„Santaka“ / Rajono žmonės telkia paramą Ukrainai / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda mūrinį namą Kybartuose (daliniai patogumai, ūkiniai pastatai, raudonų čerpių stogai, 15 a sklypas, 18 000 Eur). Tel. 8 650 64 887.
Galioja iki: 2022-07-03 09:09:13Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Vilkaviškio senjorų užimtumo centro nariai prie ukrainiečių palaikymo prisidėjo surengdami krašto gamintojų mugę.

Rajono žmonės telkia paramą Ukrainai


Visos šalies, o taip pat ir Vilkaviškio rajono žmonių parama ukrainiečiams įgauna pagreitį.Suvalkijos ūkininkų akcija

Mūsų krašto ūkininkus sutelkęs gižietis Arūnas Maksvytis kviečia visus ūkininkus, verslo įmones Ukrainos kariuomenę paremti degalais ir tvarsliava.

Vos prasidėjus karui Ukrainoje Gižų kaimo ūkininkas Arūnas Maksvytis, atstovaujantis ir žemės ūkio kooperatyvui „Vilkaviškio grūdai“, ėmėsi iniciatyvos suburti ūkininkus ir organizuoti degalų pristatymą ukrainiečiams.

„Pakalbinau vieną pažįstamą ūkininką, kitą – žmonės gana geranoriškai sutiko. Tada ir ėmėme ieškoti talpyklų, jas pripildyti degalų ir siųsti ukrainiečiams“, – pasakojo paramos akcijos iniciatorius, pats nupirkęs per 8 tonas dyzelino.

Norėdami prisidėti prie pagalbos karo ištiktai šaliai, į kvietimą atsiliepė dešimtys ūkininkų ne tik iš Vilkaviškio rajono, bet ir kaimyninių Šakių rajono, Marijampolės savivaldybių. Ukrainą jau pasiekė keturi vilkikai, pakrauti degalų pilnų konteinerių. Aukoja kas kiek gali: vieni nuperka pusę tonos, kiti – tris, penkias, septynias tonas ar dar didesnį kiekį degalų. Iš viso Ukrainos kariuomenei Suvalkijos krašto ūkininkai nugabeno per 100 tūkst. litrų dyzelino.


Sunkvežimiai kurą pristato iki Ukrainos sienos, tačiau pora surinktų siuntų mūsų rajono ūkininkas Ramūnas Čėsna su vairuotoju nuvežė tiesiai į karinį dalinį Ukrainoje. Grįždami dar ir keletą vaikų iki posto Lenkijos pasienyje pavėžėjo.

Beje, mašinos į Ukrainą gabena ne vien tik karinei technikai reikalingus degalus. Į jas pakraunama ir medikamentų, kurių pristatė vienos vaistinės, vaikų darželio, kitų įstaigų kolektyvai.

Tiesa, akcijos organizatoriai susidūrė su talpyklų, reikalingų degalams supilti, problema. Bet ir čia į pagalbą atskubėjo reikalo svarbą supratusių geranoriškai nusiteikusių žmonių, tarp jų – ir Seimo narys Algirdas Butkevičius. Parlamentaras skubiai susisiekė su AB „Lietuvos geležinkeliai“ atstovais, nes žinojo, kad ši įmonė tikrai gali padėti. A. Butkevičius pasidžiaugė, kad geležinkeliečiai aktyviai įsijungė į iniciatyvą: labai skubiai surado vienos tonos talpos konteinerių ir atgabeno juos į Vilkaviškį.

Ūkininkai ir toliau tęsia paramą, jie kviečia visus norinčius bei galinčius prisidėti ūkius, verslo įmones, pavienius gyventojus nupirkti ne tik degalų, bet ir medicininių priemonių, ypač tvarsliavos, kurios karo zonoje labai trūksta.

Dėl paramos galite susisiekti su vienu iš akcijos organizatorių, žemės ūkio kooperatyvo „Vilkaviškio grūdai“ direktoriumi Vidu Vadopalu tel. 8 698 71 529.
Autobusiukas – per dvi dienas

Prie paramos ukrainiečiams prisidėjo ir UAB „Grupinis pirkimas“ komanda. Vienas iš įmonės įkūrėjų Mantas Balčiūnas pats ne kartą yra dalyvavęs įvairiose karių pratybose bei mokymuose, todėl nusprendė savo turimą aprangą ir kitus karinius daiktus atiduoti Ukrainą ginantiems savanoriams. Jis savo feisbuko paskyroje paragino prisidėti visus, kurie gali tai padaryti.

Į kvietimą atsiliepė daugybė geradarių. Vos per dvi dienas M. Balčiūnas su kolega Mantu Šitkausku surinko nemažai karinės ekipuotės vienetų, vaistinėlių, sauso maisto davinių, konservų ir negendančių maisto produktų. Taip pat gyventojai paaukojo 25 racijas, 11 išorinių baterijų, net 5 elektros generatorius. Kaip sakė M. Šitkauskas, šių daiktų kariaujantiems ukrainiečiams labai trūksta. Įmonės atstovai iš savo lėšų taip pat nupirko ir į Ukrainą išsiuntė pusę tonos benzino bei dyzelinio kuro.

„Pastarąją savaitę verslas pasislinko į antrą planą. Daug svarbiau buvo surinkti įvairių daiktų savanoriams, ginantiems Ukrainą nuo okupantų. Dar niekuomet mūsų įmonės autobusiukas nebuvo prikrautas tokios vertės turto. Pamačiau, kokie galime būti vieningi! Nei ši, nei kitos panašios siuntos karo eigos nenulems, tačiau būtent žmonių vienybė gali padėti nugalėti priešą“, – kalbėjo M. Šitkauskas.


Visą surinktą paramą UAB „Grupinis pirkimas“ atstovai perdavė visuomeninei organizacijai „Lukšų vyrai“, kurios nariai pasirūpins, jog daiktai pasiektų ukrainiečius.

„Mes nenustojome rinkti paramos. Baigsime, kai baigsis karas! Nuo priešo savo šalį ginantiems savanoriams vis dar reikia rimtų dronų, racijų, išorinių baterijų, generatorių, ekipuočių, šarvinių liemenių, šalmų, termovizorių, maisto davinių, turniketų, neštuvų bei degalų. Gynybai labai reikia ir keturračių, krosinių motociklų ar keturiais ratais varomų automobilių. Aišku, tikėtis tokių aukų gal ir sunku, bet jau mačiau, kad vienybė gali padaryti stebuklus. Ir toliau laukiame visų, kas nori bei gali prisidėti“, – kalbėjo M. Šitkauskas.Surengė mugę

Vilkaviškio senjorų užimtumo centro nariai taip pat prisidėjo prie ukrainiečių palaikymo – surengė krašto gamintojų mugę. Didžioji dalis joje surinktų lėšų – 650 eurų – pervesta į parama Ukrainos gynyba besirūpinančios organizacijos „Blue / Yellow“ banko sąskaitą.

Mugės lankytojai buvo kviečiami įsigyti senjorų gamintų rankų darbo žvakių bei muilo, Mažuosiuose Šelviuose įsikūrusio „VE ūkio“ sūrio gaminių, Kubilių šeimos medaus, „Stirniškių uogų“ bei „Suvalkijos aliejaus“ produkcijos, „Karalkrėslio kepyklėlės“ bei „Kybartų skanėstų“ kepinių.

Visi apsilankiusieji mugėje buvo vaišinami kava ir arbata.Negalėjo likti abejinga

Vilkaviškietė Lina Mureikaitė taip pat negalėjo likti abejinga įvykiams Ukrainoje. Vos prasidėjus karui ji ėmė savanoriauti karo pabėgėlių registracijos centre Marijampolėje bei paramos surinkimo punkte. Neseniai Lina pradėjo organizuoti įvairias veiklas nuo karo nukentėjusiems ukrainiečiams vaikučiams. Mergina subūrė 15 Lietuvos įmonių, kurios nusprendė prisidėti prie iniciatyvos „Vaikų šypsenų klubas“.

„Karas vaikams palieka ne mažesnius randus nei suaugusiesiems. Norisi bent kažkiek praskaidrinti jų kasdienybę. Įvairios edukacijos ar lavinamieji užsiėmimai turėtų padėti kuriam laikui užsimiršti“, – svarstė L. Mureikaitė.

Vilkaviškyje bei Marijampolėje ji taip pat renka paramą Ukrainos gyventojams. Mergina nuolat palaiko ryšį su tais, kurie patys į šią šalį veža humanitarinius siuntinius. Būtent dėl to šiuo metu vilkaviškietė prašo gyventojų aukoti tai, ko labiausiai reikia nuo karo kenčiantiems žmonėms: negendančių maisto produktų, vaistų, tvarsčių, kraujo perpylimo sistemų, įvairių kitų medicininių priemonių, sauskelnių, baterijų, prožektorių, turniketų ir kt. Norintieji prisidėti su Lina gali susisiekti tel. 8 684 06 001.


Savo feisbuko paskyroje L. Mureikaitė taip pat nuolat dalijasi susisteminta informacija apie tai, kaip galima padėti nuo karo nukentėjusiems žmonėms. Anot jos, šiuo metu gerų iniciatyvų netrūksta, tačiau visa informacija apie tai pateikiama gana padrikai.

„Prasidėjus karui negalėjau tiesiog sėdėti ir nieko nedaryti. Iš karto sau pasakiau, kad eisiu ten, kur tik būsiu naudinga. Kodėl tai darau? Tikiu, kad jei Lietuvoje būtų tokia padėtis, pasaulis taip pat mus palaikytų ne tik žodžiais, bet ir darbais. Tai, ką darau, darau ne aš viena – daugybė žmonių prie to prisideda. Gaila, kad turi nutikti kažkas siaubingo, jog žmonės suprastų, kokia didelė jėga gali būti vienybė. Visi kartu galime nuversti kalnus!“ – sakė L. Mureikaitė.Dėkingi už gerumą

Lietuvos „Lions“ klubų asociacija, reaguodama į Ukrainos ir Lenkijos „Lions“ klubų pagalbos prašymą, ėmėsi skubiai rinkti paramos krovinį. Buvo prašoma higienos priemonių kūdikiams, vaikams ir moterims, vaistų, medicininių priemonių, turniketų, pieno mišinių, maisto ir kt.

Paskelbus apie akciją Vilkaviškio „Lions“ klubo feisbuko paskyroje, vilkaviškiečiai neliko abejingi ir per dvi dienas pavieniai asmenys bei organizacijos sunešė didelį kiekį reikalingų daiktų.


„UAB „Kautra“ nemokamai vežė pagalbos Ukrainai siuntas iš įvairių Lietuvos miestų į surinkimo taškus, tačiau Vilkaviškyje paramos buvo surinkta tiek daug, kad nutarėme patys viską pristatyti į Kauną. Šios misijos ėmėsi mūsų klubo prezidentės Eglės Jočienės vyras Virginijus, kuris savo autobusu krovinį nuvežė į siuntų surinkimo punktą Kaune“, – sakė Raimonda Kurauskienė.

Džiugu, kad visos Lietuvos „Lions“ klubų surinktos priemonės – 64 padėklai, iš viso – 2 krovininiai automobiliai (paramos vertė per 53 tūkst. eurų) sėkmingai pasiekė Lenkijos pasienyje esančius sandėlius, ir ten pagal pateiktus prašymus surūšiuoti daiktai iškeliavo į karo taškus Kyjive ir Charkive.

Vilkaviškio „Lions“ klubas dėkoja vilkaviškiečiams už gerumą.Iniciatyva kaime

Padėti karo pabėgėliams, apsistojusiems Suvalkijoje, taip pat buvo kviečiami Alksnėnų bei aplinkinių kaimų gyventojai.

Iniciatyvos ėmėsi Martynas Ivanovas. Į jo žinutę atsiliepę žmonės atnešė drabužių bei avalynės įvairaus amžiaus vaikams, paaugliams, indų, stalo įrankių ir kt. Pirmomis šio mėnesio dienomis paaukotus daiktus vyrai dviem lengvaisiais automobiliais nuvežė į Avikilų kaimą (Marijampolės sav.), kur veikia karo pabėgėlių registracijos centras.


„Karas – baisus dalykas. Šiandien tu padedi, rytoj tau gali reikėti pagalbos. Norisi padėti nekaltiems žmonėms. Jie kūrėsi, statėsi namus, o dabar liko be nieko ir dar svetimoj šaly. Kas padės, jei ne mes?“ – kalbėjo alksnėniškis M. Ivanovas, pasiruošęs ukrainiečiams pagelbėti ir ateityje.„Santakos“ inf.

Galerija: Parama Ukrainai
Publikuota: 2022-03-17 08:13:44

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Maudyklų vandens švara: vien tyrimais vadovautis nereikėtų
* „Vištyčio muzikos pakrantėje“ vasarą koncertuos kraštiečiai
* Šalies mokyklose planuojami pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar Jums svarbu vasarą nuvažiuoti į Lietuvos pajūrį?
Taip, man tai yra tradicija.
Nuvykęs (-usi) džiaugiuosi, o nenuvažiavęs (-usi) nenusimenu.
Lietuvos pajūris man tapo nepatrauklus.
Baltijos jūros aš dar nemačiau.Kalbos patarimai

Pastovus ar nuolatinis?
Būdvardis pastovus, -i vartojamas reikšme „nekintamas, vienodas“, pvz.: pastovus būdas, pastovi temperatūra. Jo nereikia painioti su būdvardžiu nuolatinis, -ė „apimantis visą laiką, nepertraukiamas, nepaliaujamas“.
Kai norima apibūdinti ilgą laiką ar nuolat trunkantį dalyką, vartotinas būdvardis nuolatinis, pvz., nuolatinė ekspozicija, nuolatiniai klientai, nuolatiniai skundai.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2022 Visos teisės saugomos.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas