„Santaka“ / Vilkaviškyje duris atvėrė siuvinėtų paveikslų muziejus / Kūryba

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kūryba

Dalinkitės:  


Įrengiant muziejų ir per jo atidarymą vilkaviškietei Aldonai Virbickienei padėjo žentas Arvydas Stonys.

Jolantos STONIENĖS nuotr.


Vilkaviškyje duris atvėrė siuvinėtų paveikslų muziejus


Unikalumo ir didžiulio kruopštumo kupini kryželiu siuvinėti paveikslai išpuošė nesenai atsidariusio muziejaus sienas. Prieš dvylika metų pradėjusi siuvinėti vienetinius meno kūrinius vilkaviškietė Aldona Virbickienė nusprendė juos parodyti visiems. Savo namuose įrengusi muziejų moteris džiaugiasi, kad jos svajonė pagaliau išsipildė.

Darbai vienetiniai

Menininkė Aldona Virbickienė turi kuo didžiuotis – įspūdingo grožio siuvinėtų paveikslų kolekciją sudaro net 32 kūriniai. Atimantys žadą paveikslai žavi siūlais išgautų spalvų tonais bei beribe moters fantazija. Paskatinta savo dukros ir anūkės A. Virbickienė muziejaus duris plačiai atvėrė visiems norintiesiems ir besidomintiesiems jos kūryba. Pasižvalgyti po autorinę vilkaviškietės darbų parodą gali visi.

Per muziejaus atidarymą A. Virbickienė su susirinkusiais lankytojais dalinosi prisiminimais apie kūrybos pradžią. Moteris pasakojo, kaip nusipirko žurnalą, kuriame buvo aprašyta siuvinėjimo technika, ir nusprendė ją išbandyti.

„Žinoma, iš pradžių darbo tempas nebuvo didelis, bet kryželis po kryželio – ir susilipino mano pirmasis išsiuvinėtas paveikslas“, – sakė menininkė.



Ypatingos kantrybės reikalaujantis užsiėmimas senjorei yra tapęs gyvenimo dalimi. Savo darbus ji saugo kaip išliekamąją vertę turinčius rankdarbius, todėl ekspozicijoje esantys paveikslai neparduodami. „Ši kolekcija liks mano vaikams, anūkams, proanūkiams ir, tikiuosi, keliaus iš kartos į kartą“, – svarstė A. Virbickienė.

Muziejaus sienas puošiantys paveikslai yra vienetiniai ir nepakartojami. Antrą kartą siuvinėti to paties vaizdo A. Virbickienė nesiryžta, nes, pasak jos, nė vienas menininkas negali sukurti dviejų vienodų darbų. Moteris kiekvienais metais savo kolekciją papildo naujai išsiuvinėtu kūriniu.

Laiko neskaičiuoja

Vilkaviškietės darbai buvo eksponuoti Suvalkijos (Sūduvos) kultūros centre-muziejuje, kitose erdvėse. Tačiau įrėminti paveikslai nėra lengvi, tad juos transportuoti sudėtinga. „Vežiojant kartais įvyksta nenumatytų situacijų – dūžta stiklas ar susibraižo rėmelis, todėl nusprendžiau, kad pats laikas įkurti savo muziejų ir priimti lankytojus vietoje“, – pasakodama apie muziejaus sukūrimo idėją prisiminimais dalinosi moteris.

Atvykę pasižvalgyti į A. Virbickienės kryželiu siuvinėtų paveikslų muziejų galite išvysti pačius pirmuosius bei išgarsėjusius moters darbus.



Ypatingo dėmesio sulaukęs ir į Lietuvos rekordų knygą patekęs kaip didžiausias kryželiu siuvinėtas paveikslas – Pasaulio politinis žemėlapis. Šis darbas moterį įkvėpė dar vienam tikslui – pasiekti naują rekordą išsiuvinėjant Liškiavos bažnyčią. A. Virbickienės kūrybiškumo ir begalinio kruopštumo dėka Vilkaviškyje galima išvysti žinomiausią pasaulyje paveikslą – Leonardo da Vinčio „Mona Liza“, spalvotų siūlų kryželiais perkeltą ant drobės.

Menininkė yra taip pamilusi siuvinėjimą kryželiu, kad paveikslus pavyksta sukurti be jokių trikdžių, o ir laiko, skiriamo siuvinėjimui, moteris neskaičiuoja. „Kiekvienas kūrinys yra individualus, todėl skiriasi siuvinėjimo tempas ir laikas. Pavyzdžiui, Vytį išsiuvinėjau per du mėnesius, o kitus užtrukau keturis mėnesius ar dar ilgiau“, – kalbėjo senjorė.

Kviečia pažiūrėti nemokamai

A. Virbickienė teigė, kad niekada neteko ardyti pradėto paveikslo ar nebaigti sugalvotos idėjos. Kiekvienas paveikslas pasakoja savotišką istoriją.

Dienas ir vėlyvus vakarus su adata ir siūlų ryšulėliu rankose praleidžianti A. Virbickienė neketina sustoti – užsidegimas ir nepaliaujamas noras kurti menininkei atneša naujų idėjų.



„Tolesnėje ateityje planuoju įgyvendinti dar vieną projektą – išsiuvinėti septynis pasaulio stebuklus“, – šypsodamasi kalbėjo menininkė. Šiuo metu senjorė siuvinėja Trakų pilį, kurią pabaigti tikisi iki Kalėdų.

Siuvinėtų paveikslų galerija įsikūrusi Vilkaviškyje, V. Pietario gatvės 52-ame name. Ją aplankyti galima nemokamai, svečių laukiama kasdien. A. Virbickienės tel. 8 624 13 250. Vienintelis autorės pageidavimas – kad lankytojai pasirašytų atsiliepimų knygoje.

Kotryna RAKAUSKAITĖ



Publikuota: 2022-07-21 08:11:08

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai