„Santaka“ / Tarybos posėdyje pasirašyta istorinė sutartis / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Pjauna žolę traktoriuku, „trimeriu“, žoliapjove. Greitai ir kokybiškai. Tel. 8 670 09 975.
Galioja iki: 2024-05-30 16:48:44

Žemės Sausininkų k., Bartninkų sen. (apsėta kvietrugiais, išimtos pažymos iš NŽT). Tel. 0 614 06 069.
Galioja iki: 2024-06-01 13:25:32Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Bendradarbiavimo sutartį pasirašė Severodonecko miesto administracijos vadovas Oleksandras Sergejevičius Striukas bei Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka.

Autoriaus nuotr.


Tarybos posėdyje pasirašyta istorinė sutartis

Andrius GRYGELAITIS


Praeitą penktadienį įvyko pirmasis šiais metais Savivaldybės tarybos posėdis. Politikai apsvarstė ir priėmė 22 į darbotvarkę įrašytus sprendimų projektus. Posėdžio pabaigoje parašais patvirtinta bendradarbiavimo tarp Vilkaviškio ir Ukrainos Severodonecko miestų sutartis.Švietimo ir kultūros klausimai

Posėdyje dalyvavo 22 Tarybos nariai. Jie daugumą sprendimų projektų priėmė vienbalsiai. Tik tvirtinant naujus atliekų mokesčių dydžius opozicija susilaikė.

Posėdis prasidėjo sprendžiant švietimo reikalus. Tarybos nariai pritarė mokyklų tinklo pertvarkos plano korekcijoms, pagal kurias jau po šių mokslo metų bus uždarytos dvi ugdymo įstaigos: Gražiškių gimnazijos Vištyčio bei Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos Paežerių skyriai. Taip pat nuo rudens nuspręsta prie Gražiškių gimnazijos prijungti Bartninkų Jono Basanavičiaus mokyklą-daugiafunkcį centrą, o prie Gižų Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro – tokio paties tipo įstaigas, esančias Keturvalakiuose bei Alvite.

Posėdžio metu patvirtintas pakoreguotas kultūros, meno projektų finansavimo tvarkos aprašas. Jį keisti prireikė dėl to, kad pasikeitus įstatymams galimybė pretenduoti į finansavimą atsirado ne tik biudžetinėms įstaigoms, bet ir nevyriausybinėms organizacijoms bei kitoms įstaigoms, vykdančioms kultūrines veiklas.Patvirtinus šį aprašą, iš Savivaldybės biudžeto nuo šiol bus galima finansuoti projektus, skirtus įgyvendinti Savivaldybės kultūros politiką, skatinti kultūros, meno įvairovę, sklaidą bei prieinamumą rajone. Didžiausia vienam projektui galima skirti suma – 5 tūkst. Eur, mažiausia – 500 Eur.Neturi patalpų

Savivaldybės tarybos nariai taip pat pritarė 2022 metų Užimtumo didinimo programos sprendimų projektui.

Įgyvendinant šią programą bus vykdomas laikinųjų darbų organizavimas, užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų teikimas nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims. Programos dalyviams bus rengiamos individualios ir grupinės psichologo konsultacijos, įvairūs mokymai, teikiamos teisinės, krizių valdymo ir kitos socialinės paslaugos.

Praėjusiais metais įgyvendinant šią programą buvo įdarbinta 12 asmenų. Tikimasi panašių rezultatų pasiekti ir šiais metais.

Tarybos nariai taip pat pritarė Patunkiškių kaimo bendruomenės parengtam projektui „Paslaugų plėtra Patunkiškių kaime“. Bendra šio projekto vertė – beveik 41 tūkst. eurų. Savivaldybė įsipareigojo prisidėti 20 proc. šios sumos.Už šias lėšas planuojama įsigyti kilnojamąjį konteinerinį namelį su būtiniausia įranga. Ant namelio turėtų būti įrengtos saulės baterijos, kurios leistų jį aprūpinti elektra. Įgyvendinusi projektą bendruomenė planuoja teikti įvairias socialines paslaugas. Šiuo metu Patunkiškių kaimo bendruomenė neturi patalpų, kuriose galėtų vykdyti veiklą ištisus metus.Tikisi papildomo finansavimo

Vienbalsiai pritarta minčiai įgyvendinti likusią projekto „Kybartų miesto stadiono sutvarkymas ir pritaikymas visuomenės poreikiams“ dalį. Šį projektą numatyta įgyvendinti trimis etapais. Dabar vykdomas antrasis. Jau artimiausiu metu vietoj nugriautos žiūrovų tribūnos turėtų būti pastatyta šiuolaikinius reikalavimus atitinkanti tribūna.

Atsižvelgdama į tai, kad nuo praėjusių metų rugsėjo Kybartuose įsteigtas užsieniečių registracijos centras, Vidaus reikalų ministerija Kybartų stadiono rekonstrukcijai skyrė papildomą 800 tūkst. eurų dotaciją. Rajono Tarybos nariai pritarė, jog šie pinigai būtų naudojami likusiems Kybartų miesto stadiono statybos etapams ir leistų kompleksiškai įgyvendinti turimą techninį projektą.Dar prieš tvirtinant šį sprendimą Tarybos narys Rimvydas Palubinskas pasidžiaugė, kad užsieniečių registracijos centras Kybartams yra ne tik „našta, bet ir nauda“. Jis paragino valdančiuosius dar geriau išnaudoti esamą situaciją ir ieškoti dar daugiau galimybių, padėsiančių į rajoną pritraukti papildomą finansavimą. Į tai sureagavęs rajono meras Algirdas Neiberka teigė, jog yra realu kitais metais iš ministerijos sulaukti dar daugiau lėšų, jeigu tik užsieniečių registracijos centras išliks.Negailėjo kritikos

Posėdžio metu taip pat pritarta siūlymui pasirašyti bendradarbiavimo sutartį tarp Lietuvos automobilių kelių direkcijos ir Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos. Ją įgyvendinant valstybinės reikšmės rajoniniame kelyje Vilkaviškis–Kalvarija, prie Vilkaviškio „Ąžuolo“ progimnazijos ir „Aibės“ parduotuvės, bus įrengta žiedinė sankryža.

Taip pat pritarta ir dar keliems sprendimams gyventojams aktualiais klausimais. Bene daugiausiai diskusijų sulaukė naujų atliekų tvarkymo mokesčių dydžių patvirtinimas. Kai kurie opozicijos nariai klausė posėdyje dalyvavusio UAB Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centro direktoriaus Algirdo Bagušinsko, kodėl šio vadovaujama įstaiga nedaro nieko, jog skatintų žmones dar daugiau rūšiuoti šiukšles, kritikavo jį dėl to, kad šiemet gyventojai nebuvo tinkamai informuoti apie atliekų išvežimo grafikus.

Po daugiau nei pusvalandį trukusių karštų diskusijų ir bandymų paaiškinti, kodėl reikia kelti atliekų tvarkymo mokestį, pritarta, kad nuo šių metų vasario 1 d., t. y. nuo šiandien, Vilkaviškio rajono savivaldybėje vienam gyventojui gyvenamosios paskirties pastate bus skaičiuojama 1, 05 euro pastovioji ir 1, 09 euro kintamoji mokesčio už atliekų surinkimą ir tvarkymą dalys. Iki pakeitimo šios įmokos dalys atitinkamai buvo 0, 86 euro ir 0, 89 euro per mėnesį.

Kadangi yra nustatyta, jog pastovioji įmokos dalis gali būti skaičiuojama daugiausiai keturiems asmenims, o kintamoji – trims, bendra didžiausia įmoka vienam būstui negalės būti didesnė nei 7, 47 euro per mėnesį (be PVM). Iki šiol taikyti įmokos už atliekų tvarkymą dydžiai buvo nustatyti dar 2010 metais.Bendradarbiavimo sutartis

Šiek tiek nurimus aistroms, vienbalsiai buvo pritarta pasirašyti susitarimą dėl bendradarbiavimo tarp Ukrainos Severodonecko miesto ir Vilkaviškio rajono savivaldybės. Numatyta plėtoti partnerystę kultūros, menų, turizmo ir sporto, vietos savivaldos, sveikatos apsaugos, švietimo, ekologijos bei kitose srityse.

Rajono Tarybos posėdyje dalyvavo Severodonecko miesto administracijos vadovas Oleksandras Sergejevičius Striukas kartu su Ekonominių ryšių skyriaus vedėja Anastasija Andrejevna Pivovarova. Į Vilkaviškį juos atlydėjo Lietuvos garbės konsulas Severodonecko mieste Robertas Gabulas bei Seimo narys, Tarpparlamentinių ryšių su Ukraina grupės pirmininko pavaduotojas Jonas Jarutis.Tarybos nariams pritarus šiai partnerystei salėje pasigirdo plojimai bei sveikinimo šūksniai. Žodį taręs Severodonecko administracijos vadovas O. S. Striukas padėkojo Tarybos nariams bei vylėsi, jog ši sutartis bus naudinga abiem pusėms. Jis kartu su rajono meru A. Neiberka susitarimą įtvirtino parašais. Tarybos nariai šią sutartį pavadino istorine.Numatė iš anksto

Patvirtinus visus numatytus sprendimų projektus, tradiciškai buvo skiriama laiko atsakyti į kitus Tarybos nariams rūpimus klausimus. Saulenas Aželskas teigė pastebėjęs, kad dalis Vilkaviškyje tiesiamo pėsčiųjų tako palei Šeimenos upę, netoli Nepriklausomybės gatvės, yra apsemta. Jis klausė, ar apie situaciją rangovai žino ir kaip ketinama tai spręsti.

Į klausimą sureagavęs meras A. Neiberka paaiškino, kad dar rengiant tako projektą buvo numatyta, jog kai kurie elementai laikinai gali būti apsemti. Bet, anot rajono vadovo, tai – nepavojinga nei žmonėms, nei pačioms konstrukcijoms. Jis pabrėžė, kad šis projektas dar nebaigtas įgyvendinti, o rangovai mato savo klaidas ir stengiasi jas ištaisyti.

Mero taip pat buvo teiraujamasi apie rajono žvyrkelių būklę, tačiau jis tik pakartojo, kad šiuo metu sąlygos greideriuoti kelius nėra tinkamos, o darbų bus imamasi vos tik atšils.

Publikuota: 2022-02-04 08:13:39

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ir vilkaviškiečiai pasirinko dabartinį prezidentą G. Nausėdą
* Vilkaviškyje nuvilnijo Poezijos pavasaris
* Buvusi Bartninkų seniūnė labiausiai pasiilgs žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kurį variantą renkatės norėdami skaityti „Santaką“ internetu?
Prenumeruoju laikraščio PDF ilgesniam laikui.
Kai kada perku „Santakos“ PDF.
Skaitau PDF, kurį atsiunčia draugai.
Užsisakau pavienius straipsnius.
Svetainėje skaitau tai, kas duodama nemokamai.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai