„Santaka“ / R. Žemaitis: „Didžiausia pamoka, kurią išmokau, yra bendradarbiavimas“ / Iniciatyvos

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Iniciatyvos

Dalinkitės:  


Daugiau negu 18 metų Gudkaimio kaimo bendruomenei vadovaujantis Ramūnas Žemaitis neslepia, kad tiek metų dirbti vargiai būtų pavykę, jei ne žmonių palaikymas ir pasitikėjimas.

Asmeninio albumo nuotr.


R. Žemaitis: „Didžiausia pamoka, kurią išmokau, yra bendradarbiavimas“


Baigėsi mėnesį trukęs Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) projekto „Integruojanti infrastruktūra“ konkursas „Aš – savo krašto ambasadorius“, finansuotas Europos socialinio fondo lėšomis. Iš įvairių Lietuvos regionų pateikta daugiau nei penkiasdešimt kandidatūrų į šį titulą.

Kiekvienoje apskrityje buvo išrinktas laimėtojas. Marijampolės apskrityje daugiausiai žmonių palaikymo sulaukė Gudkaimio kaimo bendruomenės pirmininkas Ramūnas ŽEMAITIS. Ne vienu svarbiu apdovanojimu įvertintas vadovas yra nuveikęs daug gerų darbų bendruomenėje.

– Kas paskatino dalyvauti konkurse „Aš – savo krašto ambasadorius“?

– Nepatikėsite, bet apie dalyvavimą konkurse sužinojau iš socialinių tinklų. Man tai buvo naujiena ir staigmena, iki šiol nežinau, kas pasiūlė mano kandidatūrą. Žinoma, labai malonu, kad kažkas pastebėjo Gudkaimio kaimo bendruomenės vykdomas veiklas, todėl naudodamasis proga noriu padėkoti visiems balsavusiems už mane.

– Papasakokite apie pačius įsimintiniausius projektus, įgyvendintus bendruomenėje. Su kokiais sunkumais teko susidurti, kokių pamokų išmokote?



– Turbūt pats įsimintiniausias yra pinigine išraiška brangiausias projektas – tai 2019 metais įsteigti savarankiško gyvenimo namai Prapuolenių kaime. Lietuvoje buvome pirmoji kaimo bendruomenė, įkūrusi tokius namus socialiai remtiniems žmonėms.

Per aukcioną įsigytas pastatas buvo avarinės būklės, reikėjo didelės investicijos jį atgaivinti. Sužinojome, kad Vilkaviškio rajone trūksta apgyvendinimo vietų socialiai remtiniems žmonėms, todėl kartu su bendruomene nusprendėme imtis šio projekto. Pasinaudojome ES struktūrinių fondų parama ir turime namus, kuriuose gyvenimą kuria 18 asmenų.

Žinoma, buvo žmonių, skeptiškai žiūrėjusių į mūsų idėją ar dvejojusių dėl namų reikalingumo. Norėčiau dabar pamatyti jų veidus ir išgirsti, ką sakytų išvydę rezultatą. Mano širdis džiaugiasi matydama gyventojus, kurie ką tik buvo gatvėje, o dabar netveria laime turėdami puikias sąlygas gyventi ir jaustis visaverčiais visuomenės nariais.

Visgi sunkumų buvo daug, nes projektas labai didelis – krūvos dokumentų, su kuriais reikėjo ne tik susipažinti, bet ir įvykdyti reikalavimus. Vienas nebūčiau nieko padaręs, todėl nepamainoma pagalba buvo bendruomenės narių savanorystė. Projektui įgyvendinti neužteko ES skirto finansavimo, todėl prie aplinkos tvarkymo ir kitų darbų labai prisidėjo bendruomenė. Dabar net juokaujame, kad galėtume dirbti ir statybų darbų vadovais, ir tinkuotojais.



Prie Gudkaimio kaimo bendruomenės vykdomų projektų labai prisideda Vilkaviškio rajono savivaldybė, Vilkaviškio vietos veiklos grupė ir Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjunga.

Turbūt didžiausia pamoka, kurią išmokau, yra bendradarbiavimas, nes aplink yra labai daug gerų, darbščių žmonių ir įstaigų.

– Kas paskatino susitelkti į gerovės kūrimą regione? Kuo Jums svarbus Gudkaimis?

– Gudkaimyje gyveno kelios mano šeimos kartos, čia gimiau ir aš, todėl šis kraštas man be galo brangus. Jaunystėje daug laiko praleidau Trakuose ir Vilniuje. Trakuose baigiau vidurinę sporto mokyklą, užsiėmiau profesionaliu irklavimu. Po vidurinės mokyklos mokslus tęsiau Vilniuje, turėjau pasiūlymų ten likti, tačiau vedamas meilės savo kraštui grįžau. Esu patriotas, todėl norėjau būti naudingas gimtinėje.

– Gudkaimio kaimo bendruomenei vadovaujate daugiau negu 18 metų, atrodo, viskas, ko imatės, pavyksta. Kur slypi Jūsų sėkmės paslaptis?

– Manau, darbų sėkmę lemia keli dalykai: savanorystė, lyderystė ir palaikymas, stipri komanda. Visada sakau, kad svarbiausia bendruomenėje yra savanorystė, jeigu nebus noro dirbti žmonių labui, nebus nieko. Asmeninės naudos siekimas nesuderinamas su darbu visuomenei, nes jeigu atėjai norėdamas gauti, o ne duoti, bet kokia veikla yra pasmerkta. Aišku, dėl didelio darbų kiekio mažiau laiko lieka šeimai, bet aš stengiuosi ir žmoną įtraukti į savo veiklą.



Kaip ir visose kitose srityse, taip ir bendruomenėje reikalingas lyderis, todėl man be galo svarbus žmonių palaikymas ir pasitikėjimas. Per tiek metų mūsų bendruomenėje susiformavo aktyvių, darbščių žmonių, kuriais pasitikiu aš ir jie manimi pasitiki, branduolys. Jeigu to nebūtų, vargu ar tiek metų būčiau dirbęs.

– Esate gavęs ne vieną padėką. Ar Jums svarbu būti įvertintam? Kas teikia laimės esant bendruomenės pirmininku?

– Aišku, smagu, kai yra įvertinamas asmeninis indėlis, bet svarbiau, kai įvertinama bendruomenė. Ji sutelkusi daug žmonių, todėl man mieliau, kai dažniau minimas Gudkaimio kaimo bendruomenės vardas, o ne mano pavardė.

Laimės man teikia ne pirmininko pareigos, o visuomeninė veikla: bendravimas su žmonėmis, pagalba sprendžiant problemas, naudingų projektų vykdymas. Man bendruomenė – tai vieta, kur jaučiuosi savas ir realizuoju save. Bendruomenės sėkmę lemia žmonės, jų geranoriškumas, todėl jei tik nariai manimi pasitikės, esu pasirengęs dar ne vienus metus dirbti jos labui.

Kai kuriems atrodo nesuprantama, kaip galima už dyką viską daryti. Įmanoma, žinokit, juk ne viskas pasveriama pinigais, aš turiu savo tikslus ir jų siekiu. Daug visuomenininkų palūžta: „Darau gero, o lieku apšmeižtas, kam man to reikia“ ir meta veiklą, bet aš jau užsiauginau storą odą ir nekreipiu dėmesio į tokias kalbas.

– Kokių planų turite ateityje?

– Pernai buvusioje mokykloje įkūrėme Gudkaimio vaikų dienos centrą „Atžala“. Patalpos daug metų neremontuotos, todėl norisi jas sutvarkyti, modernizuoti. Laukiame sutarties pasirašymo ir tikiuosi, kad jau sausio mėnesį pradėsime darbus. Šiuo metu vaikų dienos centrą lanko apie 15 vaikučių, įdarbinti 3 darbuotojai, įkūrėme kompiuterių klasę. Po pamokų vaikai centre gali užkąsti, paruošti namų darbus.

Planų turime daug, tik kartais jie nesutampa su galimybėmis. Norėtume iš pagrindų sutvarkyti Gudkaimio pėsčiųjų taką. Turime daug aktyvaus jaunimo, todėl norime įruošti mažojo futbolo aikštelę su dirbtine danga, taip pat planuojame praplėsti neseniai įkurtą riedlenčių parką, įrengdami nedidelę BMX dviračių trasą. Taip pat svajojame, jog kada nors iki savarankiško gyvenimo namų Prapuolenių kaime bus nutiestas asfaltas. Minčių jau turime ir dėl 20-ojo Gudkaimio kaimo bendruomenės jubiliejaus 2023 metais.

– Ko norėtumėte palinkėti savo krašto žmonėms?

– Noriu pasveikinti visus su artėjančiomis šventėmis ir palinkėti būti patriotiškiems, mylėti savo kraštą.





Užsk. 3146





Publikuota: 2021-12-15 10:09:34

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai