„Santaka“ / Paraštėse – tik mums patiems žinomi ženklai

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / 2022-10-20 16:57

Dalinkitės:  


Marijampolės kultūros centre atidaryta gižietės Virginijos Armanavičienės fotografijų paroda „Paraštės-3“.

Autorės nuotr.


Paraštėse – tik mums patiems žinomi ženklai

Dangyra APANAVIČIENĖ


Marijampolės kultūros centre atidaryta gižietės Virginijos Armanavičienės fotografijų paroda „Paraštės-3“, skirta Sūduvos metams. Menininkės darbai čia bus eksponuojami iki lapkričio 3 dienos.

Kodėl „Paraštės“ ir kodėl „3“, paaiškino pati ekspoziciją renginyje pristačiusi autorė.

– Paraštės yra erdvė kūrybai. Jose žymimės, piešiame piešinukus, dedame savo ženklus, kuriuos tik mes suprantame ir žinome, kurie tik mums yra svarbūs. „Paraštės“ dar ir dėl to, kad dauguma nuotraukų yra darytos kovidiniu laikotarpiu, kai visi buvome „paraštėse“ ir mums norėjosi ištrūkti iš tų mažų, uždarų erdvių. Tuo metu buvo laiko pakelti akis, pažiūrėti į dangų, stebėti saulėlydžius, saulėtekius, pamatyti paukščio pėdutę, zuikį, pašokantį iš po kojų, ir visa tai užfiksuoti, – kalbėjo V. Armanavičienė. – Kodėl „3“? Todėl, kad tai jau trečioji mano fotografijų paroda.

Iš tiesų Virginiją daugelis labiau pažįstame kaip ilgametę Kazimiero Baršausko mokyklos-daugiafunkcio centro pedagogę, dailės paslapčių mokančią Gižų krašto vaikus, kaip karpinių meistrę, šio meno mėgėjus buriančią į kūrybinę grupę „Sėjinis“, aktyvią Lietuvos etninės kultūros globos tarybos narę.



Renginyje kalbėjusi Marijampolės kultūros centro parodų organizatorė Ona Surdokienė V. Armanavičienę įvardijo ir kaip stiprią kūrėją fotografijos srityje. Ji pasidžiaugė bičiuliškais gižietės ryšiais ir bendradarbiavimu su Marijampolės kultūros centru, žavėjosi V. Armanavičienės gebėjimu įkvėpti kitus.

– Virginija – ne tik dailės, bet ir gyvenimo mokytoja, į platų kūrybos pasaulį išleidusi daug jaunų gabių žmonių. Jos mokomi kaimo klasės vaikai yra kitokie – jau su pradmenimis, žiniomis ir suvokimu, kas yra menas, kaip reikia kurti. Jos mokiniai yra tapę laureatais vaizduojamojo meno srityje. Virginijos Armanavičienės išugdyti kūrėjai mūsų krašto bei Lietuvos vardą garsina ir užsienyje. Jie yra pasaulio sūduviečiai, – kalbėjo O. Surdokienė.

Šioms mintims pritarė ir savo kolegę atvykusi pasveikinti bei kolektyvo linkėjimus perduoti Birutė Zaveckienė.

– Gižų mokyklai tikrai yra ko pavydėti. Matytumėte, kokie darbai puošia mokyklos sienas, kaip gražiai iškarpytos užuolaidėlės dengia mokytojų kambario langus – nuostabūs meno kūriniai. Tai Virginijos ir jos ugdomų vaikų kūrybos rezultatas, – sakė pedagogė.

Pati renginio šeimininkė šią, trečiają, savo fotografijos parodą įvardijo kaip vieną iš mieliausių. Ėjo prie kiekvieno kūrinio, pasakojo, ką tuo metu, kai fotografavo, matė. Kūrėja klausė, kokius vaizdinius juose įžvelgia renginio dalyviai. Mat daugumoje nuotraukų užfiksuoti abstraktūs vaizdai, nesusiję su realybe, kiekvienam parodos lankytojui keliantys skirtingų emocijų, vaizduotei teikiantys laisvę mąstyti, fantazuoti, įsivaizduoti.



Įkvėpimo abstrakcijoms Virginija sakė besisemianti iš gamtos. Po nakties pašarmojusio asfalto fragmentas, nupjauto medžio rievės, raibuliuojantis vandens paviršius, ledas, arimas... Šie motyvai atspindėti parodos nuotraukose, tačiau jie beveik neatspėjami. Kaip teigė parodos autorė, abstrakciją gali visaip vartyti ir vis kitus vaizdus matyti.

– Aplinkoje mane stebina netikėtos formos, faktūros, reljefai, linijos... Tai gamtos sukurti, o mano pamatyti raštai. Kai kuriose nuotraukose palikau paraštes – tuščias erdves, kuriose galbūt galima užrašyti tekstą, – meninės raiškos niuansus detalizavo kūrėja.

Nors abstrakcijų paroda „Paraštės-3“ skirta Sūduvai, joje eksponuojama ir keletas marinistinių peizažų – jūros vaizdų.

– Be jūros aš negaliu, nes tai mano namai, mano pajūris, oro kvapas, bangų ošimas. Todėl parodai tikslingai paruošiau ir keletą fotografijų su jūra, – kalbėjo V. Armanavičienė, tikra žemaitė iš Klaipėdos krašto, ilgiems dešimtmečiams šaknis įleidusi Sūduvos žemėje.





Galerija: Paroda




Publikuota: 2022-10-20 16:57:41

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai