Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.
Parduoda traktorių MTZ-82 (3000 Eur). Tel. (8 342) 47 638.
Galioja iki: 2023-09-29 11:21:43
Redakcijos darbo laikas: Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.
|
Dažniausios vairuotojų klaidos rūpinantis automobiliu žiemą
Artėjant žiemai keičiasi vairavimo bei automobilių priežiūros įpročiai. Reikia pasiruošti žemoms temperatūroms bei sniegui ir pasirūpinti tinkamomis padangomis. Vis dėlto, tarp vairuotojų dažnai vis dar galima išgirsti įvairiausių patarimų, kurie praktikoje visai neveikia arba yra pasenę. Kviečiame atsiminti savo žiemos įpročius ir įsitikinti, kad jie nesutampa su žemiau nurodytomis klaidomis. |
Pasikliaunant vien tik padangų protektoriaus likučiu
Tarkime, kad po daugelio metų sandėlyje randate užkištas žiemines padangas. Pamatavę jų protektoriaus gylį pastebite, kad dar yra likę apie 6 mm protektoriaus, tai žiemai jos puikiai tiks, tiesa?
Greičiausiai ne. Bėgant laikui padangos pradeda prarasti svarbiausias savybes ir kietėja, todėl, priklausomai nuo jų amžiaus, jos gali būti pavojingos.
Taip pat reikėtų pabrėžti, kad oro slėgis padangose irgi yra labai svarbus. Kietai pripūstos padangos gali nesukibti su keliu pakankamai gerai, o per minkštos padangos sukurs didelį riedėjimo pasipriešinimą, ko pasekoje padidės kuro sąnaudos ir pablogės stabilumas.
Per dideli ratlankiai
Suprantama, kad kai kurie vairuotojai mėgsta sportiškumo ir prabangos pridedančius didelius ratlankius, bet žiemos laikotarpiui jie nėra pats geriausias pasirinkimas. Didesni ratlankiai reiškia didesnes, žemesnio profilio padangas, o tai reiškia mažesnį komfortą ir didesnę ratlankių pažeidimo tikimybę važiuojant apsnigtais keliais.
Žemesnės klasės, mažesni automobiliai dažnai eksploatuojami su R16 bei R17 ratlankiais, bet daug automobilių vis dar gali būti ir su R15 ratlankiais. Naujos žieminės R15 padangos yra pigesnės nei R16, o ypač R17.
Sužinoti, su kokio dydžio padangomis gali būti naudojamas jūsų automobilis, galite pažvelgę į gamintojo informacinę lentelę, kuri turėtų būti ant vidinės degalų bako pusės arba atidarius priekines dureles. Visą šią informaciją taip pat rasite ir automobilio vartotojo vadove.
Sužinoję reikalingų padangų matmenis galite apsilankyti adresu https://melga.lt/3-padangos/pagal-dydi-r15-padangos ir pamatyti, kiek kainuotų naujos padangos jūsų automobiliui.
Lango atitirpinimas karštu vandeniu
Stebėtinai daug vairuotojų vis dar naudojasi šiuo itin pavojingu lango atitirpinimo būdu – pilant karštą vandenį. Žinoma, kad ir kaip stipriai apšalęs priekinis stiklas, karštas vanduo jį atitirpdo akimirksniu. Tačiau čia kyla itin didelė rizika įskelti stiklą. Dėl staigaus ir didelio temperatūros pokyčio paviršiuose stiklas plečiasi netolygiai ir skyla, todėl geriau šiek tiek pavargti ir langus nugrandyti, nes juos tirpindami, anksčiau ar vėliau, turėsite priekinį stiklą keisti. Arba galite naudoti specialų ledo tirpiklį.
Papildomas galinės dalies apkrovimas geresniam sukibimui
Stebėtinai dažnai vairuotojai mano, kad pakraunant papildomo svorio į bagažinę pagerinamas bet kokio automobilio sukibimas, tačiau tai tikrai nėra tiesa kai kalbama apie priekiniais ratais varomus automobilius. Pastarųjų automobilių svoris yra labiau subalansuotas ant priekinės ašies ir priekiniai ratai „kabinasi“ į kelią. Jeigu į priekiniais ratais varomo automobilio bagažinę pakrausite svorio, tai sukibimas tik pablogės. Tačiau, jeigu kalbėtume apie automobilius su galiniais varomais ratais – šis triukas gali pasiteisinti.
Automobilis neplaunamas
Galų gale, būtinai plaukite automobilį žiemą. Žmonės dažnai mano, kad automobilio plovimas yra tik estetikos reikalas ir apšalusių bei druska apkibusių automobilių jie neplauna. Tačiau aptirpęs sniegas susimaišo su druska ir pažeidžia dažus bei skatina koroziją, todėl žiemą automobilį reikėtų plauti netgi dažniau nei vasarą.
O svarbiausia žiemą vairuoti atsakingiau – sumažinkite greitį, nedarykite staigių manevrų ir, jeigu yra galimybė, venkite nereikalingų kelionių blogomis oro sąlygomis.
Publikuota: 2022-11-18 09:42:17
Komentarai:
Jūs naršote standartinę svetainės versiją. Perjungti į mobiliąją versiją?
|
 
* Opšrūtuose suoleliu įamžintas Zitos Kelmickaitės atminimas * Virbaliečiai neapleido tradicijų – šiemet kvietė ragauti bulvių patiekalų * Sezono startą pasitinkantys „Bruklino“ futbolininkai neslepia ambicijų Laikraštis leidžiamas antradieniais ir penktadieniais.
Gladiolė ar kardelis? Šios vilkdalgių šeimos daugiametės svogūninės gėlės (lot. gladiolus ) lietuviškas botaninis pavadinimas – kardelis. Gladiolė – tarptautinis žodis. Taigi vartotini abu žodžiai.
Šūksniai
Statistika
|