Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Kybartietės (iš kairės) Justė Gražulytė, Daiva Leonavičienė, Ilona Galeckienė, Justė Kalinauskaitė ir Barbora Vaičaitytė įsiamžino prie brangiausio statinio Žemėje – Rumunijos Parlamento rūmų. Liaudies muzika suvienijo skirtingas tautas
Kybartų „Saulės“ progimnazijos komanda dalyvavo „Erasmus+“ projekto „Muzika visiems“ partnerių susitikime Rumunijoje. |
Į šios šalies sostinę Bukareštą kartu su manimi, Ilona Galeckiene, ir mokytoja Daiva Leonavičiene vyko trys progimnazijos mokinės: Justė Gražulytė, Justė Kalinauskaitė ir Barbora Vaičaitytė.
Be mūsų, lietuvių, ir šeimininkų rumunų bendros veiklos suvienijo Kroatijos, Turkijos, Ispanijos ir Lenkijos atstovus.
Vos tik nuvykę vietinėje mokykloje buvome sutikti temperamentingu liaudies šokiu. Ledus pralaužti padėjo linksmas susipažinimo žaidimas. Susidomėję projekto dalyviai įdėmiai klausė vieni kitų pranešimų, skirtų Pasaulinei muzikos dienai. Dalyvavome ir edukacijoje „Kūno perkusija“ – rankomis bei kojomis stengėmės išgauti įvairius spragsėjimus, pliaukšėjimus, trepsėjimus ir t. t. Mokėmės šokti kitų šalių liaudies šokius.
Nepamirštama viešnagė buvo milžiniškame Nacionaliniame etnografiniame muziejuje po atviru dangumi, įsikūrusiame Karaliaus Mykolo I parke. Čia stovi net 272 autentiški valstiečių ūkiai ir namai iš visos Rumunijos.
Daugeliui mūsų itin giliai į širdį įstrigo partnerių parengti pristatymai apie neįgaliuosius muzikantus ir žymiausius liaudies dainų atlikėjus. Nors liaudies kūryba kiekvienoje šalyje yra skirtinga, visų kraštų muzikai būdingas tikrumas ir nuoširdumas.
Klausydami įrašų pajutome, kad nors liaudies kūryba kiekvienoje šalyje yra skirtinga, visų kraštų muzikai būdingas tikrumas ir nuoširdumas. Supratome, kad liaudies dainos nėra muziejinis eksponatas. Jos – gyvos ir besikeičiančios, suartinančios skirtingas tautas bei įvairių gebėjimų bei galimybių žmones.
Įsiminė apsilankymas Rumunijos Parlamento rūmuose. Tai – didžiausias pastatas Europoje, pats sunkiausias administracinis pastatas pasaulyje ir pats brangiausias statinys Žemėje. Rūmų plotas savo dydžiu nusileidžia tik JAV Gynybos ministerijos pasididžiavimui – Pentagonui.
Ne mažiau įdomi buvo ir ekskursija į Brano pilį. Ši tvirtovė dar žinoma kaip Drakulos pilis.
Mokiniams ši kelionė buvo įsimintina ir paliko daug įspūdžių. Galbūt dėl to atsisveikinti su jau draugais tapusiais projekto partneriais daugeliui buvo labai sunku.
Ilona GALECKIENĖ
Projekto koordinatorė
Publikuota: 2022-04-11 13:24:26
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Maudyklų vandens švara: vien tyrimais vadovautis nereikėtų * „Vištyčio muzikos pakrantėje“ vasarą
koncertuos kraštiečiai * Šalies mokyklose planuojami pilietiškumo ir gynybos įgūdžių kursai Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Pastovus ar nuolatinis? Būdvardis pastovus, -i vartojamas reikšme „nekintamas, vienodas“, pvz.: pastovus būdas, pastovi temperatūra. Jo nereikia painioti su būdvardžiu nuolatinis, -ė „apimantis visą laiką, nepertraukiamas, nepaliaujamas“.
Kai norima apibūdinti ilgą laiką ar nuolat trunkantį dalyką, vartotinas būdvardis nuolatinis, pvz., nuolatinė ekspozicija, nuolatiniai klientai, nuolatiniai skundai.
Šūksniai
Statistika
|