„Santaka“ / Šventės aidai skambėjo visame rajone / Lietuva – širdy

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuva – širdy

Dalinkitės:  


Į Lietuvos valstybės gimtadienio šventę dr. V. Kudirkos tėviškėje sukviestus dalyvius pilviškiečiai linksmino šokiais ir dainomis.~

Birutės NENĖNIENĖS nuotr.


Šventės aidai skambėjo visame rajone


Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirti renginiai Vasario 16-ąją vyko daugelyje rajono vietovių – ne tik Vilkaviškyje, bet ir Kybartuose, Gražiškiuose, Pilviškiuose, Vištytyje, Alvite, Gižuose, tautos patriarcho Jono Basanavičiaus gimtinėje Bartninkuose, Lietuvos himno autoriaus Vinco Kudirkos sodyboje Paežeriuose ir kt. Šventes tautiniais motyvais organizavo kaimo bendruomenės, kultūros bei ugdymo įstaigos. Spausdiname keletą į redakciją atsiųstų nuotraukų, tekstų su įspūdžiais iš įvykusių renginių.



Šventė himno autoriaus gimtinėje

Vasario 16-osios vidurdienį būrelis žmonių susirinko „Tautiškos giesmės“ – Lietuvos himno autoriaus Vinco Kudirkos gimtinės kieme.

Į Paežerius švęsti valstybės gimtadienio pirmąkart sušaukė iniciatoriai – Pilviškių kultūros namai, pastaraisiais metais daugelį renginių organizuojantys netradiciškai. Skelbimais į šventiškas vadinamąsias važiuotines pakviesti žmonės pirmiausiai susirinko Pilviškiuose, o netrukus tautiniais atributais papuošta automobilių kolona pajudėjo dr. V. Kudirkos klėtelės link. Kartu su pilviškiečiais švęsti atėjo ir Paežerių kaimo bendruomenės žmonės.


Programą Lietuvos himnu pradėjęs Pilviškių kultūros namų mišrus vokalinis ansamblis „Jovaras“ (vadovas Albinas Šlakaitis) sudainavo keletą patriotinių dainų, paskaitė eilių, istorinių tekstų. Jie ir užbaigė programą daina „Ąžuolai žaliuos...“ įtraukdami visus susirinkusiuosius pakiliai dainuoti kartu. Keletą šokių sušoko moterų liaudiškų šokių kolektyvas „Šešupė“ (vadovė Eglė Šeštakauskienė). Natūralia scenos „dekoracija“ tapo dr. V. Kudirkos klėtelė, šakomis linguojantys šimtamečiai sodybos medžiai ir jos pakraštį skalaujančios ežero bangos. Šokėjų „parketu“ pavirto nuo žiemos sniego išsivadavusi nelygi kiemo pieva.

Paežerių kaimo bendruomenės pirmininkė Vida Kilnienė padėkojo pilviškiečiams už paįvairintą šventę, išreiškė viltį, kad tokie susibūrimai Vasario 16-ąją Paežeriuose galėtų tapti tradicija.

Bendruomenės pirmininkė prisiminė, kad daugiau kaip prieš dešimt metų paežeriečiai pirmieji parodė iniciatyvą ir prie dr. V. Kudirkos klėtelės „Tautišką giesmę“ sugiedojo liepos 6-ąją, Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną. O jau kitais kartais prisijungė Vilkaviškio kultūros centro ir kiti mėgėjų meno kolektyvai, skaitovai, garbingi svečiai. Nors sodybos savininkai nepageidauja masinių renginių privačioje jų valdoje, tačiau Paežerių kaimo bendruomenės nariai randa kompromisą ir kiekvienais metais liepos 6-ąją bei Vasario 16-ąją nedidelėmis grupelėmis ateina į Kudirkynę sugiedoti „Tautišką giesmę“, prie paminklo uždega žvakelę.




Birutė NENĖNIENĖ



Gimtadienis suvienijo bendruomenę

Šiais metais švenčiant Lietuvos gimtadienį Kybartuose buvo galima pajausti, kaip stiprėja visuomenė ir jos santykis su valstybe veikiant drauge, norint ne tik gauti, bet ir duoti.

Šiemetinę šventę Kybartų kultūros centras organizavo kartu su Kybartų pasienio užkarda ir Lietuvos šaulių sąjungos Suvalkijos šaulių 4-ąja rinktine. Tad į šventinį minėjimą susirinkę kybartiečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę susipažinti su šių valstybinių institucijų veikla, istorija, parodomąja programa.

Renginys prasidėjo šv. Mišių auka Eucharistinio Išganytojo bažnyčioje, vėliau persikėlė į miesto parką. Tautos ryšį su Lietuva savo dainomis išsakė šventėje koncertavęs TAU moterų vokalinis ansamblis „Gija“ (vadovė Vilija Kilikevičienė) bei Irmos Menčinskienės ir Juditos Onusaitienės duetas.

Šventės formatą inicijavę šauliai kartu su pasienio apsaugos pareigūnais susirinkusiuosius supažindino su savos veiklos istorija, demonstravo ginkluotę, specialiąsias priemones, vedė edukacijas, kvietė mažuosius šventės dalyvius išmėginti rankos taiklumą sukurtoje šaudykloje, apžiūrėti pareigūnų transporto priemones. Bene didžiausio dėmesio sulaukė Kybartų pasienio užkardos kinologų parodomoji programa, renginio dalyvius supažindinusi su tarnybinių šunų dresavimo komandomis, pristačiusi daiktų paieškos, pažeidėjo suradimo ir sulaikymo scenas.


Šaulių sąjungos ir Pasienio apsaugos tarnybos pareigūnų dėka Vasario 16-oji tapo ne tik džiaugsmą, bet ir pažinimą, bendrystę dovanojusia švente. Dėkojame jiems už organizuotas veiklas ir vaišes, šventės svečiams – už išsakytą savo santykį su Lietuva, dalyviams – už šilumą dalijantis šventine nuotaika. Tikimės, kad ši susitelkimo idėja taps tradicija.



Mindaugas BUČINSKAS

Kybartų kultūros centro kultūrinių renginių organizatorius



Popietė Gižuose

Lietuvos valstybės atkūrimo dieną minėjo ir Gižų krašto žmonės.

Miestelio kultūros namuose vyko literatūrinė-muzikinė popietė „Man Lietuva – Šešiolikta Vasario“. Gražiais žodžiais ir eilėmis sveikinome Lietuvą, savo skambiomis dainomis prie sveikinimų prisijungė vokalinis ansamblis „Rausvelė“ (vadovė Rima Rušinskienė). Istorines žinias apie signatarus pasitikrinome surengtoje viktorinoje „Lietuvos akto signatarai – gyvenimas ir nuopelnai Lietuvai“.

Parapijos Šv. Antano Paduviečio bažnyčioje Lietuvą sveikinome malda ir eilėmis, po šv. Mišių visi vieningai sugiedojome Lietuvos himną ir „Lietuva brangi“.

Ši diena svarbi mums visiems. Tegul ši šventė gyvena mūsų visų širdyse.



Gižų kaimo bendruomenės inf.



Galerija: Šventė rajone




Publikuota: 2022-02-24 10:29:28

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai