„Santaka“ / Idėjos gena viena kitą: nuo moterų stovyklos iki Majos žygio / Laisvalaikis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laisvalaikis

Dalinkitės:  


Žygiuodamos per Kybartus moterys aplankė ir valstybės saugomą garsųjį Dabulevičių maumedį.

Žygimantės EIDUKEVIČIŪTĖS nuotr.


Idėjos gena viena kitą: nuo moterų stovyklos iki Majos žygio

Eglė MIČIULIENĖ


„Karantino metas mus išmokė ieškoti naujų veiklų. Dabar jų turime tiek, kad vos spėjame“, – sakė vilkaviškietė Irma Maurienė.



Palaikyti savo krašto žmones

Vilkaviškio šiaurietiškojo ėjimo klubo žygiai niekuomet nebuvo „tiktai žygiai“. Ėjikai visada turėjo tikslą ne vien pramankštinti kaulus ir raumenis, bet ir sužinoti, pamatyti kažką naujo, aplankyti dar nelankytas vietas. Paskutinį šio sausio savaitgalį klubas atšventė devynerius savo gyvavimo metus, tad per ilgą gyvavimo laiką išmaišyta tikrai nemažai naujų vietų.

Vis dėlto klubo įkūrėja Irma Maurienė sakė, jog vienas po kito sekę karantino periodai paskatino į savo veiklą pažiūrėti dar plačiau.

Kaip tik per karantiną kilo mintis 2020 m. spalį surengti pirmąją savaitgalio stovyklą moterims. „Idėja buvo ta, kad moterys atsipalaiduotų, pailsėtų nuo nuolatinių žmonos, mamos, dukros, kaimynės pareigų ir bent trumpam pabūtų tik sau ir dėl savęs“, – sakė I. Maurienė.

Kaimo turizmo sodyboje Vištytyje moterys piešė, užsiėmė joga, gėrė Vilkaviškyje skrudintą kavą ir valgė vegetarišką maistą. Užsiėmimus taip pat vedė mūsų rajono moterys. Tokio principo Irma laikosi visose savo veiklose: didžiuotis savo krašto žmonėmis ir juos palaikyti.




Dar trys stovyklos

I. Maurienė visada buvo savo krašto patriotė, bet labiausiai akis Suvalkijos-Sūduvos grožiui atvėrė jos lankyti gidų kursai.

„Esame įpratę numoti ranka – ai, pas mus nieko nėra. Va, Dzūkijoje, Aukštaitijoje yra ką pamatyti, o mes tik savo riebią žemę dirbame ir parodyti neturime ką. Bet kai per kursus dėstytojas mums davė užduotį surasti, kuo galime pasididžiuoti, radome tiek, kad patys išsižiojome“, – pasakojo pašnekovė.

Moterų stovykla pavyko puikiai, tad klubo narės nutarė panašias pramogas organizuoti kartą per sezoną. Tačiau antrasis karantinas kiek supainiojo planus, tad antroji stovykla nusikėlė į Jonines. Ji surengta Vygreliuose. Pakviesti pirtininkai, buvo ir šokių, ir mankštos ant pievos, ir žygis 32 laipsnių karštyje, ir puikus „Matlaukio virtuvės“ moterų pagamintas maistas.

Spalį klubo žygeivės suorganizavo stovyklą Gižuose. Tikra šio krašto patriotė Ona Maksvytienė surengė ekskursiją po Gižus, žygį į Stirniškių mišką. Stovyklautojos turėjo progą pasimokyti ne tik šokio žingsnelių, bet ir savigynos pradmenų.

Nenurimta ir žiemą: vyko adventinė stovykla Kybartuose su žygiu per pačius Kybartus ir Virbalį, su vainikų pynimu, midaus ir sūrių degustacija.




Rodys krašto gėrybes

Šį pavasarį Šiaurietiškojo ėjimo klubas nutarė surengti Verbų savaitgalio stovyklą. Dėmesys šįkart bus skirtas Vilkaviškiui.

„Vieną dieną atėjo į galvą mintis, jog esame apvaikščioję Vištytį, Kybartus, Virbalį, Gižus, tačiau reikėtų apžiūrėti patį Vilkaviškį! Tad balandžio 9–10 dienomis organizuojame stovyklą „Villa Ievynė“ sodyboje. Į ją pirmiausiai kviečiamos moterys iš kitų miestų, bet jei liks vietos – bus priimtos ir vietinės. Norime viešnioms parodyti mūsų krašto grožį, kad pamačiusios ir sužinojusios, kiek visokio gėrio mūsų krašte yra, stovyklautojos kitą kartą atsivežtų ir saviškius“, – planus dėstė I. Maurienė.

Irma Maurienė planuoja, kad viešnios apžiūrės „Coffee Cruise“ kavos pupelių skrudinimo liniją, susipažins su „Art Glacio“ ledų fabriko produkcija. Po degustacijų ekskursija tęsis mieste su pietumis buvusios kunigų seminarijos pastate – siuvimo fabriko valgykloje. Tada naujuoju taku stovyklautojos keliaus iki renovuoto kultūros centro, kur įaus siūlą į Sūduvos juostą. Ekskursiją baigti numatyta Paežerių dvaro sodyboje, o po to lauks vakarienė su „Provincijos mėsos“ maistu. Sekmadienio rytą lauks žygis iki naujojo sporto centro, nirvana fitness mankšta ir kiaušinių dažymas vašku.


Dar prieš šią stovyklą, pirmą balandžio savaitgalį, klubas, kaip ir kasmet, vyks į Dzūkiją. Alytaus šiaurietiškojo ėjimo klubas organizuoja žygį viena iš Šv. Jokūbo kelio atkarpų.



Minės Šuns dieną

Vilkaviškiečių žygeivių planuose balandį yra dar viena naujiena – Majos žygis.

Maja – tai vakarų Škotijos baltųjų terjerų veislės kalytė, lydinti savo šeimininkę I. Maurienę į visus klubo žygius.

„Seniai svajojau apie žygį su šunimis, o šiemet nutariau nebedelsti. Pačiai savaime susidėliojo toks sakinys: „Maja kviečia Vilkaviškio šuniukus ir jų žmones į šuns žygį-pikniką“, – juokėsi I. Maurienė.

Balandžio 24-oji Lietuvos kinologų draugijos iniciatyva yra paskelbta Šuns diena ir minima nuo 2016 m. Šiemet tai bus sekmadienis, patogus laikas žygeiviams susiburti.

Ši data skirta keisti visuomenės požiūrį į šunis, pabrėžiant tai, kad meilė pirmiausiai reiškia atsakomybę. Žmonės raginami prieš įsigydami šunį suvokti, jog tai – ne žaislas, kad gyvūnu reikės rūpintis ir neišmesti į gatvę, jei jis nusibos. Be to, kiekvienas šeimininkas privalo išmokyti savo augintinį tinkamai elgtis tiek namuose, tiek viešumoje.



Praverčia visokia labdara

Žmonės, auginantys šunis, šią dieną kviečiami į bendrą pikniką gamtoje. Miesto kavinės taip pat raginamos tapti draugiškomis šunims ir atverti duris ne tik jų šeimininkams.

Vilkaviškyje žygis prasidės nuo kultūros centro, o baigsis prie Paežerių ežero, valčių prieplaukoje.

„Registracija į žygį bus mokama, nes esame numatę paremti dvi Marijampolėje veikiančias gyvūnų prieglaudas.

Už surinktas lėšas nupirksime šunims pašaro, medikamentų, priemonių nuo erkių, pavadėlių ir kitų būtinų dalykų“, – pasakojo I. Maurienė.

Bus priimama ir labdara daiktais. Daugelis net neįsivaizduoja, kad gyvūnų prieglaudoms praverstų mūsų nebenaudojama švari patalynė, jos užvalkalai, rankšluosčiai – visa tai panaudojama šunų priežiūrai.

Savanoriauti žygyje jau sutiko Vilkaviškio vaikų ir jaunimo centro pasieniečių būrelio vaikai, Kaimo bendruomenių sąjungos atstovai žygeiviams išvirs sriubos. Savo programą žada parodyti pasieniečiai su tarnybiniais šunimis.

Registracija vyks iš anksto. I. Maurienė priminė, jog į šį žygį, kaip ir į panašius kitus, kviečiami tik socialūs šunys, t. y. tokie, kurie nekeltų triukšmo ir pavojaus aplinkiniams.


Šeimininkai neturėtų pamiršti ne tik pavadėlių, bet ir maišelių, kad aplinka po žygio su šuniukais liktų švari.



Galerija: Stovykla




Publikuota: 2022-03-10 08:14:50

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai