„Santaka“ / Programėlės dviračių entuziastams / Laisvalaikis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Laisvalaikis

Dalinkitės:  


Telefone įdiegtos programėlės padės susiplanuoti geriausius kelionės maršrutus.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Programėlės dviračių entuziastams


Birželio 3 d. dviratininkai minėjo Pasaulinę dviračio dieną. Šia proga siūlome pasipildyti savo programėlių sąrašą naudingomis aplikacijomis, kurios pravers planuojant kelionę ar jau išriedėjus į kelią.



Nenuspėjamas ir greitai besikeičiantis oras – ne priežastis atsisakyti savo pomėgių lauke: išmanios programėlės gali padėti sekti oro prognozes, susiplanuoti geriausius maršrutus ar net susitaisyti sprogusią dviračio padangą.

„Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas Arnoldas Lukošius pasidalijo geriausių programėlių rekomendacijomis.

1. Veiklai ir rezultatams stebėti. „Cycling – Bike Tracker“ programėlėje veikiančios technologijos leidžia realiuoju laiku stebėti žemėlapį ir treniruotės rezultatus (laiką, atstumą, sudegintas kalorijas, vidutinį greitį ir tempą). Aplikacijos funkcijos yra nemokamos, o jai naudoti nereikia apyrankės ar kitos specialios įrangos. Dar viena stebėjimo programėlė, labiau tinkanti profesionalesniems dviratininkams – „Polar Flow“. Joje galima susiplanuoti sportui skirtas dienas, nusistatyti priminimus, išsikelti tikslus ir stebėti jų įgyvendinimą – čia veikiantis treneris stebi jūsų progresą ir pateikia išsamias analizes. Vartotojams suteikiami visi įrankiai ne tik stebėti savo sporto veiklą, analizuoti aktyvumą ir nuolatinį širdies ritmą, bet ir daugiau sužinoti apie savo poilsio bei miego įpročius.


2. Dviračiui taisyti. Jeigu norite patys išmokti susitaisyti savo dviratį, išbandykite „Bike repair“ aplikaciją. Nemokamoje versijoje rasite svarbiausias instrukcijas su aukštos kokybės nuotraukomis, detaliais vaizdo įrašais ir patarimais, o įsigiję mokamą planą turėsite prieigą prie viso programėlės turinio. Dviračio taisymo vadove galėsite sekti ir fiksuoti detalių pakeitimus, rasite naujienų bei patarimų, kaip apsirengti esant skirtingoms oro sąlygoms. Norintiems daugiau sužinoti apie dviračio dalis ir jų taisymą, puikiai tiks „ProBikeGarage“ programėlė. Priregistravus pasirinktas detales, aplikacija fiksuos jų nusidėvėjimą, rodys, kiek krūvio patyrė kiekviena detalė, įvertindama jos naudojimo laiką ir įveiktus kilometrus. Aplikacija yra integruojama su dar vienu naudingu įrankiu – „Strava“ ir leidžia naudotojams gauti pranešimus apie techninę priežiūrą bei analizuoti, kiek laiko tarnauja detalės.

3. Maršrutams sudaryti. Paprasta ir praktiška programėlė „Naviki“ siūlo dviračių maršrutų planavimą visame pasaulyje. Ji pateikia navigacijos nurodymus, leidžia atsisiųsti žemėlapius ir įrašyti jau įveiktas keliones. Aplikacijoje galima ne tik sekti savo kasdienį aktyvumą, bet ir planuoti įvairius laisvalaikio, kalnų ar lenktynių maršrutus. Programėlė „Komoot“ yra populiari dėl intuityvios, balsu valdomos navigacijos, efektyvių planavimo įrankių ir be interneto veikiančių žemėlapių. Naudojimasis aplikacija yra labai aiškus ir paprastas: pasirinkus kelionės pradžios ir pabaigos taškus, programėlė nurodys, kokio sudėtingumo trasa, su kokiomis kelio dangomis susidursite ir kokio fizinio pasirengimo jai reikia. Čia galite pasisemti įkvėpimo iš kitų žmonių maršrutų arba planuoti kelionę pagal kitų vartotojų pateikiamas rekomendacijas.


4. Bendrauti. „Map My Ride“ yra puiki aplikacija tiems, kurie nori bendrauti su kitais dviratininkais ir dalintis savo veikla su šia bendruomene. Programėlėje lengva sekti ir sudaryti visų treniruočių žemėlapį bei peržiūrėti savo statistiką (greitis, atstumas, kalorijos), kuri padės tobulėti. Čia galima prisijungti prie pasaulinės bendruomenės ir rengiamų iššūkių, skaityti pranešimus, dalintis maršrutais, peržiūrėti kitų rekomendacijas bei pasisemti įkvėpimo. „Relive“ programėlėje lengva dalintis savo kelionėmis dviračiu socialiniuose tinkluose, pridedant nuotraukų ir importuojant duomenis iš kitų programų, kaip „Garmin Connect“, „Apple Health“ ir „Map My Ride“. Naudojant aplikacijos įrankius galima stebėti savo veiklos statistiką ir peržiūrėti draugų veiklą.

5. Oro sąlygoms. Kelionei dviračiu itin svarbios oro sąlygos, joms sekti puikiai tiks programėlė „The Weather Channel“. Ji informuoja ne tik apie oro pasikeitimus, drėgmę, bet ir apie vėjo stiprumą, slėgį, saulėlydžio laiką bei alergijos rizikas. Aplikacijos technologijos gali įspėti vartotojus apie ateinančias liūtis ar audras, leidžia stebėti tiesioginę kritulių informaciją bei orų prognozę net 15 dienų į priekį. Sužinoti tikslią orų prognozę galima ir aplikacijoje „Windy“, kuri pateikia daugiau nei 40 skirtingų rodiklių, įskaitant vėją, lietų, temperatūrą, drėgmę, slėgį ir dar daugiau. Aplikacijoje naudojamos ryškios spalvos skirtingiems orų sluoksniams ir išsamios bei intuityvios vizualizacijos. Vartotojai turi galimybę pritaikyti mėgstamiausių vietų sąrašą su galimybe kurti el. pašto įspėjimus apie artėjančias oro sąlygas bei matyti išsamią vėjo ir bangų, potvynių ir atoslūgių prognozę.




Publikuota: 2022-06-10 13:23:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Jubiliejų švenčiantis prelatas: „Duonos be plutos nebūna“
* Salomėja Nėris: palikti poetės vardą ar naikinti?
* Beržų kirtėjai išgąsdino žmones: ar išliks Ripkaus giraitė?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai