„Santaka“ / Kovo 11-oji paminėta visame rajone / Lietuva – širdy

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda ekologiškai užaugintų broilerių skerdieną (4,50 Eur už kg), česnakus (4 Eur už kg). Tel. 8 620 85 869.
Galioja iki: 2022-08-14 08:25:35

Parduoda naujas iš vielos nupintas pintines („gurbus“), kušetę. Tel. 8 670 49 964.
Galioja iki: 2022-08-15 10:19:54

Parduoda lietus ratlankius R15 su naudotomis vasarinėmis padangomis HANKOOK (nuo CITROEN, 195/65, 130 Eur). Tel. 8 685 17 286.
Galioja iki: 2022-08-15 10:20:18Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Lietuva – širdy

Dalinkitės:  


Skambant moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ solisčių atliekamam Lietuvos Respublikos himnui buvo iškeltos Lietuvos ir Ukrainos vėliavos.

Autorės nuotr.


Kovo 11-oji paminėta visame rajone

Simona SIMANAVIČIENĖ


Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena pažymėta patriotiškais renginiais ne tik Vilkaviškyje, bet ir visame rajone. Jautrūs ir įkvepiantys minėjimai bei iniciatyvos vyko Kybartuose, Virbalyje, keliose kaimų bendruomenėse. Šiemet Kovo 11-oji buvo kitokia: laisvės dainos tapo prasmingesnės, o žmonės – labiau susitelkę.Laisvės simbolis

Vėliavų pakėlimo ceremonija Jono Basanavičiaus aikštėje buvo išskirtinė. Skambant Vilkaviškio kultūros centro moterų vokalinio ansamblio „Svaja“ solisčių atliekamam Lietuvos himnui šalia mūsų trispalvės suplevėsavo ir šiuo metu už savo laisvę kovojančios Ukrainos vėliava.

Garbė iškelti Lietuvos valstybės simbolį buvo suteikta kolektyvo „Gražupis“ atstovams Danutei ir Vytautui Kojučiams, o Ukrainos vėliavą iškėlė Vilkaviškio „Gražinos“ skautų draugovės nariai Nojus Karčiauskas ir Vilma Tamašauskaitė. „Šiandieną žodžiai nepriklausomybė, laisvė, gyvybė tariami su ypatingu jautrumu ir pagarba. Būkime viltingi, vieningi ir mylintys žmogų. Palinkėkime sau ir kitoms valstybėms, kad laisvės simbolis – vėliava – pleventų kiekvienos tautos padangėje“, – kalbėjo renginio vedėjas Ramūnas Puodžiūnas.


Po vėliavų pakėlimo ceremonijos Vilkaviškio katedroje buvo aukojamos mišios už Lietuvos laisvę. Dekanas Virginijus Gražulevičius ragino melstis už Tėvynę Lietuvą, už Ukrainos kovotojus, linkėjo, kad malda būtų tarsi gaubtas, kuris apsaugo nuo blogio, duoda stiprybės ir išminties.Mero padėkos

Šventinė programa tęsėsi Vilkaviškio kultūros centre. Ten, minėdami Sūduvos metus, žmonės galėjo dalyvauti akcijoje „Sūduvos juosta“ ir patys įausti siūlą į dabar jau beveik keturis metrus siekiantį margaspalvį audinį. Vėliau kultūros centro salėje vyko šventinis koncertas „Apie Tave ir Tau – Tėvyne“, kuriame savo pasirodymus dovanojo Vilkaviškio krašto meno mėgėjai.

„Šiandien ta diena, kai niekam nereikia įrodinėti, kokia svarbi yra laisvė ir kad žmogus – didžiausia pasaulyje vertybė“, – kalbėjo renginio vedėjai Rūta Mikulytė bei R. Puodžiūnas.

Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas pasveikino visus susirinkusius Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventės proga bei įteikė mero padėkas kultūros puoselėjimui neabejingoms ir rajonui nusipelniusioms kraštietėms.


Už kultūrinių poreikių formavimą ir iniciatyvas, skatinančias pilietiškai aktyvios visuomenės ugdymą, buvo apdovanota Vilkaviškio kultūros centro Pilviškių padalinio kultūrinės veiklos vadybininkė Jūratė Račkelienė. Už ilgametį folkloro tradicijų ir etninės kultūros puoselėjimą Vilkaviškio rajone buvo pagerbta Vilkaviškio kultūros centro folkloro ansamblių „Šilojai“ ir „Gražupis“ vadovė Aldona Krapavickienė.

Gražiausias dainas dovanojo Vilkaviškio kultūros centro kamerinis choras „Uosija“. Jėgos ir entuziazmo netrūko nei chorui, nei jo vadovei Laimai Venclovienei. Choristų, atliekančių patriotinį kūrinį, skanduojamas žodis Lie-tu-va privertė ne vieną žiūrovą skanduoti kartu.

Scenoje taip pat pasirodė Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestras (vad. Saulius Mickevičius) ir Vilkaviškio kultūros centro merginų šokių grupė, vadovaujama Sonatos Jankienės. Liaudišką muziką, šokius dovanojo kapela „Vingis“ (vad. Gintas Turonis), taip pat Vaikų ir jaunimo centro šokių studijos „Vyželė“ jaunučiai bei jauniai. Muzikiniais pasirodymais džiugino Vaikų ir jaunimo centro vokalinės studijos „Akimirka“ solistė Rugilė Janulaitytė (vad. Edita Linkevičienė) bei vaikinų grupė „Projektas“, atlikusi akustinį kūrinį.


Renginyje tylos minute buvo parodytas solidarumas su Ukrainos tauta, o Vilkaviškio kultūros centro moterų vokalinis ansamblis „Svaja“ (vad. Rita Štrimaitienė) atliko ukrainietišką lopšinę.

Scenoje pasirodymas keitė pasirodymą, šie buvo vienas už kitą puikesni, persmelkti pakilios tautiškos nuotaikos. Netrūko nei širdį virpinančių šokių, nei gyvybingų ir patriotiškų dainų. Lietuvos istorijoje iki nepriklausomybės atkūrimo 1990-ųjų kovo 11-ąją būta daug skaudžių, žmonių aukų pareikalavusių etapų, todėl dainos ir šokiai šią dieną buvo ypač jautrūs.Pėsčiųjų žygis

Kas su šiaurietiškojo ėjimo lazdomis, kas su artimu parankėje, o kai kurie ir su augintiniu prie šono – visi žingsniavo vienuolika kilometrų Gižų kaimo bendruomenės ir Vilkaviškio rajono kaimo bendruomenių sąjungos organizuotame žygyje „Gižai – dalelė Sūduvos“. Į žygį, skirtą Lietuvos nepriklausomybės dienai ir Sūduvos metams, buvo kviečiamos visos rajono kaimo bendruomenės, todėl dalyvių buvo itin daug.

Maršrutas driekėsi per Gurbšilį, aplink Gižų kaimą. Gidė Ona Maksvytienė negailėjo ėjikams istorinių žinių, todėl žmonės galėjo pasidžiaugti ne tik tyru oru, miško vaizdais, bet ir daugiau sužinoti apie kaimą, esantį tarp Marijampolės ir Vilkaviškio, jo atmintinas vietas.

„Dalyvavo daugiau negu trys šimtai žygeivių. Vargu ar kada buvome tokį didelį skaičių žmonių sutraukę. Atvyko Marijampolės marijonų gimnazijos bendruomenė, jaunieji šauliai, Vilkaviškio „Lions“ klubo nariai su šeimomis, pavieniai žmonės iš Lazdijų, Kapčiamiesčio, Klaipėdos“, – pasakojo Gižų kaimo bendruomenės pirmininkė Virginija Svirupskienė.

Žygeiviai susirinko pasipuošę lietuviška bei ukrainietiška atributika, buvo juntama susitelkimas ir bendrystė. Prieš pajudėdami žmonės sugiedojo Lietuvos Respublikos himną, klausėsi seniūno Romo Kučiausko sveikinimo žodžio, domėjosi Gižų bibliotekininkės Nijolės Vaitūnaitienės parengta paroda „Sūduvos krašto žmonės“.

Po žygio visi vaišinosi liepų arbata, sriuba bei koše ir dalijosi įspūdžiais.Svečiai iš Kauno

Išskirtinai Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą paminėjo ir Sūdavos kaimo bendruomenė. Kovo 11-osios išvakarėse sūdaviškiai ir vaikų dienos centras „Ateitis“ sulaukė svečių iš Kauno. Koncertavo Palemono gimnazijos folkloro ansamblis „Bitula“ (vad. Ramunė Baniulienė, Giedrė Ramunė Pečiulienė, Jonas Misevičius). Sveikinimo žodį tarė Klausučių seniūnijos seniūnė Judita Skystimienė.


Kanklių skambesyje, tautiškų šokių ir dainų siautulyje šventė ne tik sūdaviškiai, bet ir svečiai iš Gudkaimio vaikų dienos centro „Atžala“. Visi drauge sugiedojo „Tautišką giesmę“, tylos minute pagerbė žuvusius Ukrainos kovotojus. Kauniečių kolektyvas papasakojo apie kiekvienam Lietuvos regionui būdingus tautinius rūbus, patikrino susirinkusiųjų žinias apie Lietuvos nepriklausomybę.Vyko viktorina

Kybartų kultūros centro organizuota viktorina Kovo 11-ajai paminėti pareikalavo nemenkų žinių ir greitos orientacijos. Dalyvavo keturios komandos: mokytojų bei gimnazistų iš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos, Kybartų bendruomenės nariai ir Kybartų mokyklos-darželio „Ąžuoliukas“ kolektyvas.

„Buvome numatę daryti šeimyninių duetų konkursą, tačiau solidarizuodamiesi su karo kamuojamos Ukrainos žmonėmis nusprendėme laikytis rimties ir renginį atšaukėme. Be to, dabar gavėnia. Visgi palikti kybartiečius be jokio minėjimo nesinorėjo, todėl sugalvojome patikrinti jų žinias ir surengti viktoriną“, – pasakojo kultūros centro vadovė Asta Vencienė.

Komandoms buvo pateikta 40 klausimų apie Lietuvą. Iš pirmo žvilgsnio nesudėtingos užduotys vis dėlto privertė pasukti galvą ne vieną. „Kiek spalvų yra Lietuvos Respublikos herbe? Žiūrėk, skaičiuoji ir kokią praleidi“, – kalbėjo A. Vencienė. Viktorinos klausimus parengė ir vaizdu juos pateikė kultūros renginių vedėjas ir organizatorius Mindaugas Bučinskas.


Į daugiausiai klausimų iš istorijos, mokslo, švietimo ir kultūros sričių atsakė mokytojų kolektyvas iš Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos. Pirmosios vietos nugalėtojai buvo apdovanoti miesto kultūros centro įsteigtomis dovanėlėmis, o visi dalyviai – padėkos raštais.Dvasingas renginys

Po Virbalio Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje aukotų mišių žmonės neskubėjo į namus. Jaukių akimirkų dovanojo Virbalio kultūros namų suorganizuotas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti skirtas renginys.

Dainas atliko muzikos pedagogės Vilmos Gurskienė vadovaujami Virbalio pagrindinės mokyklos moksleiviai. Minėjime taip pat buvo išreikštas solidarumas Ukrainai. Jaunimas lietuvių kalba atliko populiarią ukrainietišką dainą. Sveikinimo žodį tarė Virbalio seniūnijos seniūnas Zitas Lasevičius.

„Ne vienas po renginio graudinosi ir dėkojo. Matyt, dabartinė situacija pasaulyje, karo grėsmė daugelį privertė atsigręžti į tautiškumą, išjudino galbūt prigesusią meilę Tėvynei“, – kalbėjo kultūrinės veiklos vadybininkė Žydrūnė Gudiškienė.Galerija: Kovo 11-oji
Publikuota: 2022-03-16 08:17:16

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Žemdirbių derlių niokoja lietus, paukščiai ir miško gyvūnai
* Karštyje kankintis paliktas arklys kybartiečiams kėlė ir gailestį, ir pyktį
*Jaunimas džiaugiasi galimybe vasarą užsidirbti ir įgyti patirties
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip elgiatės su pinigais per atostogas?
Išleidžiu tiek, kiek susiplanuoju.
Išlaidauju ir nesuku galvos dėl pinigų.
Stengiuosi išleisti kuo mažiau.
Atostogauju namie, be papildomų išlaidų.
Aš neatostogauju.Kalbos patarimai

Pastovus ar nuolatinis?
Būdvardis pastovus, -i vartojamas reikšme „nekintamas, vienodas“, pvz.: pastovus būdas, pastovi temperatūra. Jo nereikia painioti su būdvardžiu nuolatinis, -ė „apimantis visą laiką, nepertraukiamas, nepaliaujamas“.
Kai norima apibūdinti ilgą laiką ar nuolat trunkantį dalyką, vartotinas būdvardis nuolatinis, pvz., nuolatinė ekspozicija, nuolatiniai klientai, nuolatiniai skundai.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2022 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas