„Santaka“ / Taisyklingas atšvaitų naudojimas – efektyvus būdas pėstiesiems būti pastebėtiems kelyje / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  



Taisyklingas atšvaitų naudojimas – efektyvus būdas pėstiesiems būti pastebėtiems kelyje


Lapkričio ir gruodžio mėnesiais, kai tamsusis paros laikas yra kur kas ilgesnis už šviesųjį ir eismo sąlygos dažnai yra nepalankios, registruojama vis daugiau įskaitinių eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji. Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) primena, kad vienas iš efektyviausių būdų pėstiesiems būti pastebėtiems kelyje – taisyklingas atšvaitų naudojimas.

Pagal statistiką, tamsiuoju paros metu žūsta daugiau kaip pusė į eismo įvykį patekusių pėsčiųjų, kas trečias patiria sunkius sužalojimus. Tamsiu paros metu didžiausią įtaką eismo saugumui keliuose turi matomumas, o vairuotojui pastebėti pėsčiąjį tamsoje yra labai sunku. Pėstieji, norėdami kelyje būti saugūs ir matomi, turėtų pasirūpinti atšvaitais, žibintuvėliais ar kitais šviečiančiais ir šviesą atspindinčiais elementais, judėti pėsčiųjų takais, šaligatviais, jei jų nėra – kelkraščiais prieš automobilių judėjimo kryptį, o per gatvę ar kelią eiti tik tinkamai įsitikinę, kad tai daryti yra saugu.

Pėstiesiems, keliaujantiems tamsoje užmiesčio keliais, rekomenduojama neštis šviečiantį žibintą. Tai efektyvi priemonė – sklindančią šviesą vairuotojai pamato iš tolo. Dar viena efektyvi priemonė – ryškiaspalvė liemenė su šviesą atspindinčiomis juostomis. Atkreiptinas dėmesys, kad žmogų, vilkintį tokią liemenę, vairuotojams lengviau pastebėti ne tik tamsoje, bet ir apniukusią dieną ar lyjant, kai matomumas yra prastas.



Taisyklingas atšvaitų naudojimas – bene svarbiausia apsaugos priemonė, padedanti būti pastebėtam kitų eismo dalyvių. Atšvaitą prie drabužių reikėtų pritvirtinti taip, kad jis būtų matomas iš visų pusių. Kadangi atšvaitas pats neskleidžia šviesos, o tik ją atspindi, atšvaitą reikėtų užsidėti ar prisisegti taip, kad automobilio šviesos jį apšviestų. Reikėtų atkreipti dėmesį, ar drabužiai neuždengia atšvaito.

Kelių direkcija primena, kad juostinį atšvaitą reikia dėti ant rankos aukščiau rankos riešo ir (ar) ant kojos žemiau kelio taip, kad jis būtų matomas. Pakabinamą atšvaitą ant drabužių reikia pritvirtinti suaugusio žmogaus kelių lygyje. Pakabinamas atšvaitas tvirtinamas prie kuprinės ar rankinės dešinėje pusėje, automobilio žibintų aukštyje. Patartina papildomai pasikabinti atšvaitą ir kairėje kūno pusėje. Daugiau patarimų, kaip taisyklingai naudoti atšvaitus galima rasti Kelių direkcijos parengtoje atmintinėje.

Segintis atšvaitą, dėvintis liemenę ar kitus drabužius su šviesą atspindinčiais elementais žmogus yra pastebimas iš tris kartus ilgesnio, vidutiniškai 300 metrų, atstumo, o be atšvaitų – vos 100 metrų atstumu nuo transporto priemonės, važiuojančios su įjungtomis tolimosiomis žibintų šviesomis, ir tik 50 m atstumu nuo transporto priemonės, važiuojančios su įjungtomis artimosiomis žibintų šviesomis, o tada vairuotojui tinkamai sureaguoti ir išvengti susidūrimo dažnai nebeįmanoma.



Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2021 m. sausio–spalio mėn. Lietuvos keliuose žuvo 21 pėsčiasis, iš kurių net 11 – tamsiu paros metu. Praėjusiais metais per tą patį laikotarpį žuvo 35 pėstieji (23 tamsiu paros metu).

Visi eismo dalyviai tam tikru momentu kelyje yra pėstieji, todėl atšvaitus privalo naudoti visi: ir pėstieji, ir automobilių bei kitų transporto priemonių vairuotojai.

Pagal pranešimą spaudai



Publikuota: 2021-11-29 14:54:29

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai