„Santaka“ / Kaip skalbti vilnos gaminius?

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-08-03 11:43

Dalinkitės:  



Kaip skalbti vilnos gaminius?


Vilna – nuo seno žinoma ir palankiai vertinama medžiaga, kuri yra itin švelni ir tinkanti visiems metų laikams. Ji gerai garina drėgmę ir neleidžia perkaisti. Toks pluoštas garsėja kaip ilgaamžis, tačiau šis niuansas priklauso nuo to, kaip vilnoniai gaminiai yra prižiūrimi. Tikriausiai ne vienam pažįstama situacija, kuomet po skalbimo audiniai išsitampė, ar, priešingai, susitraukė ir tapo nebetinkami naudojimui. Tačiau jei vadovausitės žemiau pateiktais patarimais, tokių scenarijų ateityje pavyks išvengti.

Tinkamai pasiruoškite skalbimui

Vilnonius audinius visuomet reikėtų skalbti išverstus. Rekomenduojama vienu kartu skalbti panašių atspalvių rūbus – tai ypač pasakytina apie šviesesnes spalvas. Taip užtikrinsite, kad jos ilgesnį laikotarpį atrodys „švarios“ ir gyvybingos. Taip pat svarbu pasirinkti tinkamą plovimo priemonę . Reikėtų vengti baliklių ir kitų produktų, kurių sudėtyje yra chloro: jis naikina vilnos skaidulas ir taip kenkia audiniui. Idealiu atveju turėtumėte naudoti skystas, kuo natūralesnes skalbimo priemones – ant jų turėtų būti nurodyta, kad atitinkamas produktas yra tinkamas vilnos pluoštui.



Atidžiai perskaitykite etiketes

Vilnonės antklodės ar kiti gaminiai sudėtyje gali turėti ir kitų medžiagų, tad jų priežiūros patarimai šiek tiek skiriasi. Būtent dėl to reikėtų paskaityti etiketes ir išsiaiškinti, koks skalbimo būdas atitinkamam audiniui yra tinkamas. Pavyzdžiui, kai kuriuos iš jų galima valyti tik sausuoju būdu ar skalbti rankomis – tuomet turėtų būti naudojama ne aukštesnė kaip 30 laipsnių temperatūra.

Tiesa, daugelis vilnos gaminių gali būti plaunami skalbimo mašinoje – tokių audinių priežiūra yra dar paprastesnė. Tuomet geriausia naudoti ne aukštesnę kaip 40 laipsnių temperatūrą (patikrinkite šią rekomendaciją etiketėje) ir rinktis švelnaus skalbimo režimą. Atkreipkite dėmesį, kad naujausi tokių įrenginių modeliai, pavyzdžiui, Whirlpool skalbimo mašinos , neretai yra aprūpinamos specialiai vilnos skalbimui skirtomis programomis, užtikrinančiomis švelnią, bet veiksmingą jų priežiūrą. Gausų jų pasirinkimą rasite Pigu.lt el. parduotuvėje.



Užtikrinkite tinkamą džiovinimą

Džiovinant vilnos gaminius natūraliu būdu, reikėtų ant džiovyklos ar kitos natūralios plokštumos patiesti gerai drėgmę sugeriantį rankšluostį ir ant jo padėti džiovinamus audinius. Drėgna vilna sveria kur kas daugiau, todėl džiovinant tokius gaminius vertikaliai, jie gali deformuotis. Nors džiovinimas džiovyklėje vertinamas prieštaringai, tokiuose įrenginiuose vis dažniau galime išvysti vilnai pritaikytų programų. Dėl šiam audiniui pritaikyto greičio, jis išlieka prisispaudęs prie būgno šono, taip išvengiant susitraukimo ar raukšlių.

Atraskite priimtiniausią lyginimo būdą

Dažniausiai vilnonių audinių lyginti nėra būtina, tačiau jei prireiks, turėsite tokią galimybę ir galėsite pasirinkti Jums priimtiniausią metodą. Paprasčiausia gaminius palikti drėgname vonios kambaryje: tikėtina, kad raukšlelės po kurio laiko išsilygins pačios. Tačiau jeigu neturite laiko laukti, galite naudoti garinį lygintuvą arba patiesinti ant rūbo drėgną medžiagą ir tuomet lygintuvu per ją švelniai patapšnoti, kad nebūtų pažeista medžiagos tekstūra.



Neskalbkite jų per dažnai

Pernelyg dažnas skalbimas gali pakenkti vilnoniams audiniams, tad nereikėtų skubėti jų dėti į skalbimo mašiną. Tuo labiau, kad ši medžiaga nėra tepli ir greitai išgarina prakaito, dūmų ar kitus nemalonius kvapus. Skalbimo procesą dar labiau atitolinsite, jei tokius gaminius po kiekvieno naudojimo gerai išvėdinsite: išpurtykite iš jų dulkes, išverskite ir palikite lauke (užtikrinant pavėsį) ar gerai vėdinamoje patalpoje. Tačiau turėkite omenyje, kad neskalbiant audinių pernelyg ilgai, juose gali apsigyventi kandys, tad apie šią procedūrą nereikėtų visiškai pamiršti.

Akivaizdu, kad vilnos skalbimas nėra toks sudėtingas, kaip kad galėtų pasirodyti – visus žingsnius atliekant tikslingai, galima išvengti nemalonių padarinių. Taip užtikrinsite tinkamą vilnos gaminių priežiūrą – jie ilgus metus atrodys tarsi ką tik įsigyti.





Publikuota: 2022-08-03 11:43:19

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai