„Santaka“ / Netiksli diagnozė vaikui baigėsi sunkia operacija / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Vaikas buvo nuvežtas į Kauno klinikinę ligoninę, o vėliau pergabentas į Kauno klinikas.

Autorės nuotr.


Netiksli diagnozė vaikui baigėsi sunkia operacija

Eglė KVIESULAITIENĖ


Užklupusi pandemija į sveikatos apsaugos sistemą įvedė savas korekcijas. Tačiau pacientams, kuriems reikalinga pagalba čia ir dabar, jas perprasti sunku. Į redakciją kreipusis mama įsitikinusi, kad dėl laiku nesuteiktos pagalbos jos sūnus galėjo net mirti.



Į skyrių neleido

Kaip žurnalistams pasakojo vienuolikmečio Lauryno (nepilnamečio vardas pakeistas) mama Andželina, pediatrų pagalbos sūnui prireikė gruodžio 3 d. Kadangi buvo penktadienio popietė ir jų šeimos gydytoja jau nebedirbo, teko kreiptis į ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių. Pagrindinė priežastis, dėl ko kreipėsi į medikus, – pilvo skausmas. Tačiau į mokyklą Laurynas nėjo jau porą dienų, nes šiek tiek kosėjo. Be to, berniuko klasės draugas susirgo COVID-19, tad visas kolektyvas turėjo izoliuotis.

Šią informaciją Andželina ir pateikė Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus medikams, tad atėjusi slaugytoja pacientą ir jo mamą nusivedė į Vaikų ligų skyriaus laukiamąjį ir pirmiausia paėmė greitąjį COVID-19 testą. Nors atsakymas buvo neigiamas, medikė mamą informavo, kad vaiko, turėjusio artimą sąlytį su koronavirusu sergančiu asmeniu, įsileisti į skyrių negali.





Būklė negerėjo

Pagal nupasakotus simptomus gydytoja sprendė, kad pilvo skausmais pasireiškė kuri iš virusinių žarnyno infekcijų, nes būtent šios ligos tuo metu siautė tarp rajono vaikučių. Kaip ir kitų virusinių ligų atvejais, medikė patarė gerti daug skysčių bei žarnyno gleivinės atsparumą didinančios suspensijos.

– Kadangi sakiau, kad vaikui labai skauda pilvą skrandžio srityje, medikė išnešė stiklinę su vaistais ir padėjo ant palangės. Ligonio niekas neapžiūrėjo, tyrimų nepadarė – bendravo tik per durų plyšį, – stebėjosi vienuolikmečio mama.

Tiesa, gydytoja įspėjo, kad dėl žarnyno infekcijos vaikas gali pradėti vemti, viduriuoti, todėl kai šeštadienį ligonio būklė negerėjo, mama į medikus nesikreipė.

Sekmadienį Andželina dar kartą paskambino į Vaikų ligų skyrių, pasakė, kad sūnui pakilo temperatūra. Medikai vėl patarė girdyti daug skysčių, ąžuolų žievės arbatos.

Sulaukusi pirmadienio moteris kreipėsi į savo šeimos gydytoją, tačiau išgirdo, kad karščiuojančių ligonių į kliniką vesti negalima.

– Pirmadienio vakare vėl skambinau į Vaikų ligų skyrių. Klausiau, gal man kviestis greitąją pagalbą, kad sulašintų kokių vitaminų ar mineralų. Vaikas kelinta diena nieko nevalgė, nes jį ištisai pykino, todėl buvo neramu, kad neišsektų organizmas, – prisiminė Andželina.



Kadangi tokių paslaugų greitosios pagalbos medikai neteikia, Vaikų ligų skyriaus personalas patarė berniuką gabenti į Kauno klinikinę ligoninę, mat ši gydymo įstaiga priima koronavirusu sergančius ar kontaktą su COVID-19 turėjusius mūsų ir aplinkinių rajonų vaikus.



Gailėjosi pasakiusi

Vilkaviškietė su vaiku išskubėjo į Kauną. Anot jos, šios ligoninės medikai elgėsi visai kitaip. Jie nebijojo apžiūrėti ligonio, padarė jam ir mamai tiek greitąjį, tiek PGR testus, kurie buvo neigiami.

Kauno klinikinės ligoninės medikai iškart įtarė apendicitą ir atlikti tyrimai tai patvirtino, bet šioje gydymo įstaigoje vaikai neoperuojami, todėl ligonis buvo išsiųstas į Kauno klinikas.

Ten paaiškėjo, kad apendiksas jau trūkęs, jo turinys užliejęs vidaus organus, išsivystęs pilvaplėvės uždegimas.

– Medikai sakė, jog trūko visai nedaug, kad išsivystytų sepsis. O tai gali baigtis net mirtimi, – graudinosi Lauryno mama. – Vilkaviškio medikams tereikėjo spustelėti ligonio pilvą ir jie būtų supratę, jog tai – ne žarnyno infekcija, o apendicitas.

Anot Andželinos, Kauno medikai minėjo, jog vaikui pilvą skaudėjo netipinėje apendicitui vietoje, visgi jei liga būtų nustatyta laiku, berniukas būtų išvengęs sudėtingos operacijos ir gydymo antibiotikais.



Paauglio mama svarstė, kam išvis Vilkaviškio ligoninėje daromas COVID-19 testas, jei gydytojai vis tiek negali prieiti prie paciento jo apžiūrėti. Moteris gailėjosi, kad medikams prisipažino, jog vaikas buvo turėjęs kontaktą su asmeniu, sergančiu COVID-19.



Pasielgtų neatsakingai

Vilkaviškio ligoninės Vaikų ligų skyriaus vedėja Kristina Kubilienė savo kolegų kaltės šioje situacijoje neįžvelgė. Medikė sakė, kad tėveliai turėtų įsidėmėti, jog užsikrėtusieji COVID-19 ar saviizoliacijoje esantys vaikai mūsų rajono ligoninėje negydomi – rimčiau sunegalavus reikia kreiptis į Kauno klinikinę ligoninę, kuri gydo tokius pacientus.

– Minėto ligoniuko mama iškart buvo įspėta, jog pablogėjus vaiko savijautai kreiptųsi į gydymo įstaigą Kaune. Todėl apmaudu, kad būklei blogėjant artimieji delsė tris dienas, o dabar dėl susiklosčiusios situacijos kaltina medikus, – kalbėjo K. Kubilienė.

Pediatrė patikino, kad vaikas skundėsi skausmu netipinėje apendicitui vietoje, o tai gali būti ir apendikso uždegimo pradžios, ir kitos ligos simptomas. Tačiau tokioje stadijoje apendikso niekas neoperuoja. Tik pasireiškus tipiniam skausmui dešinėje klubo pusėje, kai galima įtarti apendicitą, atlikus pilvo echoskopiją patvirtinama diagnozė ir pacientas operuojamas.

Vaikų ligų skyriaus vedėja sakė, jog mažuosius ligonius pediatrų konsultacijos atvežantys tėveliai pasielgtų neatsakingai, jeigu neinformuotų, kad vaikas ar šeimos nariai turėjo kontaktą su sergančiuoju COVID-19. Kiltų grėsmė, jog su užkratą nešiojančiu pacientu kontaktavęs medikas gali infekciją paskleisti visame skyriuje ar net ligoninėje, kur guli ir nesiskiepiję, daug gretutinių ligų turintys ligoniai. Todėl neatsakingas elgesys ir rūpestis tik savo sveikata gali pražudyti ne vieną gyvybę.



Publikuota: 2022-01-12 13:09:16

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai