„Santaka“ / Mokinių ugdymo pasiekimams gerinti – papildomas finansavimas / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Žydrė Žilinskienė teigė, kad dalyvaudamos projekte mokyklos labai „paaugo“.

Autoriaus nuotr.


Mokinių ugdymo pasiekimams gerinti – papildomas finansavimas

Andrius GRYGELAITIS


Devynios rajono mokyklos dalyvauja Europos socialinio fondo lėšomis finansuojamame projekte „Mokinių ugdymosi pasiekimų gerinimas diegiant kokybės krepšelį“. Papildomų lėšų gavusios įstaigos visais įmanomais būdais stengiasi, kad gerėtų jų ugdytinių žinios, gebėjimai bei pasiekimai.



Taryba pritarė

Dar 2018 metais Nacionalinė švietimo agentūra (NŠA) pagal mokyklų išorės vertinimo rezultatus atrinko 30 šalies ugdymo įstaigų, kuriose yra itin stipri geros mokyklos koncepcijos raiška. Tarp šių mokyklų pateko ir Kybartų „Saulės“ progimnazija.

Taip pat buvo atrinkta daugiau įstaigų, kuriose ši raiška yra ne tokia stipri ir ją galima tobulinti. Į šį sąrašą pateko aštuonios mūsų rajono mokyklos: Pilviškių „Santakos“ ir Gražiškių gimnazijos, Bartninkų Jono Basanavičiaus, Alvito bei Keturvalakių mokyklos-daugiafunkciai centrai, Virbalio ir Sūdavos pagrindinės mokyklos bei Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazija. Visoms šioms įstaigoms pasiūlyta prisijungti prie minėto Europos socialinio fondo finansuojamo projekto bei gauti lėšų, skirtų gerinti mokinių ugdymo kokybę.



Mūsų atstovų dalyvavimui minėtame projekte pritarusi rajono Taryba įsipareigojo prisidėti 15 proc. nuo bendros projektui skirtos sumos. O ji ne tokia ir maža – beveik 600 tūkst. eurų. Tad Savivaldybei tenkanti dalis siekia kiek daugiau nei 76 tūkst. eurų. Gautas lėšas mūsų mokyklos turėtų įsisavinti iki šių mokslo metų pabaigos.

Dalyvaudama projekte mūsų rajono Savivaldybė prisiėmė ir tam tikrų įsipareigojimų. Pagal šio projekto reikalavimus, rajone turi būti mažinamas jungtinių 5–8 klasių komplektų skaičius bei turėtų mažėti arba visai nelikti mokyklų kaip juridinių vienetų, kur mokosi iki 120 mokinių.



Etatai turėtų išlikti

Prieš pradėdamos dalyvauti projekte mūsų rajono ugdymo įstaigos turėjo pasidaryti dvejų metų veiklos tobulinimo planus. Šiam tikslui NŠA paskyrė konsultantus. Kiekviena įstaiga turėjo pasirinkti tas kryptis, kuriose norėtų tobulėti bei gerinti mokinių pasiekimus ir pažangą. Pavyzdžiui, „Ąžuolo“ progimnazijoje bei Gražiškių gimnazijoje nuspręsta koncentruotis į mokinių skaitymo įgūdžių gerinimą, Pilviškių „Santakos“ gimnazijoje – į mokinių vertinimą bei įsivertinimą, Virbalio pagrindinėje mokykloje – į gamtamokslinį ugdymą ir pan.



Projekte dalyvaujančios mokyklos ne tik kvietėsi lektorius, organizavo kvalifikacijos tobulinimo seminarus, bet ir pačios sėmėsi patirties kitose šalies ugdymo įstaigose. Pavyzdžiui, „Saulės“ progimnazijos ir Virbalio pagrindinės mokyklos atstovai bendravo su kolegomis iš Alytaus bei Klaipėdos, o Gražiškių gimnazijos ir Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklos-daugiafunkcio centro nariai – su Šiaulių rajono atstovais.

Projekte dalyvaujančios mokyklos taip pat siekė modernizuoti edukacines aplinkas: įsigijo lavinamuosius baldus, elektronines lentas, kompiuterius, išmaniųjų hibridinių klasių įrangas, skaitmenines mokymo priemones, įsirengė laboratorijas ir kt. Pavyzdžiui, atnaujintos „Saulės“ progimnazijos poilsio erdvės mokiniams sudarė sąlygas patogiai leisti laiką per pertraukas ar po pamokų, o įkurtoje dailės studijoje vaikai nuo šiol lavina savo meninius gebėjimus bei kūrybiškumą. Tuo tarpu Gražiškių gimnazijoje įrengta tylioji skaitykla, Virbalio pagrindinėje mokykloje – 3D formato klasė.

Už gautą finansavimą kai kuriose mokyklose buvo įsteigti papildomi pagalbos mokiniui specialistų etatai.
Iki šiol rajono Tarybos nariai patvirtindavo visus mokyklų prašymus skirti papildomų etatų.



Pavyzdžiui, Kybartuose bei Bartninkuose pradėjo dirbti psichologai, „Ąžuolo“ progimnazijoje – mokytojas mentorius, daugelyje kitų įstaigų – mokytojo padėjėjai.

„Pasibaigus projektui šių etatų mokyklos neturėtų panaikinti, kadangi tai susiję su mokinių pasiekimų gerinimu, įtraukiojo ugdymo perspektyvomis. Jei įstaigos ir toliau matys poreikį, sieksime, kad Savivaldybės Taryba skirtų finansavimą jiems išlaikyti. Iki šiol Tarybos nariai įprastai patvirtindavo visus mokyklų prašymus skirti papildomų etatų“, – sakė rajono Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Žydrė Žilinskienė.



Suartino mokytojus

Neseniai įvyko visų devynių projekte dalyvaujančių mokyklų vadovų susitikimas. Jo metu direktoriai džiaugėsi sudarytomis galimybėmis auginti mokytojų profesinius įgūdžius, tačiau kartu pripažino, jog mokyklose yra pedagogų, kurie vis dar nėra pasirengę dirbti su skaitmeninio turinio naujovėmis.

„Galbūt tai ir neturėtų stebinti, mat didžioji dalis mūsų rajono pedagogų – vyresnio amžiaus. Aišku, tai neturėtų būti pateisinama priežastis. Mokytojai privalo auginti savo profesinį kapitalą, keistis, žengti koja kojon su naujovėmis ir besikeičiančia švietimo sistema. Tas pats galioja ir ugdymo įstaigų vadovams“, – pabrėžė Ž. Žilinskienė.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Žydrė Žilinskienė taip pat teigė pastebėjusi, kad šis projektas suartino mūsų rajono švietimo bendruomenę – mokytojai ėmė dar labiau pasitikėti vieni kitais, mokytis vieni iš kitų, dalytis patirtimis.

„Iš tikrųjų viso to užuomazgos prasidėjo daug anksčiau – kai įgyvendinome „Lyderių laiko“ projektą. Viena iš jo iniciatyvų buvo pavadinta „Kolega kolegai“. Mokytojai ėmė lankytis savo kolegų vedamose pamokose, sėmėsi patirties ir žinių. Visa tai tarp pedagogų labai sustiprino kolegialaus bendradarbiavimo ryšius“, – pastebėjimais dalijosi pašnekovė.



Antrasis etapas

Kybartų „Saulės“ progimnazija dalyvavimą minėtame projekte užbaigs jau vasarį, o visos kitos ugdymo įstaigos – birželį. Mūsų Savivaldybės administracija su NŠA jau pasirašė naują sutartį, pagal kurią į antrąjį projekto etapą bus įtrauktos Vilkaviškio „Aušros“ bei Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos. Joms kartu per dvejus metus turėtų atitekti apie 200 tūkst. eurų.

Abi gimnazijos baigia rengti veiklos tobulinimo planus, numato priemones, kurios gerins ugdymo kokybę, stiprins mokytojų ir mokinių santykius, augins mokinių asmeninę ir socialinę brandą.



„Abiejų projekto etapų sąlygos – gana panašios. Įstaigoms atitenkančios lėšos irgi dalijamos taip pat – proporcingai, pagal mokinių skaičių. Už vieną mokykloje besimokantį vaiką skiriami 127 eurai. Iš visų rajono ugdymo įstaigų į šį projektą nebuvo galima įtraukti tik Vilkaviškio pradinės ir Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklų, taip pat Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro. Šios įstaigos neatitiko tam tikrų kriterijų. Visgi jas planuojame deleguoti į kitą – „Tūkstantmečio mokyklų“ – projektą“, – sakė Ž. Žilinskienė.



Publikuota: 2022-01-24 09:17:07

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai