„Santaka“ / Po Vištyčio kraštą – pėsčiomis ir dviračiais / Laisvalaikis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laisvalaikis

Dalinkitės:  


Miestelio gyventojai bei svečiai mėgsta pasivaikščioti naująja promenada.

Vištyčio regioninio parko direkcijos nuotr.


Po Vištyčio kraštą – pėsčiomis ir dviračiais

Eglė MIČIULIENĖ


Gamta pabudo. Prasideda gražiausias laikas, kai viskas ima žaliuoti ir žydėti, o kartu – ir puikus metas pakeliauti. Pasižvalgykime po gražiausią rajono kampelį – Vištytį.



Miestelio įžymybės

Kalvotąją Sūduvos dalį aplankyti susiruošę turistai dažnai užsuka į Vištyčio regioninio parko direkciją – ne tik apžiūrėti lankytojų centro ekspoziciją, bet ir pasiteirauti, ką šiame krašte pamatyti.

„Mes turistams ir poilsiautojams visuomet pasiūlome pasivaikščioti naująja promenada palei Vištyčio ežerą. Turintiesiems laiko rekomenduojame rinktis vieną iš keturių žygio maršrutų. Pats naujausias, kurį lankytojų patogumui sudarėme šiemet, – tai „Pėsčiomis po Vištyčio miestelį“. Jį sukūrėme tam, kad lankytojai galėtų susipažinti su pačiu miesteliu bei jame esančiais objektais, kultūros paveldo vertybėmis. Tai ir pažintis su mūsų urbanistiniu draustiniu, kuriam priklauso dalis Vištyčio miestelio“, – sakė parko direkcijos vyr. specialistė Živilė Grimailaitė.



Šio maršruto ilgis – 3, 6 km. Kelionę siūloma pradėti nuo Vištyčio regioninio parko direkcijos lankytojų centro, po to aplankyti Švč. Trejybės bažnyčią, paminklą Vištyčiui, vietas, kur kadais stovėjo žydų sinagoga bei cerkvė. Paežerės taku galima nukeliauti iki Vištyčio poilsiavietės, o joje atsipūtus užsukti į senąją miestelio aliejinę. Tiesa, tai yra privati nuosavybė, todėl norint ją apžiūrėti reikia susitarti su savininkais. Šiame maršrute yra ir aikštė su Nepriklausomybės paminklu, meno galerija „Švytinti žemė“.

Numatyta, kad pasivaikščiojimas po miestelį apžiūrint lankytinus objektus užtruktų apie 2, 5 val., nors kiekvienas turistas tempą renkasi pagal poreikį: kažkas galbūt ilgiau norės užtrukti meno galerijoje ar pabūti paežerėje.



Šilelio taką žino visi

Pats populiariausias iš visų maršrutų yra Šilelio pažintinis takas.

„Net ir tie lankytojai, kurie atvyksta iš tolimesnių Lietuvos kampelių ir apie Vištytį žino mažai, apie šį taką jau pasiskaitę ir klausia, kaip iki jo nuvykti“, – pasakojo Ž. Grimailaitė.



Trumpoji šio tako trasa pėstiesiems tęsiasi apie 2, 4 km (žygiui su sustojimais ir pasigrožėjimu gamta numatyta apie 1, 5 val.), ilgoji trasa – 3, 4 km (2, 5 val.). Kelionė vaizdingu Šilelio taku tikrai neprailgs. Nepakartojamo grožio kraštovaizdis, jam būdinga augalija, ežero pakrantė su įspūdingais šlaitais ir lankytojų pamėgtu skardžiu, aukščiausia Vištyčio eglė, šventasis šaltinėlis, regykla su vaizdu į Romintos girią – nieko nuostabaus, kad į Vištytį atvykstantys poilsiautojai šiuo maršrutu keliauja ne po vieną kartą, juolab kad galima naudotis patogiai įrengtomis atokvėpio vietomis, o stenduose pasiskaityti informacijos apie įvairius aplink esančius gamtos objektus.



Protėvių takais ir per piliakalnius

Gerokai kitoks nei Šilelio takas yra maršrutas „Keliaukim protėvių takais“, besidriekiantis Pajevonio girininkijos valdose.

Takas veda ratu per paslaptingą Tadarinės mišką, unikalų ne tik savo augmenija. Anot regioninio parko darbuotojos, šitas miškas išskirtinai dvelkia ramybe. Manoma, jog šiose vietose buvusios senosios baltų šventyklos. Miške gausu didelių riedulių, iš kurių ypač išsiskiria apsamanojęs Didysis Liubiškių akmuo, keroja senolis ąžuolas su įspūdingu horizontaliai raukšlėtu kamienu, kuriame galima įžvelgti seno žmogaus veido kontūrus. Žygeiviams nuobodžiauti neleis ir kalvotas miško reljefas.



Šio tako ilgis – apie 2, 6 km, jis neskubant įveikiamas per 1, 5–2 valandas. Visa pėsčiųjų tako trasa sužymėta rodyklėmis ant medžių, tad keliaudami niekaip nepaklysite.

Parko direkcija sudariusi maršrutą ir ratuotiems svečiams, jis vadinasi „Dviračiais po piliakalnius“. Kalvota trasa tęsiasi 32 kilometrus ir jai skirti reikėtų apie 4, 5 val. Maršrutą sudaro ne tik asfalto keliai, bet ir žvyrkeliai, lauko ir miško keliukai. Jais riedėdami aplankysite vieną iš pagrindinių Vištyčio regioninio parko kultūros paveldo objektų – Vištyčio vėjo malūną, pamatysite ir 25 kamienus turinčią liepą, Liubiškių dvarą, pasigrožėsite panorama nuo Aukštaratės kalno, aplankysite Vištyčio, Pavištyčio, Dabravolės piliakalnius.

Maršrutas gal ir ne pats lengviausias, bet tikrai gražus: kelionės metu gėrėsitės kalvotu kraštovaizdžiu, regioninio parko pievomis, miškais ir pelkaitėmis.



Miške – pavasario grožis

Regioninio parko direkcijos atstovė sakė, jog pastaraisiais metais, ypač per pandemiją, turistų Vištytyje gerokai pagausėjo – žmonės tarsi iš naujo atrado Lietuvos gamtą.

„Pats aktyviausias sezonas, žinoma, yra vasara, bet jau gegužę jaučiame padidėjusį srautą. Tačiau ir dabar žmonės pradeda judėti, balandį jų jau atvyksta į lankytojų centrą. O šiuo metu prasideda masiškas baltažiedžių plukių žydėjimas: tai tikrai nepaprastai gražu, ypač keliaujant „Protėvių takų“ maršrutu, ten vaizdai šiuo metu bus nuostabūs. Beje, šioje vietoje pernai ir užpernai kėlėme inkilus paukščiams, tad keliaudami po Tadarinę galite tikėtis pamatyti ir išgirsti juose apsigyvenusių įvairių rūšių paukščių“, – pasakojo Ž. Grimailaitė.



Galerija: Šilelio pažintinis takas




Publikuota: 2022-04-22 11:53:59

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai