„Santaka“ / Nusikaltimų ir Kelių eismo taisyklių pažeidimų mažėja / Teisėtvarka

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Teisėtvarka

Dalinkitės:  


Rajono policijos komisariato vadovas Edvardas Gruzdys Savivaldybėje pristatė praėjusių metų veiklos ataskaitą.

Jorio JUŠKAUSKO nuotr.


Nusikaltimų ir Kelių eismo taisyklių pažeidimų mažėja

Eglė KVIESULAITIENĖ


Mūsų rajono pareigūnai į nusikaltimus reaguoja greitai, viršija departamento siektinus tikslus, tačiau sunkiausiai sekasi tirti vagystes. Tokius veiklos rezultatus policija pristatė Savivaldybės vadovams, administracijos specialistams ir socialiniams partneriams.



Atvyksta laiku

Dėl pandemijos viešo ataskaitinio susirinkimo šiemet, kaip ir pernai, rajono policijos komisariato pareigūnai neorganizavo. Į Savivaldybę pristatyti veiklos atvykę trise – rajono policijos komisariato viršininkas Edvardas Gruzdys, Reagavimo skyriaus viršininkė Ingrida Povilaitienė ir Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) vadovas Harimantas Poškevičius, jie akcentavo, kad nors pareigūnų mąžta, kriminogeninė situacija kasmet gerėja. Praėjusiais metais rajone įvykdyta 390 nusikalstamų veikų, o metais anksčiau – 411. Rajono policijos komisariate dirba 56 statutiniai pareigūnai, iš kurių 5 – vaiko auginimo atostogose.

Pateikta statistika rodo, kad mūsų rajono policijos pareigūnai į iškvietimus reaguoja laiku ir gerokai viršija Policijos departamento nustatytą 90 proc. siekiamybės ribą. Reikėtų priminti, kad visi pranešimai apie įvykius skirstomi į tris kategorijas. Pagal tai yra numatytas policijos pajėgų reagavimo prioritetas ir greitis.


A kategorijos įvykiams yra priskiriami pranešimai apie rengiamą, daromą ar padarytą labai sunkų ar sunkų, apysunkį nusikaltimą, kai nukentėjusiojo gyvybei, sveikatai ar didelės vertės turtui gresia pavojus. Leistinas reagavimo laikas į tokios kategorijos įvykius – 12 minučių. Per tokį laiką policija atvyko į 97, 5 proc. atvejų.

B kategorijos įvykiams priskiriami pranešimai apie rengiamą, daromą ar padarytą sunkų, apysunkį ar nesunkų nusikaltimą arba kai nukentėjusiojo gyvybei ar sveikatai gali kilti pavojus, nėra informacijos apie nukentėjusiojo būklę, yra neteisėto turto pasisavinimo ar jo sunaikinimo pavojus bei kiti teisės pažeidimai, kai gali kilti pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai. Leistinas reagavimo laikas į tokios kategorijos įvykius – 20 minučių. Net į 99, 2 proc. šios kategorijos įvykių policija atvyko laiku.

C kategorijai priskiriami pranešimai apie rengiamą, daromą ar padarytą apysunkį, nesunkų nusikaltimą, baudžiamąjį nusižengimą ar įvykį ir kai asmens, kuriam reikalinga policijos pagalba, gyvybei, sveikatai arba jo didelės vertės turtui negresia pavojus. Leistinas reagavimo laikas – 1 val. Per tiek laiko policija spėjo sureaguoti į 99, 4 proc. C kategorijos įvykių.



Sunkiausia – vagystės

Beje, policijos atvykimo laikas labai priklauso nuo pajėgas paskirstančių pareigūnų darbo, o jį galima vertinti labai gerai. Pajėgas nuo pranešimo gavimo į A kategorijos įvykius privalu išsiųsti per 53 sekundes, o mūsų komisariate šis laikas gerokai trumpesnis – 30 sekundžių. Į B kategorijos įvykius pajėgos turi būti išsiųstos per 1, 36 min., o išsiunčiamos per 43 sekundes.

Pasislėpusiųjų nuo ikiteisminio tyrimo vilkaviškiečiai pareigūnai taip pat ieško sėkmingai – pernai surasta 65, 9 proc., kai siektina riba – 54 proc. Dingusių asmenų paieška pernai buvo 100 proc. sėkminga – surasti visi.

Nors nusikalstamų veikų mažėja, ne visada pavyksta atskleisti įstatymui nusižengusius asmenis. Respublikos nusikalstamų veikų ištyrimo vidurkis – 66, 5 proc., o vilkaviškiečiams pareigūnams pavyko atskleisti 83, 1 proc. visų mūsų rajone įvykdytų nusikaltimų.

Beje, šioje srityje gerai sekėsi ir aplinkinių komisariatų kolegoms, tad Marijampolės AVPK sėkmingai ištyręs 80, 3 proc. nusikaltimų buvo antras Lietuvoje ir nusileido tik Telšių AVPK.

Policijos komisariato vadovas E. Gruzdys komentavo, kad sunkiausiai ištiriami nusikaltimai – vagystės. Iš 37 pernai įvykdytų vagysčių ištirta tik 11, o tai sudaro 32, 4 proc. Tiesa, šis rodiklis taip pat viršija departamento nurodytą siektiną rezultatą – 25 proc. Lyginant su kitomis apskrities savivaldybėmis, geriausiai vagystes sekasi tirti Kazlų Rūdos pareigūnams, išaiškinusiems 47, 5 proc. tokių nusikaltimų. Bet bendrai nusikalstamas veikas kazliškiams pernai sekėsi tirti prasčiausiai visoje apskrityje – atskleista 73, 5 proc.




Apgauna sukčiai

Deja, policijos atstovų nedžiugina smurto artimoje aplinkoje rodikliai. Nuo 2020 m. jų skaičius išaugo beveik trečdaliu, t. y. nuo 108 atvejų iki 150. Pagrindinė priežastis, pasak pareigūnų, yra alkoholio vartojimas. H. Poškevičius išskyrė, kad apskritai kone 50 proc. visų nusikalstamų veikų, kurias tenka aiškintis policijai Vilkaviškio rajone, yra padarytos neblaivių asmenų.

Tiesa, apsvaigusių vairuotojų pernai sulaikyta mažiau – 123 (2020 m. – 144). Beje, vienam rajono patruliui jų tenka po 6, 8. Apskritai praeitais metais policija sulaikė mažiau Kelių eismo taisykles pažeidusių asmenų – 1 931 (2020 m. – 2 282). Norėtųsi tikėti, kad tai rodo eismo dalyvių poslinkius sąmoningumo link.

Policijos pareigūnai labai didele problema įvardijo siaučiančius telefoninius sukčius, kurie iš rajono gyventojų išvilioja dideles sumas pinigų. I. Povilaitienė socialinių partnerių prašė atkreipti dėmesį ir įtikinti žmones, ypač senjorus, niekada neatskleisti elektroninės bankininkystės duomenų, netikėti, kad už pinigus galima padėti eismo įvykį sukėlusiam ar į kitokią nemalonią situaciją patekusiam giminaičiui.

– Jokie finansinių nusikaltimų tyrėjai ar prokurorai niekada neprašo prisijungimo prie elektroninės bankininkystės kodų ir panašių dalykų. Tai turėtų įsidėmėti kiekvienas ir lengva ranka nedalyti sunkiai sutaupytų pinigų, – sakė I. Povilaitienė, prašydama dar kartą atkreipti senjorų dėmesį į labai aktualią sukčiavimo problemą.



Publikuota: 2022-03-04 11:18:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai