„Santaka“ / Pilviškių gimnazistai kantriai mokėsi robotikos paslapčių / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Per robotikos užsiėmimus gimnazistai kūrė Rubo Goldbergo principu paremtą specialų mechanizmą.

Autoriaus nuotr.


Pilviškių gimnazistai kantriai mokėsi robotikos paslapčių

Andrius GRYGELAITIS


Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje lankėsi Vilniuje įsikūrusios robotikos mokyklos atstovai, kurie dviem dešimtims gimnazistų siekė perteikti inžinerijos ir programavimo žinias.

Pirmieji Lietuvoje

3D spausdintuvai, mikrokompiuteriai, servovariklių valdikliai, šviesos diodai, fotorezistoriai, įvairūs laidai ir kiti smulkiosios elektronikos įrenginiai – tai priemonės, su kuriomis net tris dienas dirbo Pilviškių „Santakos“ gimnazijos mokiniai. Šioje ugdymo įstaigoje vyko robotikos mokyklos atstovų vedami užsiėmimai, kurių pagrindinis tikslas buvo supažindinti jaunuolius su tam tikromis 3D modeliavimo programos subtilybėmis bei išmokyti juos sukurti mechanizmą, kuris Rubo Goldbergo principu turėjo iš vieno taško į kitą perkelti nedidelį kamuoliuką.

„Yra daugybė lengvesnių kelių, kaip pasiekti norimų rezultatų, tačiau pagal R. Goldbergo principą ieškoma pačių sudėtingiausių, sunkiausiai įgyvendinamų“, – paaiškino robotikos mokyklos atstovas Mindaugas Buožius, į Pilviškius atvykęs kartu su kolega Gustu Kazulėnu.

Lietuvoje šiuos mokymus vyrai ketina vesti vos trijose mokyklose, o „Santakos“ gimnazija tapo pirmąja iš jų. Vėliau specialistai savo žinias jau mėgins perteikti ne mokiniams, o pedagogams.


„Kodėl pasirinkome Pilviškių „Santakos“ gimnaziją? Dėl to, kad čia dirba šaunus ir iniciatyvus pedagogas Donatas Zdanavičius! Jis dar vasarą buvo vienuose iš mūsų rengtų kursų, o vėliau išreiškė pageidavimą robotikos užsiėmimus pristatyti ir savo įstaigos mokiniams. Mes, savo ruožtu, iš pradžių su tam tikrais robotikos niuansais norime supažindinti kelias dešimtis Lietuvos vaikų, o vėliau – ir būrį mokytojų. Galiausiai tikimės, kad tam tikrų žinių įgiję pedagogai jau patys savo mokyklose tęs mūsų pradėtus darbus“, – pasakojo M. Buožius.

Sunku, bet įdomu

„Santakos“ gimnazijoje vykusiuose robotikos užsiėmimuose dalyvavo dvi dešimtys šios įstaigos mokinių. Dauguma iš jų prisipažino, kad mokymai nebuvo lengvi, tačiau labai įdomūs. Daugeliui gimnazistų sunkiausia pasirodė teorinė dalis.
Vis daugiau šalies mokyklų skiria dėmesio naujųjų technologijų plėtrai. Tokie įrenginiai kaip 3D spausdintuvas šiais laikais jau nieko nestebina.


„Dirbome su iki šiol neregėta 3D modeliavimo programa, kurioje visa informacija pateikiama anglų kalba. Tempas buvo išties nemažas, daug įvairių niuansų teko įsisavinti per labai trumpą laiką. Tiems, kas anksčiau turėjo panašios praktikos, buvo šiek tiek lengviau, tačiau man tai buvo pirma pažintis su robotika. Buvo sunku, bet labai įdomu“, – prisipažino gimnazijos pirmos klasės mokinė Ema Kazlaitė.


Jai antrino ir gimnazijos ketvirtokė Eva Gindrėnaitė. Merginos teigimu, tokie užsiėmimai išties nėra lengvi, reikalaujantys daug loginio mąstymo bei kantrybės.

„Vargu, ar kam nors iš pirmo karto pavyksta įgyvendinti numatytas užduotis. Nepaisant to, tokios veiklos skatina tobulėti bei suteikia itin vertingos patirties. Kitais metais norėčiau studijuoti pramoninio dizaino inžineriją, tad man naudingiausia buvo mokomoji braižybos specialia kompiuterine programa dalis. Neabejoju, kad įgytos žinios pravers ateityje“, – kalbėjo E. Gindrėnaitė.

Jos bendraamžis Raidas Janušauskas svarsto ateitį sieti su inžinerija, tad išbandyti robotikos užsiėmimus jis išties labai norėjo. Vaikinas juokėsi, kad teorinė dalis buvo sunkiai įkandama, tačiau praktinė viską atpirko.

Trūksta specialistų

Gimnazistams savo sukauptą patirtį bandžiusio perteikti M. Buožiaus teigimu, vis daugiau šalies mokyklų skiria dėmesio naujųjų technologijų plėtrai. Tokie įrenginiai kaip 3D spausdintuvas šiais laikais jau nieko nestebina, ugdymo įstaigose jie nuolat naudojami. Vis dėlto svečias įžvelgė kitą problemą – kompetentingų specialistų trūkumą. Anot jo, kai kuriems mokytojams trūksta ne tik žinių, bet ir gebėjimo vaikus sudominti naujausiomis technologijomis.


Siekiant tai pakeisti, Vilniuje įsikūrusios robotikos mokyklos atstovai siūlo apsilankyti internetiniame puslapyje www.play.gaminu.eu, kuriame visi besidomintys robotika tikrai suras naudingos informacijos.

Šiame portale yra paruoštos nemokamos įvairios mokiniams skirtos skaidrės, o pedagogams – mokytojų knygos. Jose ne tik detaliai aprašyta, kaip geriau pasiruošti pamokoms, bet ir nurodyta, iš kur galima gauti robotikos užsiėmimams reikalingų medžiagų.



Publikuota: 2021-11-19 09:43:31

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai