„Santaka“ / Miesto šventė sutraukė minias žiūrovų

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-06-27 16:56

Dalinkitės:  


Per miestą nusidriekusią iškilmingą šventės eiseną vedė Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro muzika ir šokėjos.

Autorės nuotr.


Miesto šventė sutraukė minias žiūrovų

Simona SIMANAVIČIENĖ


Meniniai pasirodymai, įdomūs pokalbiai, edukacijos ir sporto renginiai – visa tai ir dar daugiau buvo galima pamatyti bei išgirsti nuo pat ryto šeštadienį šurmuliavusioje šventėje „Mano miestas Lietuvoj įrašytas“.Po šventės kepure

Dėl visą pasaulį sukausčiusios pandemijos ne tik Vilkaviškyje, bet ir kituose Lietuvos bei pasaulio miestuose buvo atsisakyta gyventojų pamėgtų, jau tradicija tapusių renginių. Viena jų – miesto šventė, kuri daugiau kaip dešimtmetį į Vilkaviškį sukviesdavo amatininkus, prekybininkus bei dovanodavo išskirtinius rajono meno mėgėjų bei kitų miestų muzikantų ir šokėjų pasirodymus.

Šiemet po kelių metų pertraukos į Vilkaviškį vėl grįžo šventinis šurmulys. Po miesto šventės kepure tilpo daugybė įvairiausių renginių: tradicinis bėgimas nuo miesto pliažo iki Vilkaviškio krašto muziejaus, draugiškos varžybos tarp neįgaliųjų ir krepšinio klubo „Perlas“ bei „Sveikatos“ futbolininkų, draugiškos imtynės.

It aviliai Bendrakiemyje dūzgė įstaigų, nevyriausybinių organizacijų bei privačių verslų ir prekybininkų paviljonai. Čia šventės svečiai galėjo dalyvauti edukacijose, žaidimuose bei iš arti susipažinti su atstovaujama veikla.Ne ką mažiau įdomi buvo ir pirmoji miesto šventės diena prasidėjusi teatralizuota Jono vardinių švente Basanavičynėje. Vakarop muzikiniais skambesiais prabilo naujojo tako tiltai ir katedros šventorius, kur koncertavo ukrainiečių duetas „YeS Duet“.

Katedroje taip pat buvo aukojamos šv. Mišios už miesto gyventojus ir svečius, o šventinį vakarą užbaigė miesto sode koncertavęs Trakų meno mokyklos fanfarinis orkestras.

Abiejų šventės dienų ciklą vainikavo Vilkaviškio jaunimo pučiamųjų instrumentų orkestro vedama eisena, kurioje žygiavo koncerte „Šoka Sūduva“ dalyvavę kolektyvai. Jų rankose į J. Basanavičiaus aikštę atkeliavo „Lelijos“ rankdarbių klubo nuveltas įspūdingas Sūduvos herbas.

Renginio vedėjai Rūta Mikulytė ir Gintaras Čibirka dėkojo visiems susirinkusiesiems, o į sceną atsiimti Vilkaviškio kultūros centro padėkų kvietė žinomus rajono šokių kolektyvų vadovus: Sonatą Jankienę, Eugeniją Bekerytę, Ireną Šunokienę, Eglę Šeštakauskienę, Renatą Guščiuvienę bei VDU tautinių šokių ansamblio vadovą, kraštietį Edgarą Šnipaitį. Šių darbščių vadovų dėka koncertas pasipuošė ne tik lietuviško šokio klasika, bet ir autorinėmis kompozicijomis.

Sveikindamas šventės dalyvius Savivaldybės meras Algirdas Neiberka pasidžiaugė gausėjančiu kraštu, mat šie metai buvo pirmieji, kai prieš daugiau nei penkiasdešimtmetį pradėjęs mažėti Vilkaviškio miesto ir rajono gyventojų skaičius ėmė didėti. „Augantis Vilkaviškio rajonas nuoširdžiai leidžia tikėti, kad vykstantys pokyčiai ir įgyvendinami projektai eina tinkama kryptimi bei prisideda prie to, kad mūsų krašto gyventojams ir atvykstantiesiems čia būtų gera ir patogu. Kiekviena diena ir per ją atlikti darbai leidžia džiaugtis ir didžiuotis, kad Vilkaviškio kraštas keičiasi neatpažįstamai“, – susirinkusiems vilkaviškiečiams ir svečiams kalbėjo meras.Renginyje sveikinimo žodžius tarė europarlamentaras Juozas Olekas bei Seimo narys Algirdas Butkevičius.Kvietė Bendrakiemis

Jei grįžti į miesto gatves, tai tik su trenksmu! Apie tai bylojo įvairiose miesto vietose šurmuliavę kiemeliai, parodos bei edukacijos.

Vilkaviškio socialinės pagalbos centro Paramos šeimai tarnybos darbuotojos kvietė mažuosius šventės dalyvius į estafetes, ragino dalyvauti įvairiose rungtyse. Už pastangas visi buvo apdovanoti saldėsiais. Ne ką mažesnio susidomėjimo sulaukė Visuomenės sveikatos biuro siūlomos edukacijos. „Mes skatiname fizinį aktyvumą ir stengiamės vaizdinėmis priemonėmis parodyti, kas nutinka, jeigu žmogus mažiau rūpinasi savimi“, – pasakojo visuomenės sveikatos specialistė Aušra Šukaitienė.

Kaip ir ankstesniais metais, šventėje itin aktyviai dalyvavo kaimo bendruomenės. Išpuoštame Bendrakiemyje šventės dalyviai galėjo paskanauti Sūdavos kaimo bendruomenės paruošto karšto bulvių patiekalo. Gižiečiai pasakojo apie Liepų kaimo edukacijas, pristatė „DJ Šakočio“ produkciją. Pūstapėdžių kaimo bendruomenės amatų centro stende buvo galima pasigėrėti Reginos Vilčinskienės piešiniais, o Karalkrėslio kepyklėlės ir Geisteriškių bendruomenės moterys siūlė paragauti kepinių. Didžiųjų Šelvių kaimo bendruomenės pirmininkė Lina Bakaitienė pasakojo apie Medaus edukacinio centro veiklą, siūlė paskanauti medumi varvančio korio. O nuostabiu aromatu praeivius užbūrė vištytiškių levandų kvapų terapija.

Veiklos netrūko

Šventėje savo karpinių parodą pristatė menininkė Vaidutė Diržiuvienė, molbertuose atspindėjusi baltiškosios saulės kelionę per visus keturis metų laikus.

Be karpinių, šventės lankytojai galėjo išmėginti Mažosios audimo artelės audimo stakles ir įausti savuosius centimetrus į dabar net 8 metrus siekiančią Sūduvos juostą.

Kaip ir per ankstesnes šventes, įvairios veiklos vyko „Sodros“ kiemelyje. Ten praeivius kvietė užsukti Lietuvos socialdemokratų partija bei Vilkaviškio profesinio rengimo centras. Nemenko susidomėjimo sulaukė ugniagesiai-gelbėtojai, kurie ne tik buvo pasiruošę prireikus skubėti į pagalbą, bet ir noriai pasakojo apie savo darbą, demonstravo įrangą.

Šventėje taip pat dalyvavo grožio ir stilistikos namų „Akis“ meistrės, kurios pasakojo apie grožio puoselėjimo subtilybes, atliko makiažus tiek mažiems, tiek dideliems lankytojams. Apie burnos priežiūrą kalbėjo „Neodenta“ komanda, o kengūros šokių batus siūlė išmėginti „Kengūros šuolis“.Susitikimas su kraštiečiais

Ant Šeimenos upės kranto, katedros pašonėje, vyko „Popietės arbata su kraštiečiais“. Į gimtąjį kraštą grįžo ir prisiminimais dalijosi teatro ir kino aktorė Aistė Diržiūtė, tarptautinės logistikos mokymų programos vadovė Danijoje Dovilė Rikliūtė, Vytauto Didžiojo universiteto tautinių šokių ansamblio „Žilvitis“ vadovas Edgaras Šnipaitis bei pirmoji jo mokytoja Irena Šunokienė, o taip pat Europos Parlamento narys J. Olekas.

Pokalbius su po visą pasaulį išsibarsčiusiais kraštiečiais vedė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Daiva Riklienė. Ji teiravosi kraštiečių apie profesinius pasirinkimus, ateities siekius ir iššūkius, su kuriais jiems teko susidurti palikus gimtąjį kraštą.

Pavyzdžiui, A. Diržiūtė pasidalijo prisiminimu, atmintin įstrigusiu dar pačioje aktorystės sudijų pradžioje. „Kurso vadovas pasistatė mane ir dar vieną kursioką iš Marijampolės prie sienos ir pareiškė: „Jūs matėte save veidrodyje? Karalius galėtumėte vaidinti, bet kalbate kaip melžėjai“, – apie sukritikuotą suvalkietišką tarmę pasakojo teatro ir kino aktorė.

Intriguojančių istorijų per pirmą kartą Vilkaviškyje organizuotus pasikalbėjimus prie arbatos puodelio papasakojo ir kiti kraštiečiai, bet apie tai – kituose „Santakos“ numeriuose.

Nemenko kraštiečių dėmesio sulaukė ir gražiai į šventės programą įsiliejusio projekto „Po paupio gluosniais“ spektakliai. Juos dovanojo svečiai iš Alytaus vaikų teatro studijos „Drevinukas“ bei jaunimo studijos.Dėkojo už gražią šventę

Daug susižavėjimo šūksnių sulaukė azartiškos jaunųjų krašto imtynininkų varžybos. Pasak Vilkaviškio sporto mokyklos direktoriaus ir imtynių trenerio Jono Jurkyno, renginyje dalyvavo tik šios mokyklos auklėtiniai, nors į draugiškas varžybas buvo kviesta ir svečių.Kaitinant beveik 30 laipsnių karščiui varžytis buvo tikras iššūkis, nes profesionalus tatamis, kurį specialiai varžyboms organizatoriai atsigabeno iš Vilniaus, buvo labai įkaitęs. Vis dėlto tai nenumušė vaikų azarto, netgi priešingai – vienas užsivedęs tėtis drąsino sūnų labiau priešintis varžovui ir nesileisti parguldomam ant karštutėlio tatamio.

Nugalėtojai buvo apdovanoti medaliais, o visi dalyviai pavaišinti „Art Glacio“ ledais, kurie karštą dieną mažiesiems sportininkams buvo tikra atgaiva.

Šventę „Mano miestas Lietuvoj įrašytas“ vainikavo vakarinė programa – neišdildomus muzikinius pasirodymus dovanojo Kauno bigbendas ir Jurgis Brūzga, Monika Liu bei grupė „G&G Sindikatas“.

Žmonės negailėjo gražių žodžių šventės organizatoriams – Vilkaviškio rajono savivaldybei ir Vilkaviškio kultūros centrui. Ir šventės metu, ir feisbuko komentaruose jie dėkojo už įspūdingą renginį, išsakė lūkesčius, kad ir kitais metais visi galės susitikti jaukiose išgražėjusio miesto erdvėse.

Galerija: Šventė
Publikuota: 2022-06-27 16:56:07

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai