio Holokausto aukų memorialo vietą, kur vyko minėjimas.

Ievos ŠLIVINSKIENĖS nuotr.


„Atminties kelio“ eitynėmis pagerbtas Holokausto aukų atminimas


Lapkričio 15 dieną Vilkaviškyje įvyko „Atminties kelio 1941–2021“ eisena, skirta paminėti 80–ąsias vietinės žydų bendruomenės sunaikinimo metines.

Tai yra vienas iš Tarptautinės komisijos nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti (toliau – Tarptautinės komisijos) kartu su jos iniciatyva įsteigtais Tolerancijos ugdymo centrais bei kitais partneriais inicijuoto nacionalinio projekto „Atminties kelias 1941–2021“ renginių. Šie minėjimai – tai atminimo eisenos, kurios prasideda miestų centrinėse dalyse, kur anksčiau gyveno žydai, ir baigiasi Holokausto aukų masinių žudynių vietose.

1897 m. visuotinio gyventojų surašymo duomenimis Vilkaviškyje gyveno 3480 žydų (60 proc. gyventojų). Prieš karą 1941 m. visoje Vilkaviškio apskrityje gyveno 6 994 žydai. Žydų persekiojimas prasidėjo jau pirmosiomis karo dienomis. Masinės žudynės prasidėjo liepos pabaigoje, kai buvo žudomi žydų vyrai. Likusios žydų šeimos rugsėjo mėnesį buvo perkeltos į kareivines ir vėliau etapais buvo žudomos. Paskutinės žudynės įvykdytos būtent 1941 m. lapkričio 15 d.

Renginyje dalyvavo Tarptautinės komisijos sekretoriato vadovas Ronaldas Račinskas, jo pavaduotoja, švietimo programų koordinatorė Ingrida Vilkienė, Kauno žydų bendruomenės vadovas Gercas Žakas ir kiti bendruomenės atstovai, Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė, švietimo, kultūros įstaigų bendruomenių atstovai, vilkaviškiečiai ir kiti svečiai.



Dalyvių eisena, pajudėjusi dr. J. Basanavičiaus aikštėje, lydima policijos pareigūnų, susikaupusi pasiekė Vilkaviškio Holokausto aukų memorialo vietą, kur vyko minėjimo renginys.

„Vilkaviškyje prieš šiuos tragiškus įvykius daugiau nei pusė gyventojų buvo žydai, kurie čia dirbo, kūrė verslus, augino vaikus. Šiandien žydų bendruomenės Vilkaviškyje neturime. Ši tragedija itin stipriai paliečia, skaitant žydų, kurie čia gyveno istorijas. Tai buvo paprasti žmonės, kurie su šeimomis kūrė ateitį mūsų mieste. Šiandien dėkoju visiems atvykusiems į minėjimą, dalyvavusiems „Atminties kelio“ eisenoje. Ypač džiaugiuosi matydamas gausiai susirinkusius mokinius, jų mokytojus. Turime kalbėti apie šiuos įvykius, juos prisiminti, kad tai daugiau niekada nepasikartotų“, – minėjimo renginyje kalbėjo Savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Memoriale žodį taip pat tarė Tarptautinės komisijos sekretoriato vadovas R. Račinskas, Kauno žydų bendruomenės vadovas G. Žakas. Susikaupimo ir rimties akimirką prisimenant totalitarinių režimų aukas buvo uždegtos žvakutės, padėti akmenėliai.

Po susikaupimo ir rimties Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinėje mokykloje vyko A. Bubnio knygos „Holokaustas Lietuvos provincijoje 1941 metais” pristatymas. Šioje mokykloje įkurto Tolerancijos ugdymo centro koordinatorė Vaida Kriščiūnienės ir jos mokiniai paruošė ir atliko labai jautrią literatūrinę kompoziciją, kuri visus nukėlė į tą baisųjį laikmetį ir nors trumpam leido pajusti, ką išgyveno į visišką nežinią išvežami Lietuvos žydai, kaip jautėsi savo artimųjų netekę, tačiau patys stebuklingai išgyvenę litvakai.



Projektą „Atminties kelias“ inicijavo Tarptautinė komisija nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti. Įsijungti į projektą buvo pakviestos visos Lietuvos savivaldybės.



Publikuota: 2021-11-15 17:25:27

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai