„Santaka“ / Prie Vilkaviškio kikboksininkų prisijungė braziliško džiudžitsu meistras / Sportas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Sportas

Dalinkitės:  


Treneriai Edgaras Jankauskas ir Rolandas Janavičius vilkaviškiečius kviečia į kikbokso ir džiudžitsu užsiėmimus.

Prie Vilkaviškio kikboksininkų prisijungė braziliško džiudžitsu meistras

Eglė MIČIULIENĖ


Vilkaviškyje plečiasi galimybės mokytis Lietuvoje dar tik populiarėjančių kovos menų. Vysk. A. Karoso gatvėje veikiančiame sporto klube jau galima lankyti ne tik kikbokso, bet ir egzotiškai skambančio braziliško džiudžitsu (Brazilian Jiu-Jitsu arba BJJ) treniruotes.



Patirtis įkvepia

Antrus metus Vilkaviškyje kikboksininkus treniruojantis Edgaras Jankauskas į savo klubą „Spartan Fight Team“ priėmė dar vienos kovos menų šakos trenerį, braziliško džiudžitsu čempioną Rolandą Janavičių.

Abu kovinį sportą propaguojantys vyrai turi tikrai įkvepiančios patirties ir žinių.

E. Jankauskas su bendraminčiu, dabar jau žinomu kovos menų treneriu Andriumi Šipaila prieš 13 metų Vilniuje įkūrė „Sparta Fight Gym“ klubą, kuris šiandien – vienas didžiausių ir sėkmingiausių tokio tipo sporto klubų visoje Lietuvoje. Jame treniruojasi garsiausi Lietuvos kovotojai: iš Vilkaviškio kilęs Henrikas Vikšraitis (jį į šį sportą ir atvedė E. Jankauskas), Sergejus Maslobojevas bei kiti.

Po 15 Škotijoje praleistų metų į gimtuosius Pilviškius grįžęs R. Janavičius yra gausiai tituluotas dziudo ir BJJ sportininkas bei daugkartinis čempionas, turintis abiejų šių kovinių sporto šakų juoduosius diržus.


Kartu dirbti R. Janavičių pakvietęs kikbokso treneris E. Jankauskas tvirtino, kad jie – ne konkurentai ir net patys vienas kitą moko skirtingų kovinio sporto elementų.

„Kai tik laikraštyje perskaičiau, kad Rolandas grįžo iš užsienio, pats jį susiradau ir pasikviečiau. Mudu pažįstami nuo studijų laikų. Žiūriu į jį kaip į partnerį, nes Vilkaviškis – mažas miestas, galime įvairiapusiškai ruošti tuos pačius žmones, o jie gali rinktis, sportuoti ir tobulėti. Mes, kaip sporto bendruomenė, galime vienas iš kito pasimokyti, drauge ruoštis varžyboms. Linkėčiau visoms Vilkaviškio bendruomenėms ne konkuruoti, o bendradarbiauti“, – kalbėjo E. Jankauskas.



Lankstumas ir strategija

Treneriai tvirtino, kad R. Janavičiaus propaguojamas braziliškas džiudžitsu nėra drastiškas, žiaurus ar kuo nors pavojingesnis už kitus sportus. Priešingai, pasak Rolando, šiame sporte nėra smūgių, agresijos, o visa dvikova paremta strategija, lankstumu ir koordinacija. Viena didžiausių BJJ populiarumo priežasčių yra ta, kad pergalės šiame sporte mažai priklauso nuo kūno sudėjimo: įspūdingo stoto vyrą gali įveikti smulkesnis, mažo ūgio sportininkas.


„Koviniu sportu užsiimantys žmonės nevartoja vadinamųjų chemijų, kurios kartais geriamos norint užauginti raumenis. Mūsų sportininkams tai net nenaudinga. Jėgą matuoti siūlome ne tuo, kiek kartų iškeli štangą, o tuo, ką gebi ant tatamio. Čia pergalę lemia ne jėga, o greitis, technika, smegenų darbas“, – R. Janavičiui antrino E. Jankauskas.

Jis priminė, kad iš pradžių į kikboksą Vilkaviškyje irgi buvo žiūrima įtariai, bet visos baimės kyla iš nežinojimo. Tuo įsitikino į klubą „Spartan Fight Team“ atėję žmonės: juk sportuoti renkasi ir vadinamosios silpnosios lyties atstovės.

„Lietuvoje, ypač mažesniuose miestuose, vyrauja stereotipas, kad kovinėmis sporto šakomis užsiimantys žmonės – tai banditai ir galvažudžiai, – juokėsi R. Janavičius. – Nesąmonė. Londone per treniruotes tekdavo susidurti su daugybe žmonių. Ten rinkdavosi įvairus kontingentas, nuo valytojo iki teisininko. Bet ant tatamio visi lygūs, ten turi pats užsidirbti savo vardą.“



Sporto terapija

Apie brazilišką džiudžitsu lietuviai žino dar mažai. Tačiau R. Janavičius tvirtino, kad Vakarų Europoje ir JAV tai viena labiausiai populiarėjančių sporto šakų.


Iš dziudo kilęs džiudžitsu į Braziliją atkeliavo iš Japonijos, o jį išpopuliarino garsi sportininkų Greisi (Gracie) šeima.

Pagrindinis skirtumas tarp BJJ ir dziudo yra tas, kad pastarajame sporte 90 proc. sudaro veiksmai stovint, o džiudžitsu kova vyksta parteryje (ant tatamio).

„Tame parteryje yra tokia daugybė elementų, kad visų išmokti neįmanoma. Tuo mane šis sportas ir užkabino, kad yra neišsemiamas. Mano draugai džiudžitsu vadina terapija: nesiseka darbe ar namuose – pasportuoji ir grįžti atsigavęs. Per pusantros valandos treniruotę ne tik išsikrauni fiziškai, bet ir visos bėdos išgaruoja iš galvos, nes mintys būna absoliučiai užimtos veiksmais, kuriuos turi atlikti“, – pasakojo Rolandas Janavičius.

Jis pats į BJJ atėjo jau turėdamas juodą dziudo diržą, tačiau pirmoji treniruotė vyrui pasirodė visiškas „kosmosas“. O juk toje treniruotėje buvo mokoma pačių elementariausių pratimų.

„Ilgai ruošiausi šį sportą išmėginti, bet pats atrasdavau priežasčių neiti. Kai vieną dieną susikaupiau ir atsidūriau treniruotėje – supratau, kad iššvaisčiau trejus metus, kuriuos galėjau praleisti sportuodamas. Todėl būtina išbandyti tai, ko nori: juk kai nepatiks, visada gali išeiti“, – dėstė treneris.



Ant tatamio visi lygūs

Į klubą „Spartan Fight Team“ kviečiami įvairaus amžiaus sportuoti norintys žmonės – tiek vyrai, tiek moterys.

„Kažkodėl vyresni žmonės mano esantys per seni tokiam sportui. Bet aš pats sutikau vyrą, kuris džiudžitsu pradėjo mokytis būdamas 66 metų. Žinoma, pasaulio čempionu jis netaps, bet turi puikų užsiėmimą, lavina savo kūną“, – sakė R. Janavičius.

Vaikai į klubą priimami nuo 12 metų. Jie, anot trenerių, ne tik išmoks kovinių veiksmų, bet ir įgaus pasitikėjimo.

„Amerikoje rengiamos nemokamos treniruotės vaikams, kurie patyrė patyčias, buvo smarkiai skriaudžiami mokykloje. Mokėdamas BJJ veiksmus nuo užpuoliko tikrai apsiginsi“, – sakė R. Janavičius.

Kovinio sporto treniruotėse nuolat dirbama su skirtingais porininkais, todėl jaunimas socializuojasi – išmoksta prisitaikyti, bendrauti. Sportininkai skatinami vienas kitam padėti, patarti – taip visa bendruomenė tobulėja kartu.

„Per sportą pasiekiame daug mažų pergalių, nes nuolat turime save nugalėti, kad įveiktume intensyvų fizinį krūvį. Tai išugdo psichofiziškai, auga valia, žmogus įgauna pasitikėjimo ne tik sporte, bet ir gyvenime. Ir visa tai vyksta ne per prievartą, o per motyvaciją“, – kalbėjo Edgaras.




Kai ego – didesnis už žmogų

E. Jankauskas apgailestavo, kad mūsų rajono jaunimas sportuoti nesiveržia.

„Merginos, moterys aktyviai lanko šokius, jogą, mankštas ir visokius kitokius užsiėmimus. Jos ateina ir pas mane. Yra taip užsivedusių, kur nepraleidžia nė vienos treniruotės! O vaikinai renkasi vangiai“, – sakė jis.

Abu treneriai svarstė, kad jauni vyrai kartais turi nepilnavertiškumo kompleksą: „ginkluojasi“ raumenimis, stengiasi atrodyti „kieti“ ir bijo, kad jei juos įveiks iš išvaizdos silpnesnis priešininkas – nukentės įvaizdis. Todėl kai kurie pirmą kartą atsistoję ant tatamio iškart bando demonstruoti jėgą. Tačiau senbuviams tai įspūdžio nedaro.

„Blogai, kai žmogaus ego didesnis už jį patį. Mano paties treneris iš Brazilijos Thiago Ferreira, įkūręs savo klubą Didžiojoje Britanijoje, kažkada buvo pilnas ambicijų ir turbūt būtų šokęs muštis su savo šešėliu. Dabar jis pats sako, kad jei ne džiudžitsu, šiuo metu tikriausiai sėdėtų kalėjime. Kaip tik šitas sportas vyrą labai pakeitė, jis tapo visai kitu žmogumi. Su Thiago palaikome ryšį, jis labai nori atvykti į Lietuvą. Kai įsikursiu tvirčiau, tikrai jį pasikviesiu. Thiago yra labai daug prisidėjęs prie braziliško džiudžitsu Britanijoje, daug pasiekęs ir kaip atletas, ir kaip žmogus. Jis turi ką perteikti jaunimui“, – apie savo trenerį, BJJ pasaulio vicečempioną pasakojo R. Janavičius.


Sportininkai pabrėžė, kad pagrindinis jų tikslas – ne ruošti čempionus, o populiarinti kovos menus, aktyvią veiklą. Vis dėlto ateityje, jei atsirastų norinčių varžybose kovoti jaunuolių, planuojama įstoti į Lietuvos mišrių kovos menų federaciją (LMMAF) ir per ją su ugdytiniais siekti rimtų sportinių aukštumų.



Publikuota: 2022-10-11 11:14:26

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Naujas komisariato vadovas Suvalkijoje jaučiasi savas
* NŽT specialistai teisinosi ir prašė supratimo
* Turizmas Vištytyje: kaip laikosi gražiausias rajono kampelis?
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Paskutinį kovo sekmadienį bus įvestas vasaros laikas. Teks anksčiau keltis, bet vakarais bus ilgiau šviesu. Ar laukiate to?
Taip.
Ne.
Man jokio skirtumo.
Vasaros laikas galėtų būti visada.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai