„Santaka“ / Sumokėti už elektrą – sudėtinga ar paprasta? / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Vyresnio amžiaus žmonės linkę už paslaugas atsiskaityti grynaisiais pinigais.

Eglės MIČIULIENĖS nuotr.


Sumokėti už elektrą – sudėtinga ar paprasta?

Eglė KVIESULAITIENĖ


Sutartį su nepriklausomu elektros tiekėju sudariusi gražiškietė nerimauja negalinti sumokėti už paslaugą. Moteris prašė paaiškinti visiems vyresnio amžiaus žmonėms ir tiems, kas nemoka naudotis internetu, kaip atsiskaityti už suvartotą elektros energiją.



Apsisprendė anksti

Į redakciją paskambinusi Gražiškių seniūnijoje gyvenanti Danutė sakė sutartį su nepriklausomu tiekėju „Ignitis“ pasirašiusi dar pernai. Nors elektros sunaudoja mažai ir galėjo laukti trečiojo etapo, Lietuvoje prasidėjus elektros rinkos liberalizavimui moteris suskubo įšokti į pirmą pajudėjusio traukinio vagoną. Tiesa, iki vasaros vidurio gražiškietė mokėjo pagal seną tvarką, o problemų kilo tik pastaruoju metu.

Nors Vyriausybei atidėjus trečiąjį liberalizavimo etapą Danutė gavo pranešimą, kad kol kas galėtų likti prie visuomeninio tiekėjo, moteris nutarė nieko nekeisti. Kartą buvo taip nusprendusi, atgal žengti nebenorėjo.

– Pagalvojau, kad esu sena, o kur dar tie 2024 metai... Galiu ir nesulaukti, – juokavo gražiškietė.

Rugsėjo pradžioje gavusi žinutę iš elektros tiekėjų, kaip kas mėnesį, Danutė užsirašė skaitiklio parodymus, viską suskaičiavo ir nuskubėjo į parduotuvę, kurioje visada mokėdavo mokesčius.




Parduotuvė nepriėmė

Tačiau tąkart duomenis į terminalą pabandžiusi suvesti pardavėja pasakė nebegalinti priimti mokesčių – terminalas rašo, kad reikia deklaruoti parodymus.

– Sakiau jai, kad visuomet mokėdavau parduotuvėje, viskas būdavo gerai, tad ką man dabar daryti? – žurnalistams skundėsi moteris.

Danutė pasakojo bandžiusi prisiskambinti į „Ignitis“, tačiau automatinis atsakiklis jai papasakojo, kaip deklaruoti duomenis internetu, savitarnos svetainėje.

– Tas atsakiklis, kol paaiškino, išnaudojo visą mano telefono mėnesio pokalbių limitą, bet nuo to aiškiau nepasidarė. Ką daryti senoliams, kurie nemoka naudotis kompiuteriu ir turi tik mygtukinį telefoną, niekas nepasakė. Kai sulaukiau iš Kauno atvykstančio anūkėlio ir pasiskundžiau, kad nežinau, ką daryti, jis už mano elektrą sumokėjo internetu. Bet aš pati norėčiau jaustis savarankiška ir jo netrukdyti. Tik kad kas paaiškintų, ką turiu daryti, – pagalbos prašė Danutė.



Pradžia: tik deklaruoti

„Ignitis“ klientės prašymą perdavėme elektros tiekėjui. Bendrovės ryšių su visuomene projektų vadovė Laura Beganskienė patikino, kad ir kompiuteriu nesinaudojantiems žmonėms atsiskaityti už elektros energiją nėra sudėtinga.


„Prasidėjus nepriklausomam elektros energijos tiekimui, pirmąjį mėnesį už paslaugas atsiskaityti nereikia – tik deklaruoti skaitiklio rodmenis. Tai klientai gali atlikti iki paskutinės pirmojo nepriklausomo elektros energijos tiekimo mėnesio dienos“, – aiškino L. Beganskienė.

Deklaruoti skaitiklio rodmenis patogiausia savitarnoje, o tie klientai, kurie nesinaudoja internetu, pirmąjį mėnesį deklaruoti skaitiklio rodmenis gali paskambinę tel. +370 611 21 802. Klientus telefonu „Ignitis“ aptarnauja kiekvieną savaitės dieną, 7–22 val.

Skambinti L. Beganskienė patartų vakare, tarp 20–22 val., nes tuo metu mažiausia telefono linijų apkrova.

Nuo antrojo nepriklausomo elektros energijos tiekimo mėnesio deklaruoti skaitiklio rodmenis galima ir įmokų surinkimo vietose, kartu atsiskaitant už suvartotą elektros energiją. Daugumoje prekybos centrų mokesčiai priimami terminaluose, tačiau svarbu žinoti, kad „Maxima“ parduotuvėse atsiskaityti ir deklaruoti skaitiklio rodmenis galima tik kasose.



Pinigai nedings

Sąskaitos už deklaruotus skaitiklio rodmenis klientai sulaukia iki kito mėnesio 10 dienos. Gavę sąskaitą turi apmokėti iki mėnesio pabaigos.


Mokėdami prekybos centruose ar kitose įmokų surinkimo vietose klientai sykiu gali deklaruoti skaitiklio rodmenis už einamąjį mėnesį. Jei klientas skaitiklio rodmenų nedeklaruos, jis vis tiek gaus sąskaitą, tačiau ji bus išrašyta pagal suvartojamo elektros energijos kiekio vidurkį ar skaitiklio patikrinimo metu užfiksuotus rodmenis.

Pavyzdžiui, nepriklausomas elektros energijos tiekimas prasidėjo rugsėjo 1 d., taigi iki rugsėjo 30 d. gyventojams būtina tik deklaruoti skaitiklio rodmenis. Tuomet už deklaruotus skaitiklio rodmenis reikia sulaukti sąskaitos, kuri klientus pasieks iki spalio 10 d. Šią sąskaitą reikės apmokėti iki spalio pabaigos.

Jei nutiks taip, kad klientas susimokės už suvartotą ir deklaruotą elektros energiją jau pirmąjį nepriklausomo tiekimo mėnesį – nieko blogo nenutiks. Šią sumą „Ignitis“ įvertins pateikdamas sąskaitą, o sumokėti pinigai niekur nepradings.



Nauji kodai

Svarbu žinoti, kad atėjus atsiskaityti už nepriklausomą elektros energijos tiekimą būtina nurodyti naująjį kliento kodą, kuris yra ant sutarties, dešiniajame kampe, prasideda skaičiais 8 arba 9.

Anot L. Beganskienės, visgi patogiausias ir greičiausias būdas susimokėti už bendrovės suteiktas paslaugas – „Ignitis“ savitarna.

Atsiskaitant per elektroninę bankininkystę reikia pasirinkti naują įmokų ir mokesčių formą bei naudoti naują įmokos kodą 203000.

Norintiesiems nesirūpinti mokėjimais, savo banke galima užsisakyti e. sąskaitą su automatinio apmokėjimo galimybe. Tereikia pasirinkti lėšų gavėju „Ignitis“ bei nurodyti savo naująjį kliento kodą.



Publikuota: 2022-09-29 10:38:32

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai