„Santaka“ / Kaip apsispręsti dėl pensijų anuiteto? „Sodra“ pristato internetinį testą / Aktualu

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 2,25 ha dirbamos žemės Lakštučių kaime. Tel. 0 615 26 489.
Galioja iki: 2024-11-15 09:30:48



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Aktualu

Dalinkitės:  


Kaip apsispręsti dėl pensijų anuiteto? „Sodra“ pristato internetinį testą


Ar jums svarbi paveldėjimo galimybė? Ar priimtina kiekvieną mėnesį gauti skirtingo dydžio išmokas, o gal norėtumėte sulaukti vienodo dydžio išmokų visą gyvenimą? Ar domitės investavimu? Šie ir kiti klausimai gali padėti apsispręsti, kokia pensijų anuitetų rūšis jums tinkamiausia.



Išbandykite interaktyvų testą

„Sodra“ tapo centralizuota pensijų anuitetų mokėtoja. Pensijų anuitetą gali įsigyti II pakopos pensijų kaupimo dalyviai, kurie pensijų fonduose sukaupė 10 tūkst. eurų ir daugiau. Iki šiol pensijų anuitetą įsigijo daugiau nei 1 700 žmonių. Šis skaičius sparčiai auga, kadangi kuo ilgiau pensijų fondų dalyviai kaupia, tuo daugiau turto sukaupia.

„Kai pasaulyje vyksta sunkiai prognozuojami įvykiai, priimti tinkamus sprendimus yra sudėtinga. Pensijų anuiteto išmokos nėra tiesiogiai priklausomos nuo išorės veiksnių, nes „Sodra“ pensijų anuitetų gavėjams garantuoja stabilias pajamas. Vis dėlto, priimant sprendimą, kurios rūšies pensijų anuitetą pasirinkti, reikėtų atkreipti dėmesį į jų savybių skirtumus ir įvertinti, kurios yra priimtinos, o kurios – ne“, – pabrėžė „Sodros“ Pensijų anuitetų skyriaus vedėja Daiva Gerulytė.



„Sodra“ sukūrė interaktyvų pensijų anuiteto pasirinkimo testą, paruoštą remiantis gyventojų apklausų rezultatais. Atsakinėdami į tikslingai užduodamus klausimus, kurie kartais gali būti tiesiogiai net nesusiję su pensijų anuitetais, ir skaitydami atsakymus su išsamiais paaiškinimais, pensijų kaupimo dalyviai geriau susipažins su pensijų anuitetų savybėmis ir įvertins, kurios iš jų yra svarbios asmeniškai jiems, o kurios – nepriimtinos.

Testą galima atlikti „Sodros“ internetiniame puslapyje, skiltyje „Pensijos ir išmokos“ > „Papildomai kaupiama pensija“ > „Pensijų anuiteto pasirinkimo testas“.



Ne visada įvertina rizikas

Kad išsiaiškintų naujų pensijų anuitetų gavėjų poreikius ir lūkesčius, „Sodra“ reguliariai vykdo apklausas. Šiais metais anketą užpildė 81 naujas pensijų anuitetų gavėjas, pernai – 117. Apklausų rezultatai atskleidžia sunkumus, su kuriais susiduria žmonės, kai reikia apsispręsti, kurį pensijų anuitetą pasirinkti. Respondentai ne visada gali tinkamai įvertinti visas pensijų anuitetų rūšių savybes.

Daugumai pensijų anuitetų gavėjų svarbiausia yra paveldėjimo galimybė – pensijų anuitetus su paveldėjimo galimybe renkasi 80 proc. klientų. Paveldėjimo galimybę siūlo dviejų rūšių pensijų anuitetai – standartinis su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu ir atidėtasis.



Pasirinkus standartinį pensijų anuitetą su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu, lėšos, kurių nespėta išmokėti iki 80 metų, jeigu gyventojas šio amžiaus nesulauktų, paveldimos. Pasirinkęs atidėtąjį pensijų anuitetą gyventojas „Sodrai“ perves tik dalį sukauptos sumos, už kurią „Sodra“ jam mokės pensijų anuitetą nuo 85 metų. Pensijų fonde likusią ir toliau investuojamą sumą iki 85 metų periodinėmis išmokomis mokės pensijų kaupimo bendrovė. Periodinių išmokų dydis gali svyruoti – būti didesnis ar mažesnis kiekvieną mėnesį – tai priklausys nuo investavimo rezultatų. Suma, kurios nespėta išmokėti iki 85 metų iš pensijų fondo, yra paveldima.

Apklausų metu pastebėta tendencija, kad atidėtąjį pensijų anuitetą žmonės rinkosi dėl ilgesnio paveldėjimo termino – šiuo atveju paveldimas turtas, likęs neišmokėtas iš pensijų fondo iki 85 metų amžiaus. Pasirinkę atidėtąjį pensijų anuitetą ne visada žinojo, kad yra ir kitos rūšies pensijų anuitetas su paveldėjimo galimybe – standartinis su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu, kai paveldimos išmokos, neišmokėtos iki 80 metų amžiaus.

„Vos keli iš apklaustųjų minėjo, kad atidėtąjį pensijų anuitetą rinkosi dėl galimybės uždirbti investavimo pelno laikotarpiu, kai iki 85 metų amžiaus gaus kintamo dydžio periodines pensijų išmokas iš pensijų fondo. Investavimo rizikos įvertinimas ir suvokimas ypač aktualus šiais metais, kai net konservatyviausių pensijų fondų vienetų vertė krenta dviženkliais skaičiais“, – atkreipė dėmesį „Sodros“ Pensijų anuitetų skyriaus vedėja D. Gerulytė.





Sprendimo keisti nebegalima

Sprendimas dėl pensijų anuiteto įsigijimo priimamas visam likusiam gyvenimui. Jį pakeisti galima tik per pirmąsias dešimt darbo dienų, kai „Sodra“ pateikia klientui sprendimą dėl pensijų anuiteto mokėjimo. Todėl šis sprendimas turi būti priimamas atsakingai ir pagal asmeninę situaciją.

Daugiau informacijos apie pensijų anuitetų rūšis, pensijų anuiteto įsigijimą bei kitus aktualius klausimus galima rasti „Sodros“ interneto svetainėje.

„Sodros“ puslapyje pateiktoje skaičiuoklėje įvedus pensijų fonde sukauptą sumą, galima matyti ir įvertinti mėnesinės pensijų anuitetų išmokos dydį. Papildomos informacijos gali suteikti „Sodros“ konsultantai informacijos tel. 1883, (+370) 5 250 08 83 arba artimiausiame „Sodros“ klientų aptarnavimo skyriuje.



„Sodros“ inf.



...



Publikuota: 2022-11-21 10:56:12

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Pagarbos kitataučiams ženklai trauks turistus ir piligrimus
* Poliklinikoje – nauji medikai ir dienos stacionaras
* Ūkininkė negalėjo gyventi be karvių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kiek šį sezoną šildysite savo būstą?
Negaliu to reguliuoti.
Tiek, kad gyvenčiau šiltai.
Šildysiu kuo mažiau.
Aš tuo nesirūpinu.



Kalbos patarimai

Dėl konstrukcijos „tai yra apie“
Dažnai girdime sakinius „Apie ką šis gyvenimas?“ ar „Demokratija yra apie tai.“ Tai yra pažodiniai vertiniai iš anglų kalbos, tokios konstrukcijos nebūdingos lietuvių kalbos gramatikai. Mūsų kalboje esama kitų priemonių prasmės ar tikslo reikšmei nusakyti, pvz.: „Kokia šio gyvenimo prasmė?“ arba „Demokratijos esmė yra...“.


Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai