„Santaka“ / Konfliktas dėl netikslaus testo pasiekė net ministeriją / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Greitieji antigenų testai visuomet imami greitosios medicinos pagalbos automobilyje.

Autorės nuotr.


Konfliktas dėl netikslaus testo pasiekė net ministeriją

Eglė KVIESULAITIENĖ


Vilkaviškietė Lina įsitikinusi, kad netikslus greitojo testo rezultatas galėjo lemti liūdnas pasekmes ir šiandien jos tėčio tarp gyvųjų nebebūtų. Tačiau medikai tvirtina, kad solidaus amžiaus tėvą prižiūrinti dukra piešia pernelyg juodą scenarijų ir faktus interpretuoja savaip.



Vykti atsisakė

Su dukra Lina gyvenantis 88-erių Juozas praėjusį pirmadienį pasijuto prastai. Vyrui stentuota širdis, po oda implantuotas stimuliatorius. Tad bet koks negalavimas solidaus amžiaus vyriškiui ir jo artimiesiems kelia nerimą. Kaip pasakojo dukra Lina, tąkart tėčiui sutriko širdies ritmas ir jiedu nutarė kviesti greitąją pagalbą.

Atvykę medikai apžiūrėjo ligonį, padarė kardiogramą, tačiau ši jokių pakitimų nerodė. Visgi jie nusprendė solidaus amžiaus ligonį nuvežti į ligoninę, kad būtų atlikti detalesni tyrimai.

Iš paskos greitajai pagalbai į ligoninę nuskubėjo ir ligonio dukra. Lina nustebo, kai sunegalavęs tėvas nebuvo įleistas į Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių, o greitasis COVID-19 antigenų testas jam buvo paimtas greitosios pagalbos automobilyje.

Tačiau dar labiau dukrą nustebino rezultatas – testas parodė, kad senolis užsikrėtęs koronavirusu. Kadangi Vilkaviškio ligoninė COVID-19 sergančių pacientų negali gydyti, medikai pradėjo rengti dokumentus ir ketino ligonį gabenti į Marijampolės ligoninę.


– Aš iškart pasipriešinau. Nedaviau tėčio vežti į Marijampolės ligoninę. Nuolat girdžiu, kad daug šios ligoninės COVID-19 skyriuje gydytų pacientų gyvi nebegrįžta, – pasakojo Lina. – Iškart pareikalavau, kad tėčiui ir man padarytų tą tikrąjį – PGR testą. Mudu kartu gyvename, tai jeigu tėtis serga koronavirusu, turėčiau sirgti ir aš.



Diagnozė nepasitvirtino

Medikai paėmė PGR testus tiek Juozui, tiek jo dukrai, tačiau šių testų rezultatų tenka laukti iki kitos dienos, todėl Lina tėvą išsivežė namo. Ji pasirašė visus dokumentus, jog atsisako gydymo Marijampolės ligoninėje ir prisiima visą su tuo susijusią atsakomybę. Moteris neslėpė pasipiktinimo, kad blogai pasijutęs tėvas taip ir liko neapžiūrėtas medikų.

Grįžusi namo Lina netrukus sulaukė visuomenės sveikatos specialistų skambučio. Jie įspėjo moterį ir jos tėvą, kad sirgdami koronavirusu privalo dvi savaites izoliuotis ir neiti iš namų.

– Aš puikiai suprantu, kad COVID-19 sergantys žmonės privalo izoliuotis ir nepateisinu tų, kurie nepaiso šio reikalavimo. Patys labai saugomės, ypač dėl ligoto tėčio, nes jis neskiepytas nuo koronaviruso, – guodėsi Lina.


Kitą dieną portale e.sveikata patikrinusi PGR testo rezultatus moteris pamatė, kad tiek jai, tiek tėčiui COVID-19 diagnozė nepasitvirtino. Visgi įrašas, kad Juozas serga koronavirusu, nebuvo panaikintas.

– Įsivaizduokite, kokia nesąmonė. Dėl klaidingo testo rezultato tėtis privalo izoliuotis, keturis mėnesius negalės skiepytis nuo COVID-19, negavo būtinos medicininės pagalbos, – piktinosi Lina ir klausė, ką dėl to turėtų kaltinti.

Vilkaviškietė neslepia, kad dėl šios situacijos kreipėsi į Sveikatos apsaugos ministeriją, Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą. Ji svarstė, kas būtų nutikę, jei neskiepytas tėtis būtų nugabentas į Marijampolės ligoninę ir paguldytas drauge su koronavirusu sergančiais pacientais. Moteris neabejoja, jog ligotas, solidaus amžiaus žmogus tikrai būtų užsikrėtęs ir iš tokios ligos nebeišsikapstęs.

Todėl Lina niekaip nesupranta, kodėl medikai pasikliauja greitojo testo rezultatais, nedaro pakartotinio tyrimo, ir siunčia pacientus į kovidinę ligoninę.



Testus kartoja

Vilkaviškio ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja Erika Tamaliūnaitė-Pėčelė sakė, kad greitieji antigenų testai nėra 100 proc. tikslūs, todėl negalima traktuoti, jog minėtu atveju įvyko klaida. Greitieji testai visuomet imami automobilyje, kad būtų išvengta kontakto su kitais pacientais, jei paaiškėtų, kad ligonis serga COVID-19. Greitosios pagalbos automobilyje pacientas gauna būtinąją skubiąją pagalbą. Jei būklė kritinė, reikia gaivinti, medikai tai daro iškart nepaisydami, kad ligonis gali sirgti COVID-19.


Gydytoja patikino, kad visuomet, kai žmogus guldomas į ligoninę, atliekamas PGR testas, tad ir Marijampolės ligoninėje tai būtų padaryta pirmiausia.

– Gavę pirmąjį greitojo testo rezultatą mes privalome jį įvesti į sistemą, tačiau patvirtinti diagnozę visada būtinas PGR tyrimas ir jo rezultatas yra viršesnis, – kalbėjo E. Tamaliūnaitė-Pėčelė.

Prisiminusi kilusį konfliktą, Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus vedėja sakė, jog paciento būklė nebuvo tokia, kad jam reikėtų stacionaraus gydymo. Kardiograma nerodė jokios išemijos, širdies ritmo ar kito ūmaus sutrikimo. Todėl tai, kad jis būtų paguldytas į Marijampolės ligoninės COVID-19 skyrių – tik artimųjų pamąstymai, bet ne faktai.

– Mes pacientą siuntėme į Marijampolės ligoninę, kad būtų atlikti išsamesni tyrimai, tačiau dukra to atsisakė, – konstatavo gydytoja. – Tiesiog yra žmonių, kurie įpratę, kad jiems visos durys pačios atsidaro. O mums visi pacientai vienodai svarbūs, kad ir kokias pareigas užimtų ar kokiam socialiniam sluoksniui priklausytų.



Pakeičia statusą

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Marijampolės departamento Vilkaviškio skyriaus vedėja Daiva Miknevičienė patikino, kad dėl e.sveikatos sistemoje atsiradusio įrašo senolis tikrai nenukentės.

– Kadangi 24 valandų laikotarpyje atliktas PGR testas paneigė COVID-19 diagnozę, be to, pats pacientas neturėjo ligos simptomų ir didelės rizikos kontakto su sergančiais asmenimis, jis nebus traktuojamas kaip susirgęs koronavirusu, – aiškino D. Miknevičienė. – Gavę PGR tyrimo atsakymą visuomenės sveikatos specialistai sistemoje pakeičia ligonio statusą į nesergančio, tad minėtam senoliui tikrai nereikės izoliuotis, jis galės iškart pasiskiepyti.

D. Miknevičienė pripažino, kad neatlikus antrojo testo netiksli diagnozė galėjo pridaryti nemalonumų ir netikslumo kaina galėjo būti nemaža. Todėl visiems pacientams po greitojo antigenų testo visada daromas pakartotinis PGR testas.



Publikuota: 2021-12-21 09:52:58

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai