„Santaka“ / Prisiminėme gyvenimą, prisotintą pagarbos ir meilės kalbai / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Bibliotekininkės Eglė Bačinskienė, Irena Staneikienė, Gitana Pumerytė-Vosylienė, Ovidija Ambrasaitė ir Angelė Blažaitienė, organizavusios poeto Kazio Bradūno gimimo metinių minėjimo renginius, aplankė jo gimtinę – Bradūnynę Kiršų kaime.

Autorės nuotr.


Prisiminėme gyvenimą, prisotintą pagarbos ir meilės kalbai


Vilkaviškyje ir Alvite buvo organizuoti prasmingi renginiai poeto Kazio Bradūno gimimo metinių proga.

Vasario 11 d. minėjome mūsų kraštiečio, gimtosios kalbos ir poetinio žodžio puoselėtojo K. Bradūno 105-ąją gimimo sukaktį. Šia proga Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje surengta paroda „Kiekvieną skiemenį bučiuodamas, kaip kūdikis meldžiuos“ (K. Bradūnas) dedikuojama vienam iš kertinių šios asmenybės kultūrinės veiklos paminklų – lietuvių kalbai.

Kalbėdama apie išeivijos poeto gyvenimą, kūrybą bei stiprų ryšį su gimtąja kalba Bibliografijos ir informacijos skyriaus vedėja G. Pumerytė-Vosylienė atkreipė dėmesį į jau šeštus metus iš eilės Lietuvoje organizuojamas kalbos dienas ir kartu apibendrino esminę šios parodos idėją. „Visi mes, lietuviai, esame kalbos saugotojai, gyvi muziejai, nešiojantys savo viduje neįkainojamą eksponatą – gimtąją kalbą. Kaip ir poetas Kazys Bradūnas, kurio gyvenimas buvo prisotintas begalinės pagarbos ir meilės savo kalbai“, – akcentavo G. Pumerytė-Vosylienė.

Bibliotekos direktorė Vilija Gilienė džiaugėsi galėdama visiems perduoti poeto dukters Elenos Bradūnaitės-Aglinskienės nuoširdžiausius linkėjimus: , , Prašau, pasveikinkite susirinkusiuosius ir padėkokite mano vardu, kad jie tėvelį prisimena ir vertina jo kūrybą. Nors negaliu pas Jus atvykti paminėti jo 105-ojo gimtadienio, žinokite, kad tądien būsiu pas Jus atskridusi mintimis.“


Alvito bendruomenės namuose vykęs šventinis renginys buvo jaukus ir šiltas. Prisiminimais apie mūsų kraštiečio gyvenimą, kūrybą ir plačią kultūrinę veiklą dalijosi bendruomenės pirmininkė Angelė Blažaitienė. Paties K. Bradūno santykį su kalba ir skaidrų poetinį žodį įprasmino Alvito mokyklos-daugiafunkcio centro skaitovai, parengti mokytojos Vidos Kaukaitės.

Buvo įteiktos Vilkaviškio viešosios bibliotekos padėkos visiems dalyvavusiems dailyraščio parodoje, skirtoje K. Bradūno 105-osioms gimimo metinėms. , , Kas man yra labai svarbu – būtent žodžio gerbimas“, – yra rašęs pats K. Bradūnas. Plačioje ir neperregimoje jo poetinio vaizdo erdvėje sklandančios vertybės – paminklas mūsų gimtajai žemei, kalbai, kultūrai.

Šventinį susitikimą vainikavo apsilankymas poeto tėviškėje, kur uždegta atminimo žvakė jaukia liepsna pleveno vasario vėjy melsvų tolių link ir aidėjo paties K. Bradūno malda: „Ir jau žodžiai kaip medžiai susverdi – Tau aš perkėliau gyvą jų šerdį.“



Vilija ŠTREIMIKIENĖ

Vilkaviškio viešosios bibliotekos metodininkė



Publikuota: 2022-02-21 11:39:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai