„Santaka“ / Ligoninės pediatrai gyvena persikraustymo nuotaikomis

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-07-12 08:07

Dalinkitės:  


Vaikų ligų skyriaus vedėja Kristina Kubilienė neabejoja, kad netrukus prie naujojo įėjimo atsiradus iškabai ligoniai nesunkiai ras kelią.

Autorės nuotr.


Ligoninės pediatrai gyvena persikraustymo nuotaikomis

Eglė KVIESULAITIENĖ


Po dvejų metų pertraukos Vilkaviškio ligoninės Vaikų ligų skyrius pagaliau grįžo namo. Medikai juokauja, kad nėra to blogo, kas neišeitų į gerą, tad ir priverstinė „tremtis“ atnešė gerų permainų.

Iškraustė pandemija

Prieš dvejus metus prasidėjus COVID-19 pandemijai mažiesiems ligoniukams teko užleisti savo skyrių. Mat atskiras flygelis, kuriame buvo įsikūręs Vaikų ligų skyrius, pasirodė patogiausias karščiavimo klinikai, izoliuotai nuo kitų ligoninės patalpų, įrengti. Tuomet medikės negalvojo, kad savo skyrių apleidžia tokiam ilgam laikui, visgi kada nuslūgs pandemija, niekas pasakyti negalėjo.

Vaikų ligų skyriaus vedėja Kristina Kubilienė pasakojo, kad iš pradžių priglausti Akušerijos, ginekologijos ir neonatologijos skyriuje pediatrai jautėsi nejaukiai, vis ilgėjosi savo skyriaus ir klausinėjo, kada galės grįžti – gavę kelias patalpas įsirengė ligonių priėmimo kabinetą, palatas.

Tačiau netrukus Vaikų ligų skyriaus personalas susigyveno su kolegomis ir netgi įžvelgė perkraustymo privalumų, mat tyrimus imančioms slaugytojoms gerokai sutrumpėjo kelias iki klinikinės diagnostikos laboratorijos, nusileidus aukštu žemiau – Radiologijos skyrius, jei rentgenologo konsultacijos prireiktų mažiesiems ligoniukams.



Kai Vaikų ligų skyriaus medikai jau buvo susitaikę su „nuomininkų“ dalia, juos užgriuvo dar viena neganda. Reformas įgyvendinanti Sveikatos apsaugos ministerija rajonų ligoninėse nusprendė naikinti Vaikų ligų skyrius, ir Vilkaviškio ligoninė pateko tarp tų, kuriose pediatrijos turėjo nelikti. Taigi tapo visiškai neaišku, ar mažiesiems ligoniams apskritai reikės palatų.

Tuomet pečius surėmė visi – ligoninės vadovybė, rajono valdžia, visuomenė. Buvo nutarta pediatrijos paslaugai lėšų skirti iš rajono biudžeto ir Vaikų ligų skyrių išlaikyti.

Iš vieno bus trys

Kol Vaikų ligų skyrius glaudėsi kitur, ligoninės administracija suko galvą, kaip optimaliai rekonstruoti patalpas. Reikėjo palikti vietos vaikų palatoms ir kartu išspręsti klausimą, kur reikės priimti COVID-19 užsikrėtusius pacientus, jei šaltuoju metų laiku vėl plūstelės koronaviruso banga.

Ligoninės administracija priėmė sprendimą dalį patalpų su atskira laiptine palikti infekcijomis užsikrėtusių ligonių izoliacijai, o Vaikų ligų skyriui įrengti kitą įėjimą. Šiuo įėjimu naudosis ir netrukus duris pacientams atversiantis Geriatrijos dienos stacionaras, taip pat gavęs dalį buvusio didžiulio Vaikų ligų skyriaus patalpų.



Gydytoja Kristina Kubilienė neabejoja, kad sprendimas įrengti izoliuotas palatas bus naudingas ir Vaikų ligų skyriaus pacientams. Mat iki šiol medikai užkrečiamosiomis infekcinėmis ligomis, pvz., vėjaraupiais, sergančių vaikų į bendrą skyrių guldyti negalėdavo, tad siųsdavo į Kauną. Dabar turėdami izoliuotas palatas pagalbą vėjaraupiais sergantiems mažyliams galės suteikti vietoje.

Įėjimas – kitur

Kol personalas ir ligoniai glaudėsi kitur, visos Vaikų ligų skyriaus palatos buvo perdažytos, suremontuotos, tad mažieji ligoniukai grįžo į atsinaujinusį, kiek kompaktiškesnį, 8 palatas turintį skyrių be žaidimų kambario, tačiau su žaisminga poilsio erdve.

Skyriaus vedėja K. Kubilienė sakė, kad tokio dydžio skyriaus rajono poreikiams visiškai pakanka. Nors mažųjų pacientų nemažėja, keičiantis gydymo taktikai ligonių stacionare niekas ilgai nebelaiko, tad po paros ar kelių jie išleidžiami gydytis į namus.

Tėvelius Vaikų ligų skyriaus personalas įspėja, kad naujo įėjimo turi ieškoti pačiame kairiausiame ligoninės pastato krašte, žvelgiančiame tiesiai į naująjį Šeimenos paupio taką. Prie durų yra skambutis, kurį paspaudus medikai sužinos, kad atvyko ligonis.



Šiomis dienomis bus pakabinta skyriaus iškaba, tad rasti įėjimą bus visai lengva. O kol kas dar nežinantiems, kad Vaikų ligų skyrius jau grįžo į savo patalpas, rasti pediatrus padeda Priėmimo-skubiosios pagalbos skyriaus personalas.



Publikuota: 2022-07-12 08:07:51

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai