„Santaka“ / Stovykloje gimnazistės atrado save / Jaunimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Jaunimas

Dalinkitės:  


Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos trečiokei Kamilei Vasiliauskaitei (kairėje) ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos atstovei Martai Janavičiūtei laikas stovykloje neprailgo.

Stovykloje gimnazistės atrado save

Andrius GRYGELAITIS


Gabiausi šalies filologai jau ne pirmus metus kviečiami į Lietuvos rašytojų sąjungos organizuojamas „Vasaros akademijos“ stovyklas. Šiemet pasiūlymo dalyvauti stovykloje sulaukė dvi mūsų rajono gimnazistės.



Susitikimai su rašytojais

Šiemet „Vasaros akademija“ vyko jau aštuonioliktą kartą. Trečią sykį ji buvo surengta Anykščiuose. Įprastai į stovyklą kviečiami rašantys bei literatūra besidomintys jaunuoliai iš visos Lietuvos. Praėjusiais metais kvietimo prisijungti prie jaunųjų rašytojų būrio sulaukė buvęs Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinys Deividas Stankevičius, o šiemet tokia proga pasitaikė šios ugdymo įstaigos trečiokei Kamilei Vasiliauskaitei bei metais jaunesnei Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos atstovei Martai Janavičiūtei.

Abi merginos puikiai pasirodė praėjusiais mokslo metais vykusiame respublikiniame jaunųjų filologų konkurse, todėl pakvietimas į stovyklą joms nebuvo netikėtas.

Į beveik savaitę vykusią stovyklą atvyko apie 20 jaunuolių. Jie turėjo galimybę bendrauti su žinomais šalies rašytojais bei meno pasaulio atstovais: Gintare Adomaityte, Irena Aleksaite, Artūru Valioniu, Alvydu Šlepiku, Sonata Žalneravičiūte, Antanu Šimkumi, Ramute Kalnėnaite, Ričardu Šileika, Birute Jonuškaite ir kt. Šie profesionalai jauniesiems kūrėjams negailėjo patarimų, dalijosi su jais asmeninėmis patirtimis.


„Vasaros akademijos“ dalyviams buvo surengtos ir pažintinės ekskursijos po Anykščius. Pavyzdžiui, rašytojas Rimantas Vanagas su jaunuoliais keliavo po miestą ir pasakojo čia gyvenusių žydų istorijas, o kraštotyrininkas Tautvydas Kontrimavičius visus sukvietė prie Antano Baranausko klėtelės.

„Stovykloje supratau, kiek daug gali būti skirtingų požiūrių į kūrybą. Užrašuose pasižymėjau daugybę autorių minčių bei citatų. Labiausiai įsiminė tam tikri rašymo pratimai, patarimai apie romano kūrimą. Manau, kad visa tai tikrai pravers ateityje“, – sakė K. Vasiliauskaitė.



Susirinko bendraminčiai

M. Janavičiūtei labiausiai įsiminė tai, kad į „Vasaros akademiją“ susirinko daugybė bendraminčių. Diskusijos iki paryčių, nuomonių išsakymai bei argumentuoti pokalbiai visiems leido pasijusti lygiaverčiais ir gerbiamais.

„Mokykloje nieko panašaus neįmanoma patirti. Juk tikrai ne visiems klasės draugams įdomūs tie patys dalykai. Čia buvo galima visiškai atskleisti save. Su visais dalyviais lengvai radome bendrą kalbą. Labiausiai įsiminė diskusija apie tai, kad gyvenimas neturi prasmės, tačiau mes ją turime suteikti. Iš visų moderatorių didžiausią įspūdį paliko susitikimas su rašytoju ir fotografu Ričardu Šileika. Jis – labai įdomus žmogus“, – sakė M. Janavičiūtė.


Kad turi rašytojos gyslelę, Marta sužinojo tik praėjusiais mokslo metais, pradėjusi lankyti Vilkaviškio „Aušros“ gimnaziją. Jos lietuvių kalbos mokytoja Rasa Kvirevičienė pastebėjo, jog mergina geba raiškiai dėstyti mintis bei pasiūlė jai sudalyvauti jaunųjų filologų konkurse. Gimnazistė pasirinko rašyti tautosakos darbą, kuriame lygino praeitį su dabartimi. Apklaususi savo močiutę bei prosenelę ji sužinojo nemažai iki tol negirdėtos informacijos bei dar geriau pažino šias dvi jai labai brangias moteris.

„Rašymas tapo svarbia mano gyvenimo dalimi. Nemėgstu minčių išsakyti žodžiais, todėl dažniausiai jas užrašau. Nekuriu konkrečių žanrų. Dažniausiai rašau dienoraštį. Mane tai išlaisvina“, – sakė M. Janavičiūtė.



Šiek tiek dvejojo

Tik praėjusiais metais save kūryboje atrado ir K. Vasiliauskaitė. Mergina į jaunųjų filologų konkursą taip pat delegavo tautosakos darbą. Ji konkurso komisijai pristatė „Virbalio vartų“ bendruomenę, jos žmones, veiklą, šiame miestelyje puoselėtus amatus tarpukaryje ir dabar.

Kaip ir Marta, Kamilė didžiausius nuopelnus už atrastą talentą skyrė savo lietuvių kalbos mokytojai Nijolei Černauskienei. Abi gimnazistės jaunųjų filologų konkurse ketina dalyvauti ir šiais mokslo metais. Jos jau turi idėjų, kaip turėtų atrodyti būsimi darbai.


Merginos kol kas dar nėra iki galo apsisprendusios, ką norėtų veikti pabaigusios mokyklas. Aišku tik tai, kad rašymas jų kasdienybėje tikrai išliks.

Kamilė kol kas galvoja apie tiksliųjų mokslų studijas, o Marta renkasi tarp žurnalistikos ir kineziterapijos.

„Norėčiau dar labiau patobulinti rašymo įgūdžius. Jei ateityje pasitaikytų proga išvykti į panašią stovyklą, kokia buvo „Vasaros akademija“, tikrai nedvejočiau. Tiesą pasakius, šįkart šiek tiek abejojau, ar verta važiuoti į Anykščius, bet susisiekusi su Kamile apsisprendžiau pasinaudoti suteikta proga. Į šią stovyklą jaunuoliai kviečiami vos vieną kartą, tad labai džiaugiuosi, kad išnaudojau savąjį šansą“, – šypsojosi M. Janavičiūtė.



Publikuota: 2022-09-12 14:57:48

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai