„Santaka“ / Bibliotekoje – akistata su akrostichų herojais / Kūryba

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kūryba

Dalinkitės:  


Vilkaviškiečiams skirtus akrostichus skaitė ir pati autorė Dalia Milukaitė-Buragienė (kairėje), ir renginį vedusi bibliotekininkė Jūratė Drunienė.

Autorės nuotr.


Bibliotekoje – akistata su akrostichų herojais

Laima VABALIENĖ


Antrąja savo akrostichų rinktinės „Iš jausmo aukščiausio išaugus“ pristatymo skaitytojams vieta Dalia Milukaitė-Buragienė rinkosi Vilkaviškį.



Ir tikrai neatsitiktinai. Ne tik todėl, kad ilgus metus su vilkaviškiečiais ją sieja medikės darbas ligoninės Konsultacinėje poliklinikoje ar literatūriniai saitai su poeziją kuriančia ar jos klausytis mėgstančia rajono bendruomene. Lietuvos rekordininkės titulą pelniusioje knygoje yra visas pluoštas akrostichų, skirtų mūsų krašto žmonėms – autorės kolegoms, kultūros puoselėtojams.

Atvažiavusi į susitikimą Vilkaviškio viešojoje bibliotekoje D. Milukaitė-Buragienė ant stalo pirmiausia dėjo svarbiausią dokumentą – agentūros „Factum“ diplomą, kurį gruodžio pabaigoje Kaune vykusiose pirmosiose knygos „Iš jausmo aukščiausio išaugus“ sutiktuvėse jai įteikė minėtos visuomeninės organizacijos direktorius Vytautas Navaitis. D. Milukaitė-Buragienė pripažinta daugiausia akrostichų sukūrusia poete Lietuvoje. Rinktinėje jų pateikiama rekordinis skaičius – 450.

Greta diplomo sudėta knygų krūvelė greitai tirpo – jas autorė dalijo į susitikimą atėjusiems akrostichų herojams, kitiems svečiams. Pirmoji teko gydytojui Romualdui Sveikatai, dar 1999 metais paskatinusiam poetę išleisti pirmąją akrostichų knygą „Rašau brangų vardą“, parėmusiam jos leidybą. Skambėjo tekstai gydytojoms Janinai Barkauskienei, Laimai Bačkierienei, bibliotekos direktorei Vilijai Gilienei, plunksnos bičiulei Jovitai Grakavinienei, kitiems mūsų krašte sutiktiems žmonėms. Skaitymus lydėjo Vilkaviškio muzikos mokyklos jaunųjų kanklininkių muzikavimas, padėkos ir pagiriamieji žodžiai knygos autorei. Ne tik už poetinę kūrybą, bet ir už darbštumą, visuomeniškumą, gebėjimą bendrauti.


Veltui bandyta skaičiuoti, kaip padalyta Dalios diena, kad jos valandų užtenka ir darbui medicinos įstaigose, ir Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos veiklai administruoti (D. Milukaitė-Buragienė yra sąjungos valdybos pirmininkė), jos narių kūrybai telkti į almanachus ir rinktines, rūpintis jų leidyba, organizuoti literatūrinius renginius, redaguoti mėnesinį laikraštį „Gintaro gimtinė“, pačiai rašyti ir pažinti, pajausti žmones taip, kad galėtum jiems dedikuoti savo kūrybą.

Keturi šimtai penkiasdešimt akrostichų – 450 įvairiausiose mūsų šalies vietovėse sutiktų žmonių, kuriems šiuo ganėtinai retu žanru D. Milukaitė-Buragienė išreiškė savo draugiškumą, dėkingumą, įvertinimą, išsakė palinkėjimus... Taigi knygos „Iš jausmo aukščiausio išaugus“ kelionė pas akrostichų herojus tik prasideda.



Publikuota: 2022-03-24 08:25:01

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai