„Santaka“ / Pasijutusi apgauta senolė galiausiai atgavo pinigus / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Praradę viltį patys surasti teisybę, Rimvydas Palubinskas bei Stasė Bulevičienė pagalbos kreipėsi į „Santakos“ laikraščio žurnalistus.

Autoriaus nuotr.


Pasijutusi apgauta senolė galiausiai atgavo pinigus

Andrius GRYGELAITIS


Į devintą dešimtį įkopusi vilkaviškietė Stasė Bulevičienė ne vieną mėnesį iš telekomunikacijų paslaugų teikėjo „Bitė Lietuva“ gaudavo sąskaitas už paslaugas, kuriomis ji nesinaudojo. Nors moteris net kelis sykius bandė aiškintis situaciją, ją išspręsti pavyko tik įsikišus „Santakos“ laikraščio žurnalistams.

Pasisiūlė padėti

Prieš kurį laiką S. Bulevičienė eilinį sykį susiruošė keliauti į Vilkaviškyje, Vytauto gatvėje, esantį prekybos centrą, kuriame yra įsikūręs mobiliojo ryšio paslaugų operatoriaus „Tele-2“ salonas. Čia moteris įprastai pasipildydavo savo ir negalią turinčio sūnaus telefono sąskaitas. Visgi nuėjusi į minėtą saloną vilkaviškietė jį rado uždarytą – vyko remonto darbai. Supratusi, kad jie greitai nepasibaigs, S. Bulevičienė užsuko į greta esantį „Bitės“ saloną pasiteirauti jame dirbančių specialistų, ar šie žino, kiek laiko truks kaimynystėje įsikūrusių patalpų remontas.

Iš ten buvusios darbuotojos moteris norimo atsakymo neišgirdo, tačiau sulaukė klausimo, kaip dar būtų galima jai padėti. Papasakojusi, jog nori pasipildyti telefono sąskaitas, senolė išgirdo, kad jos norą nesunkiai galima išpildyti ir šiame salone.


„Iš pradžių man davė pasirašyti kažkokius dokumentus, o vėliau paprašė mano ir sūnaus pasų. Jų su savimi neturėjau. Tik savo asmens kodą ant lapelio buvau užsirašiusi. Man buvo pasakyta, kad su pasais į saloną turiu užsukti kitą dieną. Žadėjo, jog tuomet viską užbaigs tvarkyti, o ateityje norėdama pasipildyti telefono sąskaitas tai galėsiu padaryti bet kurioje parduotuvėje, nereikės kaskart eiti į saloną. Pagalvojau, jog taip man netgi būtų geriau“, – prisiminė S. Bulevičienė.



Įtarė klastą

Vilkaviškietė jau buvo susiruošusi su pasais vėl keliauti į „Bitės“ saloną, kai pas ją į svečius užsuko rajono Tarybos narys, Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos Vilkaviškio skyriaus savanoris Rimvydas Palubinskas. Būtent jis, kaip šios organizacijos atstovas, rūpinasi S. Bulevičiene, padeda jai tvarkytis buityje. Kuomet senolė papasakojo Rimvydui apie savo ketinimus keliauti į mobiliojo ryšio operatoriaus saloną, šis patarė jai to nedaryti.

„Supratau, kad greičiausiai bus įsiūlyta nauja sutartis, o to visai nesinorėjo. Ėmėme kartu svarstyti, kad jei nenueisime į tą saloną, nieko ir neįsipareigosime. O senąją ryšio kortelę rasime pasipildyti kur nors kitur“, – prisiminė Rimvydas Palubinskas.


Atrodė, kad viskas taip turėjo ir pasibaigti, tačiau maždaug po mėnesio Stasė Bulevičienė į telefoną gavo žinutę, kurioje buvo rašoma, kad jai reikia apmokėti 15, 84 Eur sąskaitą už „Bitės“ paslaugas. Lygiai tokią pačią žinutę gavo ir moters sūnus. Vadinasi, bendra suma siekė beveik 32 Eur.

„Nuvykome į „Bitės“ saloną ir bandėme išsiaiškinti, už ką reikia mokėti tokią sumą. Juk S. Bulevičienė negavo jokių mobiliojo ryšio kortelių, nepateikė savo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų. Vienintelė jos klaida buvo ta, kad ji pasirašė ant kažkokių popieriaus lapų, deramai į juos neįsigilinusi. Dėl to iš dalies prisiėmėme kaltę ir sutikome apmokėti sąskaitą, tačiau su salone dirbusia specialiste sutarėme nutraukti esamą sutartį. Mums buvo patikinta, kad taip ir bus, tik buvome perspėti, jog sulauksime dar vienos sąskaitos už einamąjį mėnesį. Teko nusileisti“, – prisiminė R. Palubinskas.

Iš pradžių man davė pasirašyti kažkokius dokumentus, o vėliau paprašė mano ir sūnaus pasų.


Sąskaitos nesustojo eiti

Kaip ir buvo įspėta, netrukus S. Bulevičienė sulaukė dar vienos telefono sąskaitos, už suteiktas mobiliojo ryšio paslaugas. Moteris apmokėjo ir ją. Visgi senole besirūpinančio R. Palubinsko galvoje nenustojo kirbėti mintis, kad šioje istorijoje dar tikrai negalima dėti taško. Po kurio laiko jis nusprendė dar kartą užsukti į „Bitės“ saloną ir galutinai įsitikinti, jog minėta sutartis tikrai yra nutraukta.


Vyras apstulbo, kai sužinojo, kad jo globojamai S. Bulevičienei yra paruošta dar viena sąskaita už mobiliojo ryšio paslaugas. Jis dar bandė aiškintis situaciją, tačiau ten dirbusi specialistė teigė nieko nežinanti, kratėsi atsakomybės.

Supratęs, kad tiesą rasti gali būti labai sunku, Rimvydas patarė senolei sąskaitos šįsyk neapmokėti, o pats pagalbos kreipėsi į „Santakos“ laikraščio žurnalistus.

„Čia – ne kelių eurų problema. Galbūt ir galėtume apmokėti tą sąskaitą, tačiau to daryti nesinori iš principo. Akivaizdu, kad taip buvo bandoma apgauti seną žmogų ir iš jo pasipelnyti. Negalima taip elgtis“, – susierzinimo neslėpė Lietuvos Raudonojo Kryžiaus draugijos savanoris.



Grąžino pinigus

Situaciją pakomentuoti paprašėme bendrovės „Bitė Lietuva“ korporatyvinės komunikacijos vadovo Juliaus Špakausko. Jis pripažino, kad įvyko nesusipratimas, ir atsiprašė už S. Bulevičienei padarytus nemalonumus.

„Panašu, kad įvyko nesusikalbėjimas aptariant klientės ryšio poreikius. Vilkaviškietės prašymu jai ir jos šeimos nariui buvo aktyvuoti du mokėjimo planai su pačiu mažiausiu įmanomu plano mokesčiu. Nors paslaugomis klientė taip ir nepradėjo naudotis, tačiau, deja, jų neatsisakė. Dėl to ir buvo siunčiamos sąskaitos. Nepaisant to, kad klientė pareiškė norą atsisakyti paslaugų jau tik po kurio laiko, iš jos jokių mokėjimų nebus prašoma, o iki šiol atsiųstos sąskaitos – anuliuotos“, – pabrėžė J. Špakauskas.

Jis patikino, kad S. Bulevičienei grąžinti ir visi anksčiau jos sumokėti pinigai. Tą patvirtino ir pati vilkaviškietė.

J. Šapauskas padėkojo ir „Santakos“ laikraščio žurnalistams, kad šie padeda paprastiems žmonėms sutrumpinti kelią iki teisybės. Visgi norėtųsi, kad į paprastų žmonių interesus būtų atsižvelgiama iš karto ir jiems nereikėtų teisybės ieškoti padedant spaudai.



Publikuota: 2022-01-27 10:22:18

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai