„Santaka“ / Ginčus su odontologais tenka spręsti net teismuose / Sveikata

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sveikata

Dalinkitės:  


Ginčus su odontologais tenka spręsti net teismuose


Pacientų ir odontologų ginčai kyla dėl netinkamai suteiktų sveikatos priežiūros paslaugų arba paciento nežinojimo. Konfliktų daugiausiai kyla dėl implantavimo ir protezavimo paslaugų kokybės. Advokatai pataria, kaip abiem pusėms patirti kuo mažiau nuostolių.



Konfliktų šaknys

Pacientai neretai skundžiasi, jog kartu su implanto įsriegimu atsirado šalutinių sveikatos sutrikimų, taip pat jog implantų vainikėliai (protezai) lūžta arba nėra anatomiškai patogūs tiek, kiek pacientas tikėjosi. Vieni iš dažniausiai besiskundžiančių – vyresnio amžiaus žmonės.

Kaip aiškino tokiose bylose atstovaujanti advokatė Giedrė Burdulytė, ginčų dažnai kyla, kai pacientai mano, kad tam tikrus sveikatos sutrikimus, pavyzdžiui, skausmus ar alergijas, sukėlė būtent odontologinės priežiūros paslaugos. Tačiau atlikus tyrimus dažniausiai paaiškėja, kad teiktos odontologinės paslaugos neturi jokio priežastinio ryšio su paciento skundais.

„Odontologinių priežiūros paslaugų kokybė ir paciento pasitenkinimas jomis labai priklauso nuo paties paciento bendradarbiavimo su gydytoju ir jo nurodymų vykdymo. Pavyzdžiui, pacientams, turintiems bruksizmą („griežiant“ dantimis), yra būtina dėvėti apsaugines kapas. To nedarant dantų vainikėliai dėvisi itin greitai, pradeda lūžinėti. Pacientai dažnai tai laiko nekokybiškų odontologinių paslaugų požymiu, tačiau patys nesilaiko gydytojų nurodymų“, – aiškino advokatė.





Teisūs ne visada

Kita dažna problema – pacientų įsitikinimas, jog jiems pagaminti protezai iš karto turi idealiai atitikti anatomines savybes – be jokio koregavimo ar adaptacinio laikotarpio. Jei protezai nebūna idealiai patogūs iš karto, pacientai neretai nedelsdami teikia skundus odontologams arba Pacientų sveikatai padarytos žalos komisijai nurodydami, jog gaminys nekokybiškas. Tačiau advokatė įsitikinusi, kad pakaktų kelių vizitų pas odontologą ir nauji protezai būtų adaptuoti pacientui.

Kai kuriais atvejais pacientai implantavimo, protezavimo procedūrų atvyksta jau neturėdami keleto ar netgi daugelio nuosavų dantų, tad atstatyti sąkandį, identišką kažkada buvusiam paciento sąkandžiui, yra beveik neįmanoma.

Pacientas būtų teisus, jei, pavyzdžiui, klinika įsriegtų implantą nesilaikydama tokio pobūdžio procedūrai keliamų medicininių reikalavimų – pagamintų protezus, kurie tiesiog nepritaikyti pacientui techniškai – netinkamų išmatavimų ir pan.



Galima išvengti

Odontologijos klinikos, norėdamos išvengti ginčų su pacientais, turėtų nuosekliai ir išsamiai pildyti paciento sveikatos kortelę, mat vykstant konfliktui yra vertinami visi klinikos turimi paciento pasirašyti dokumentai. Todėl įrašai, kuriuose nurodoma, jog pacientas priėmė paslaugas be pretenzijų, yra patenkintas paslaugomis – itin reikšmingi sprendžiant ginčą.



„Taip pat labai svarbu turėti tinkamus rašytinius paciento sutikimus invazinėms, intervencinėms procedūroms, nejautrai ir pan., kaip to reikalaujama Lietuvos Respublikos pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatyme“, – tikino G. Burdulytė.



Nuostoliai – abipusiai

Geriausia taktika kilus ginčui yra operatyviai įvertinti paciento skundą – atlikti vidinį atvejo auditą ir nuspręsti, ar klinika galėjo padaryti daugiau, geriau, nei yra atlikta. Jei prieinama prie išvados, kad buvo galima padaryti geriau, klinika savo iniciatyva privalo pasiūlyti pacientui problemos sprendimo būdus.

Jei atlikus vidinį atvejo auditą nustatoma, jog klinika ar gydytojas padarė viską, kas tokiu atveju buvo privalu, pacientui pateikiamas atitinkamas atsakymas raštu. Nepatenkintas klinikos sprendimu pacientas turi teisę kreiptis į Pacientų sveikatai padarytos žalos komisiją.

Kol ginčas sprendžiamas ikiteisminėje stadijoje – skundą nagrinėja pati klinika ar žalos komisija, pacientas nėra įpareigotas atlyginti kitos proceso šalies (klinikos) patirtų atstovavimo ar kitų susijusių išlaidų. Jei ginčas persikelia į teismą, taikomos bendrosios bylinėjimosi išlaidų atlyginimo taisyklės, kai pralaimėjusi šalis kompensuoja kitos proceso šalies patirtas išlaidas.



Kartais klinikos patiria nemažų išlaidų dėl nepagrįsto paciento skundo – darbuotojai atlieka atvejo analizes, gaišta laiką. Net ir apsigynus žalos komisijoje, minėtos išlaidos klinikai nėra atlyginamos. Tačiau taip pacientui užtikrinama laisvė ginti savo teises nerizikuojant, kad dėl to turės finansinių išlaidų.



Pagal pranešimą spaudai



Publikuota: 2022-03-02 11:42:03

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai