„Santaka“ / Choreografas svajoja apie premjeras gimtinėje / Kultūra

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kultūra

Dalinkitės:  


Dainius Biskis atviras: „Per spektaklį netenku apie poros kilogramų svorio, kadangi šokiai labai intensyvūs tiek fiziškai, tiek emociškai.“

Asmeninio albumo nuotr.


Choreografas svajoja apie premjeras gimtinėje

Simona SIMANAVIČIENĖ


Vilkaviškio kultūros centre vasario 25 d. pasirodys Dainiaus Biskio įkurtas šokio teatras „Circle“. Daugiau nei dešimtmetį šokio aistras sostinės scenose kurstantis choreografas į gimtąjį miestą grįš ne tik su trupe, bet ir su savo šokio spektakliu „Salvador Dali: Noche Surrealista“. Su Dainiumi BISKIU pasikalbėjome apie jo spektaklį, apie šokio teatro įkūrimą ir kasdienę „virtuvę“, ateities planus.



– Ką pamatys „Salvador Dali: Noche Surrealista“ žiūrovai, koks tai spektaklis?

– Tai šokio spektaklis, todėl nebus teksto. Siužetą ir emocijas perteiksime judesiais. Kadangi beveik visas spektaklis atliekamas argentinietiško tango žingsniu, galiu pažadėti daug aistros, gal netgi šiek tiek erotikos bei akrobatinių elementų.

Norėjau, kad eilinis žmogus mūsų spektaklyje suprastų, kas vyksta, todėl pradėjus kurti pagrindinis tikslas buvo aiškumas. Su trupe siekėme parodyti labai ryškią emociją. Mūsų kūrinys yra gan paveikus.

Spektaklio veiksmas vystosi dailininko Salvadoro Dali namuose, bus aiškus draminis siužetas. Žiūrovui gali kilti klausimas, ar tai vyksta iš tikrųjų, o gal tai tik fantazija. Žinoma, viskas galiausiai paaiškės, tad paliksiu intrigą.


– Kai kalbėjomės 2016 metais, jūs su broliu kuravote šokių studijos „Intrus“ veiklą Vilniuje. Tada svajojote suburti savo šokių trupę. Ar pavyko įgyvendinti šią svajonę?

– Šiuo metu nebedalyvauju studijos „Intrus“ veikloje, subūriau savo šokio teatrą „Circle“. Trupę sudaro penki šokėjai: du vyrai ir trys moterys. Pradėjome veiklą 2019 metais, tačiau neilgai trukus užklupo pandemija, todėl turėjome sustoti repetuoti.

Su trupe rimtai dirbti pradėjome nuo praėjusio rudens, tad mano svajonė po truputį virsta realybe. Ėmėmės vieno kūrybinio darbo, tada netikėtai pastatėme spektaklį „Salvador Dali: Noche Surrealista“.

Prisitaikydami prie karantinų, suvaržymų ir atlaisvinimų rodėme nedidelius darbelius – etiudus, žinoma, keitėsi ir trupės sudėtis. Iš tikrųjų truputį džiaugiuosi, kad per pandemiją turėjau laiko pailsėti, galėjau susidėlioti mintis, pamąstyti. Tempas buvo labai didelis, prieš karantiną turėjau šokti 101 spektaklyje, daugiau negu pusėje jų sudalyvavau. Tad šiuo metu koncentruojuosi tik į savo šokio teatro veiklą.

– Minėjote, kad šokio spektaklį „Salvador Dali: Noche Surrealista“ pastatėte netikėtai. Kaip tai nutiko?


– Mūsų trupė nuomojasi patalpą Vilniaus kameriniame teatre. Repetuodami sužinojome, kad Naujųjų metų išvakarėse yra laisva vieta pasirodyti. Norėjome pasinaudoti šia proga ir prisistatyti publikai, tačiau spektaklis, kurį tuo metu ruošėme, dar nebuvo baigtas. Tad teko suktis labai greitai ir kurti kažką naujo.

Dar dirbdamas „Intrus“ studijoje sukūriau šiuolaikinio šokio spektaklį apie Salvadorą Dali, tačiau anuomet jį atlikome dviese su partnere. Taigi mintį, koks tai galėtų būti spektaklis, jau turėjau. Įgyvendinti idėją pasirinkau argentinietiško tango stilių. Nors užtrukome vos du mėnesius, manau, pavyko visai neblogai.

– Nacionalinėje atrankoje į „Euroviziją“ muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys vieno pretendento pasirodymą pakomentavo šitaip: „Priminė filmą „Taip gimė žvaigždė“, tik susuktą Vilkaviškyje.“ Į šį pašaipų palyginimą karštai sureagavote ir pakvietėte R. Zilnį atvykti į jūsų šokio spektaklį Vilkaviškyje. Ar sulauksime svečio?

– Kol kas negavau atsakymo, tačiau esu suplanavęs nuvykti į LRT ir įteikti R. Zilniui kvietimą. Jei atvažiuotų, pats pamatytų, koks nuostabus yra Vilkaviškis, kaip gražiai sutvarkyta kultūros centro salė, kokia kūryba užsiima iš šio krašto kilę žmonės.


– Akivaizdu, kad mylite savo gimtąjį kraštą. Turbūt jums labai svarbu pasirodyti Vilkaviškio scenoje?
Kuriu ne tik sau, bet ir žiūrovui, todėl su trupe siekėme parodyti labai ryškią emociją.


– Pajuokausiu: atėjo metas sūnui palaidūnui grįžti namo.

O kalbant rimtai – kultūra šiame krašte buvo puoselėjama visais laikais. Noriu, kad rajono gyventojai ir toliau matytų savo kraštiečių kūrybą. Galbūt susipažinę su šokio spektakliu žmonės pamėgs šį žanrą, tada daugiau trupių atvyktų į Vilkaviškį.

Turiu dar vieną svajonę. Ateityje norėčiau „Circle“ šokio spektaklių premjeras rengti Vilkaviškyje. Tegul į jas atvyksta publika iš Vilniaus, Kauno. Žinoma, tam reikia laiko ir įdirbio bei žinomumo.

Kol kas mes dar tik auginamės savo auditoriją, be to, reikia pripažinti, kad šokio, o ypač šiuolaikinio, teatras dažnai atbaido žiūrovą. Kartais žmogui sudėtinga suprasti, kas vyksta scenoje. Ar kas norės po sunkios darbo dienos stebėti neaiškų turinį?

Neapsiriboju kuria viena šokio stilistika, išbandau įvairiausius šokius ir bent artimiausiu metu planuoju savo kūryboje daugiau plėtoti argentinietišką tango. Tai energingas, aistringas šokis, patinkantis ir man pačiam, ir žiūrovui.

– Esate veiklus žmogus, kuo dar užsiimate?

– Daugiausia laiko skiriu savo trupės veiklai, greta turiu keletą pavienių projektų. Pavyzdžiui, šiuo metu kartu su dainų autore ir atlikėja Juste Kraujelyte kaip šokėjas dalyvauju atrankoje į „Euroviziją“.

Kadangi per karantiną kultūrinis gyvenimas buvo sustabdytas, ėmiausi visiškai naujos veiklos – programavimo. Jau daugiau negu metus to mokausi. Dabar su broliu kuriame interaktyvų vaidmenų žaidimą ir planuojame netrukus išleisti demonstracinį jo variantą.

Iki šios avantiūros mokėjau tik įjungti kompiuterį ir paspausti „play“. Supratau, kad programavime, kaip ir šokyje, yra daug galimybių, pavyzdžiui, gali rinktis stilių, realizuoti save teatre ar televizijoje. Programavime irgi gali rinktis, ką kursi ir kokia dirbtine kalba tai užrašysi.

– Kokių netikėtumų per savo karjerą patyrėte?

– Mes, šokėjai, turime terminą „ištiko baltas lapas“. Tai reiškia, kad atlikėjas ima ir pamiršta visą šokio choreografiją. Neseniai per premjerą taip atsitiko mano šokio partnerei. Laimei, ji nesustojo ir mes kartu improvizavome.


Baigę sulaukėme griausmingų plojimų, žiūrovai nesuprato, kad kai kas vyko ne pagal scenarijų. Tokiose situacijose gelbsti profesionalumas. Svarbiausia nesuakmenėti ir šokti toliau.

Kartą ir man pačiam taip yra buvę. Deja, bet šokio choreografiją prisiminiau tik po kelių dienų. Baisiausia, kai taip nutinka debiutantui, todėl visada mokau: kad ir kas būtų – nesustokite.

– Kokie jūsų ateities planai?

– Sako, vyrams būna amžiaus vidurio, o šokėjui – karjeros vidurio krizė. Šoku jau vienuolika metų, todėl kartkartėmis pagalvoju, kad dar vienuolika vargiai pavyks. Todėl dabar koncentruojuosi į tai, ką dar norėčiau nuveikti ir parodyti scenoje. Vienas iš mano bei trupės tikslų yra tapti žinomais ir už Lietuvos ribų.



Galerija: Šokis




Publikuota: 2022-02-17 08:01:57

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai