„Santaka“ / Siekdama padėti mokykloms stabdyti patyčias, „Vaikų linija“ pristato nemokamus mokymų kursus internete / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  



Siekdama padėti mokykloms stabdyti patyčias, „Vaikų linija“ pristato nemokamus mokymų kursus internete


Patyčių paplitimui mokyklose nemažėjant, „Vaikų linija“ pristato naują įrankį, kuris padės ugdymo įstaigoms rasti reikalingų žinių ir metodų, kaip pastebėti ir stabdyti patyčias tarp mokinių. „Vaikų linija“ siūlo mokykloms nemokamai naudotis dviem mokymų kursais internete, adaptuotais iš Švedijos patyčių prevencijos organizacijos „Friends“, remiant Šiaurės ministrų tarybos biurui Lietuvoje.

„Patyčios ir žeminantis elgesys kuria toksišką aplinką mokykloje, sukelia kančias tūkstančiams Lietuvos vaikų. Patyčios savaime neišnyks iš mokyklų, tam reikia nuoseklaus ir kasdienio darbo bei visos mokyklos darbuotojų įsitraukimo. Taip pat reikia žinių ir įgūdžių, kaip atpažinti žeminantį elgesį ir kaip į jį reaguoti, – teigia „Vaikų linijos“ vadovas dr. Robertas Povilaitis. – Džiaugiamės, kad Švedijos patyčių prevencijos organizacija „Friends“ geranoriškai leido adaptuoti Lietuvoje jų sukurtus mokymus. Tikimės, kad juose Lietuvos ugdymo įstaigų darbuotojai ras reikalingų žinių ir patarimų, kaip mažinti patyčių paplitimą tarp mokinių.“

Mokymų kurse „Visada veikite!“ detaliai aptariamas reagavimo į vykstančias patyčias procesas ir išsamiai pristatomi pagrindiniai reagavimo į patyčias žingsniai – nuo vykstančio netinkamo elgesio sustabdymo iki atvejo bei jo priežasčių išsiaiškinimo ir tolesnio situacijos stebėjimo. Taip pat mokymuose paaiškinamos svarbiausios sąvokos, susijusios su patyčių ir kitokio žeminančio elgesio prevencija, pateikiama naudingų patarimų, kokių efektyvių veiksmų imtis, kokius įrankius naudoti.


Tuo tarpu mokymuose „Saugios mokyklos kūrimas“ galima rasti naudingų gairių, kaip kurti visiems saugią mokyklos aplinką, nagrinėjamos patyčių ir žeminančio elgesio priežastys, pristatomi prevencijos principai. Mokymus papildo vaizdo įrašai, kuriuose žiniomis dalijasi pripažinti patyčių tyrinėtojai.

Mokymų kursams internete atlikti tereikia interneto naršyklės ir maždaug vienos pamokos (45 min.) laiko. Svarbiausią informaciją galima atsisiųsti ir atsispausdinti. Šiais mokymais kviečiami laisvai naudotis ir praturtinti žinias ugdymo įstaigų darbuotojai bei visi suaugusieji, dirbantys su vaikais ar jaunimu, taip pat tėvai, norintys geriau suprasti, kas gali ir turi būti daroma, vaikui susidūrus su patyčiomis ugdymo įstaigoje.

Internetiniai mokymai „Visada veikite!“ ir „Saugios mokyklos kūrimas“ sukurti, adaptavus Švedijos patyčių prevencijos organizacijos „Friends“ mokymų kursus mokykloms, remiant Šiaurės ministrų tarybos biurui Lietuvoje.


Daugiau informacijos apie patyčias ir patyčių prevenciją suaugusieji ir vaikai gali rasti „Vaikų linijos“ kampanijos BE PATYČIŲ svetainėje www.bepatyciu.lt .





Publikuota: 2022-01-12 10:29:10

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai