„Santaka“ / „Uosija“ gimtadienį atšventė chorinės muzikos festivalyje / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Šiuo metu „Uosijos“ kolektyvą sudaro per 20 narių.

Autoriaus nuotr.


„Uosija“ gimtadienį atšventė chorinės muzikos festivalyje

Andrius GRYGELAITIS


Rajone skambėjo chorinė muzika. Vilkaviškio, Alvito, Gižų, Pilviškių ir Bartninkų publikoms savo pasirodymus dovanojo 25 metų sukaktį minintis choras „Uosija“ bei kolektyvo bičiuliai iš visos šalies.



Iškilminga eisena

Mišrus kamerinis choras „Uosija“ rajono muzikos mylėtojus jau antrą sykį sukvietė į chorinės muzikos festivalį „Dėl tos dainos“, kurį organizavo Vilkaviškio kultūros centras. Pirmą kartą tokio tipo renginys įvyko prieš penkerius metus, kuomet kolektyvas minėjo 20 metų jubiliejų.

Šįsyk šventė prasidėjo iškilminga eisena, kurioje dalyvavo ne tik gimtadienį švenčianti „Uosija“, bet ir dar keturi chorai: „Versmė“, atvykusi iš Domeikavos, esančios Kauno rajone, „Gaustas“ iš Lazdijų, „Navis“ iš Širvintų bei „Žemyna“ iš Jonavos. Kartu su choristais nuo Vilkaviškio kultūros centro iki J. Basanavičiaus aikštės iškilmingai žygiavo ir Sauliaus Mickevičiaus bei Sonatos Jankienės vadovaujamas Vilkaviškio moksleivių pučiamųjų instrumentų orkestras kartu su šokėjomis.



Miesto centre įvykusioje festivalio atidarymo ceremonijoje visi kolektyvai kartu atliko keletą kūrinių, sugiedojo „Tautišką giesmę“. Jungtiniam chorui dirigavo „Uosijos“ vadovė Laima Venclovienė, anksčiau kolektyvui vadovavęs Albinas Venclovas bei S. Mickevičius.

Chorinės muzikos festivalio dalyvius ir žiūrovus sveikino Vilkaviškio seniūnas Remigijus Kurauskas bei dekanas Virginijus Gražulevičius.



Gilios muzikinės tradicijos

Oficialiai paskelbus šventės pradžią visi chorai pasklido po rajoną. Jų pasirodymai buvo surengti Alvito Šv. Onos, Bartninkų Šv. Apaštalų Petro ir Povilo, Gižų Šv. Antano Paduviečio, Pilviškių Švč. Trejybės bažnyčiose, taip pat Vilkaviškio Švč. Mergelės Marijos apsilankymo katedroje.

Vėliau kolektyvai sugrįžo į Vilkaviškio kultūros centrą, kuriame įvyko finalinis festivalio koncertas. Čia „Uosiją“ su gražiu jubiliejumi sveikino rajono meras Algirdas Neiberka, prisipažinęs, jog anksčiau ir pats yra dainavęs chore, taip pat Seimo narys Algirdas Butkevičius.

Visą dieną rajone skambėjo chorų atliekama lietuvių kompozitorių kūryba. Klausytojai galėjo išgirsti tiek populiarių šalies atlikėjų, tokių, kaip Vytautas Kernagis, Linas Adomaitis ar Gytis Paškevičius išgarsintų dainų, tiek sudėtingesnio žanro kūrinių.



„Tikimės, jog šis festivalis taps tradicinis. Norime, kad žmonės dar geriau pažintų chorinį meną bei kultūrą. Vilkaviškyje yra gilios muzikinės tradicijos, o šio krašto žmonės – gana dainingi. Būtent dėl to Vilkaviškio rajonas puikiai tinka chorinės muzikos festivaliui“, – sakė Vilkaviškio kultūros centro chorui „Uosija“ vadovaujanti marijampolietė Laima Venclovienė.



Trūksta vyriškų balsų

Kūrybinės veiklos dvidešimt penkerių metų sukaktį mininti „Uosija“ suburta vilkaviškiečio, buvusio mokytojo Kęstučio Dambravos iniciatyva. Iš pradžių meno kolektyvui vadovavo mokytoja Danguolė Barauskienė, akompanavo muzikas Ričardas Makūnas.

1999 m. „Uosijai“ vadovauti ėmė marijampoliečiai Laima ir Albinas Venclovai. Abu jie ir šiandien neatsiejami nuo „Uosijos“. Tiesa, dabar choristams vadovauja jau tik Laima, o jos sutuoktinis Albinas šias pareigas paliko 2009 m.

Kolektyvą šiuo metu sudaro per 20 narių. Didžioji dalis iš jų – moterys. L. Venclovienė apgailestavo, kad vyrai dainuoti nors ir mėgsta, tačiau viešai tai daryti ne visada išdrįsta. Būtent dėl to chore ypač trūksta vyriškų balsų. Šiuo metu ilgiausiai iš vyrų „Uosijoje“ dainuoja Valentinas Striokas ir Rolandas Bulkauskas.



Vienintelė iš visų „Uosijos“ narių chore nuo pat jo įkūrimo dainuoja pedagogė Edita Andriulionienė. Pasak kolektyvo vadovės, Edita išsiskiria savo neblėstančia energija, gera nuotaika ir gebėjimu sutelkti visus.

Ne vienus metus „Uosijoje“ taip pat dainuoja Nijolė Kravčenkienė, Violeta Saldukaitienė, Liucija Bindokienė, Lina Rekevičienė, Jolanta Galeckienė, Lina Blažaitienė, Jūratė Stankevičienė, Regina Juodaitienė ir kt.



Žada dar ne kartą nustebinti

Per visus kūrybinės veiklos metus „Uosija“ paruošė daug įvairių stilių pasaulietinės ir sakralinės vokalinės muzikos programų, dalyvavo įvairiuose kultūriniuose renginiuose, festivaliuose bei konkursuose. Choras yra nuolatinis Lietuvos dainų švenčių dalyvis, savo pasirodymais nuolat džiugina ne tik Lietuvos, bet ir užsienio publiką. Kolektyvas yra koncertavęs Latvijoje, Lenkijoje, Estijoje, Rusijoje, Vokietijoje bei Olandijoje. Laimėjimų „Uosijos“ nariai taip pat jau seniai neskaičiuoja.

„Karantinas mūsų veiklą buvo šiek tiek pristabdęs, tačiau jos nenutraukė – mes vis tiek repetavome nuotoliniu būdu. Smagu, kad pagaliau vėl galime gyvai repetuoti bei koncertuoti. Atlaisvėjus suvaržymams mūsų choras jau koncertavo Alvite, Vilkaviškyje, Bartninkuose, Pasvalyje bei Kauno rajone“, – vardijo L. Venclovienė.

Jos teigimu, vadovauti chorui – sunkus, bet malonus procesas. Marijampolėje gyvenanti, tačiau į repeticijas Vilkaviškyje važinėjanti vadovė teigė, jog „Uosijoje“ ją supa patys geriausi žmonės, kokius kada nors jai teko pažinti.

„Visi kolektyvo nariai pasižymi jautrumu, gerumu, linksmumu. Jie yra dainingi, energingi, pilni kūrybinių minčių bei idėjų. Kartu mes nuolat ieškome naujų chorinės muzikos formų. Neabejoju, kad mūsų atliekamą žanrą klausytojai dar labiau pamėgs, o mes pažadame dar ne kartą savo dainomis nustebinti publiką“, – šypsojosi pašnekovė.



Galerija: Uosija




Publikuota: 2022-05-23 08:22:44

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Senieji maldos namai – ne vien tikinčiųjų rūpestis
* Sergantieji širdies nepakankamumu gaus papildomą gydymą
* Sesuo Lina: „Gyvas tikėjimas šeimą sujungia stipriais ryšiais“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai