„Santaka“ / Šventėme Lietuvos valstybės gimimo dieną

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda naują elektrinį duonkepį (30 Eur), naują kirpėjų įrankių sterilizatorių (50 Eur), senoviškas grindų plyteles, naudotą moterišką dviratį (50 Eur). Tel. 0 608 43 814.
Galioja iki: 2024-07-22 15:43:54Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-02-17 16:30

Dalinkitės:  


2022-ieji paskelbti Sūduvos metais. Šventinio minėjimo vedėjai Alma Finagėjevienė ir Remigijus Kurauskas kvietė visus prisidėti prie gražios akcijos ir kartu austi Sūduvos juostą, simboliškai jungiančią tautos tradicijas bei kartas.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Šventėme Lietuvos valstybės gimimo dieną

Dangyra APANAVIČIENĖ


Vasario 16-ąją Vilkaviškyje ir visame rajone paminėta Valstybės atkūrimo diena, tradiciškai įteiktos „Santakos“ laikraščio nominacijos.


Visi po siūlą – į Sūduvos juostą


Šventė, skirta Lietuvos valstybės atkūrimo dienai, trečiadienį prasidėjo pamaldomis Vilkaviškio katedroje, o po jų vilkaviškiečiai ir svečiai rinkosi į atnaujintą, dar dažais kvepiančią kultūros centro salę. Čia vyko šventinis renginys „Po Tavo saule auga mūsų dienos“.

Skambant muzikai tautiniais rūbais pasipuošusios merginos ant rankų įnešė įspūdingą, per visą sceną nusidriekusią Sūduvos juostą, simboliškai jungiančią tautos tradicijas ir kartas. Sūduvos metams skirta juosta Vilkaviškio kultūros centre bus audžiama visus šiuos metus, tad renginio vedėjai – Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Alma Finagėjevienė bei Vilkaviškio miesto seniūnas Remigijus Kurauskas – kvietė visus prisidėti prie šios gražios akcijos, atvykti į Mažąją audimo artelę ir įausti savo atminimo siūlą į šį unikalų, istorijai liksiantį audinį.


Mero padėkos – pasižymėjusiesiems savo darbais


Nuskambėjo valstybės himnas, prie iškilių mūsų krašto žmonių paminklų jaunimas išnešė žydinčių gėlių krepšelius.Į susirinkusiuosius kreipęsis Savivaldybės meras Algirdas Neiberka pasveikino visus su švente, kvietė pamąstyti, ką mums reiškia laisvė ir tėvynė, linkėjo, kad pasididžiavimas savo valstybe, savo kraštu ir jo žmonėmis būtų jaučiamas ne tik valstybinių švenčių progomis, bet ir kiekvieną dieną.

Keletą nuoširdžiu, atsakingu ir kūrybišku darbu pasižymėjusių žmonių Savivaldybės vadovas apdovanojo padėkos raštais.

Atsiimti apdovanojimų į sceną buvo pakviesti Kontrolės ir audito tarnybos kontrolierė Rima Sakalauskienė, Klausučių seniūnijos Sūdavos seniūnaitijos seniūnaitis Kęstutis Nikliauza, Gudkaimio kaimo bendruomenės narys Vaidas Bruožis, Vilkaviškio neįgaliųjų draugijos Gižų grupės vadovas Bronius Jurgelaitis, Vilkaviškio kultūros centro dailininkė, scenografė Ingrida Bunikienė, Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Gitana Melnykaitė ir matematikos mokytoja metodininkė Nijolė Bulotienė, Gražiškių gimnazijos anglų kalbos mokytoja metodininkė Daiva Šnipaitienė bei Vilkaviškio pradinės mokyklos direktorės pavaduotojas ūkiui Zigmas Grikietis. Jiems taip pat buvo įteiktos trispalvės vėliavos ir gėlės.


Įteiktos „Santakos“ laikraščio nominacijosJau tapo tradicija Vasario 16-ąją pagerbti ir „Santakos“ laikraščio nominacijų laureatus. Šiemet už puikias iniciatyvas, kilnius poelgius, netradicinius sumanymus, savanorišką veiklą, dosnumą remiant gerus darbus paskatinome vienuolika šaunių mūsų krašto žmonių

Su karščiausiais plojimais salėje sėdėjusi publika sutiko pirmuosius apdovanoti pakviestus nominantus – ugniagesius gelbėtojus Evaldą Starinską ir Algirdą Lazarenką bei policijos pareigūną Nerijų Sakadolskį. Šie drąsūs vyrai buvo pagerbti už tai, kad praeitų metų pradžioje iš ledinio Paežerių ežero vandens ištraukė skendusį žmogų ir išgelbėjo jam gyvybę. Visiems trims drąsuoliams įteikti „Metų gelbėtojų“ nominacijų žymenys.

Atsiimti „Metų savanorės“ nominacijos į sceną kilo vilkaviškiečiams gerai pažįstama gydytoja pediatrė Angelija Bakšienė. Didžiulį autoritetą tarp mūsų krašto žmonių pelniusi medikė savanorystei Maltos ordino pagalbos tarnyboje yra pašventusi daugiau kaip tris savo gyvenimo dešimtmečius, savo veikla, žiniomis ir darbu prisidėjusi prie pagalbos jos stokojantiems žmonėms.

Už kultūros puoselėjimą gimtajame krašte laikraštis apdovanojo saksofonininką Egidijų Politą. Nors Egidijus jau seniai nebegyvena Vištytyje, tačiau nepamiršta savo gimtinės ir jau treti metai pagrečiui vasaromis organizuoja muzikinius renginius „Vištyčio muzikos pakrantė“, į kuriuos susirenka ne tik mūsų rajono gyventojai, bet ir žmonės iš kitų miestų, iš užsienio šalių tėviškėn grįžę emigrantai. E. Politai įteikta nominacija „Metų kultūros žmogus“. Nominantas scenoje pasidžiaugė, kad žinia apie puikius mūsų rajone vykstančius renginius jau seniai pasklidusi už Vilkaviškio krašto ribų, smagu, kad už rajono ribų jau skamba ir „Vištyčio muzikos pakrantės“ aidai. Už tai, kad pačiais gražiausiais vasaros vakarais puikia muzika gali džiuginti gimtojo krašto žmones, Egidijus dėkojo savo šeimai ir visiems bendraminčiams, kurie prisideda prie šio projekto. Pasinaudodamas proga jis pakvietė visus ir šią vasarą atvažiuoti į Vištytyje vyksiančius koncertus, kurie prasidės liepos mėnesį.Nominacija „Metų iniciatyva“ buvo pagerbtas Vilkaviškio miesto laikrodžio paramos fondas, kurio pastangomis miestas pasipuošė įspūdingu laikrodžiu, rudenį iškilusiu prie naujosios Vilkaviškio autobusų stoties. Nominaciją atsiėmė šio fondo narys Aloyzas Beržanskis, UAB „Vilkasta“ generalinis direktorius. Padėkos žodžius jis skyrė visiems, kurie parėmė laikrodžio statybą. „Be jūsų šito gražaus projekto tikrai nebūtų“, – sakė A. Beržanskis.

Alksnėnuose gyvenančiam Sigitui Žilinskui šventėje padėkota už jo dosnią širdį ir finansinę paramą, gausiai lėšomis prisidėjus prie jau minėto laikrodžio statybos bei kitų rajono žmonėms svarbių projektų finansavimo. Ūkininkui įteikta nominacija „Metų mecenatas“.

„Metų entuziasto“ nominacijos žymuo atiteko aktyviam vilkaviškiečiui, savojo krašto istorijos tyrinėtojui, įvairių iniciatyvų, gerų idėjų ir sumanymų autoriui Audriui Balandai, kuris renginyje nedalyvavo, nes buvo išvykęs į svarbias varžybas.

Auksarankė vilkaviškietė Janina Blažukienė audžia nepaprasto grožio suvalkietiškas prijuostes, yra pelniusi geriausio Marijampolės apskrities liaudies meistro vardą. Ji yra nuolatinė nacionalinio „Aukso vainiko“ konkurso dalyvė ir laureatė. Valstybės atkūrimo dienos šventėje jai buvo įteikta „Metų tautodailininkės“ nominacija.

Nominaciją „Metų sportininkas“ šiemet laikraštis skyrė įspūdingų sporto aukštumų pasiekusiam stalo tenisininkui Kęstučiui Žeimiui. Šiuo metu kybartietis treniruojasi Vokietijoje, tad atsiimti jam skirtą apdovanojimą į šventę atvyko sportininko mama Virginija Žeimienė. Priėjusi prie mikrofono moteris pasidžiaugė sūnaus įvertinimu, padėkojo visiems, kurie prisidėjo prie sėkmingo sportininko kelio.

Šventėje buvo pagerbtas ir penkiolikos metų jubiliejų atšventęs Irenos Šunokienės vadovaujamas Vilkaviškio kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvas „Lelija“, kurį laikraštis nominavo už bendrystės ir šokio meno puoselėjimą. Šokėjams įteikta nominaciją „Metų kolektyvas“. Įvairiais apdovanojimais įvertinti šokėjai savo pasirodymais nuolatos puošia rajoninius renginius. Be jų šokių nebuvo apsieita ir Vasario 16-osios šventėje, kurią organizavo Vilkaviškio kultūros centras.


Iškilmingi šventės akcentai


Šventėje taip pat pasirodė moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vadovė Rita Štrimaitienė), šokių studija „Vyželė“ (vadovė Sonata Jankienė). Nuoširdžiausiais aplodismentais žiūrovai apdovanojo visų simpatijas pelniusią mažąją solistę Emilę Šūmakarytę iš Vilkaviškio „Eglutės“ vaikų lopšelio-darželio (ją koncertui parengė vadovė Nemira Gardauskienė), netikėtus būtent šiai šventei susibūrusių duetų, trio pasirodymus.Į šventinį minėjimą susirinkę žmonės galėjo ne tik pasimėgauti gražiu renginiu, kurį režisavo kultūrinių renginių organizatorė Daiva Kasulaitienė, bet ir pasidžiaugti jaukia, ką tik atnaujinta didžiąja kultūros centro sale, prabangiomis ir patogiomis kėdėmis, pasigėrėti iškilmingumo renginiui suteikusiais išmaniosiomis technologijomis sukurtais efektais.

Galerija: Vasario 16-oji
Publikuota: 2022-02-17 16:30:19

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Gimtadienio šventė – be programos ir... be dovanų
* Vizitas sutapo su šventėmis ir bažnyčios remonto pabaiga
* Verslininkų klubo nariai vieni kitiems neša visokeriopą naudą
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kuris vasaros mėnuo atostogauti Jums geriausias?
Birželis.
Liepa.
Rugpjūtis.
Nematau skirtumo.
Vasarą neatostogauju.Kalbos patarimai

Apie žodį „rinkiminis“
Žodžio „rinkiminis“ daryba buvo vertinama kaip nebūdinga (priesagos -inis vediniai paprastai nedaromi iš abstraktų). Tačiau žodžio „rinkimai“ reikšmė sukonkretėjo ir vediniai „rinkiminis“, „priešrinkiminis“, „porinkiminis“ vertintini kaip galimi.
Atkreiptinas dėmesys, kad termininiuose junginiuose vartojamas nusakomasis kilmininkas, pvz.: rinkimų apygarda, rinkimų apylinkė, rinkimų komisija, rinkimų programa.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai