„Santaka“ / Medžioklės trofėjų apdovanojimuose – Lietuvos rekordas / Įvertinimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Skelbimų kol kas nėra. Atsiųskite savo skelbimą! (Kaina - 2 €)


Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Įvertinimas

Dalinkitės:  


Vilkaviškio medžiotojų ir žvejų draugija tarptautinei parodai pateikė 78 trofėjus – jie visi pelnė medalius.

Autorės nuotr.


Medžioklės trofėjų apdovanojimuose – Lietuvos rekordas

Eglė KVIESULAITIENĖ


Pastarieji ketveri metai mūsų rajono medžiotojams buvo ypatingi – medžioklės pasižymėjo trofėjų, kurie pelnė aukštus apdovanojimus, gausa.



Grįžo iš parodos

Į rajoną ir į šeimininkų rankas parkeliavo kelis mėnesius Tarptautinėje medžioklės ir žvejybos trofėjų parodoje eksponuoti mūsų rajone sumedžiotų gyvūnų kaukolės, ragai, iltys. Įspūdingi eksponatai vos tilpo į Vilkaviškio medžiotojų ir žvejų draugijos pastato salę. Vertingiausi trofėjai – didžiuliai elnių ragai, kuriuos vienam žmogui sunku net išlaikyti, rikiavosi į eilę pasienyje, stalą nuklojo ant lentelių pritvirtintos šernų iltys, lapių, bebrų kaukolės, mažesnių raguočių, tarp kurių pateko ir užsienyje sumedžioto vienintelio parodoje eksponuoto kininio muntjako, ragai.

Šiemet Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos organizuota Tarptautinė medžioklės ir žvejybos trofėjų paroda vyko išskirtinėje erdvėje – Raudonės pilyje. Renesanso stiliaus rezidencinės pilies menės keliems mėnesiams priglaudė 1 885 medžioklės trofėjus, iš kurių net 78 buvo pateikti mūsų rajono draugijai priklausančių narių.



Užsukę į Jurbarko rajone esančią pilį paroda galėjo grožėtis ne tik medžioklės mėgėjai, bet ir turistai, atvykę iš įvairių pasaulio valstybių. Pilis jų labai mėgstama – per vasarą apsilanko 30–35 tūkst. žmonių. Nors didžioji dalis trofėjinių žvėrių sumedžioti Lietuvoje, tačiau parodoje buvo galima pamatyti ir įdomiausius mūsų šalies medžiotojų laimikius, parsivežtus iš užsienio.



Gamtos turtas

Anot Vilkaviškio medžiotojų ir žvejų draugijos medžioklės žinovės Dalės Venskūnienės, tokios parodos padeda ugdyti medžioklės kultūrą, gilinti taisyklių supratimą, o pagal eksponatus galima įvertinti žvėrių populiacijų būklę.

Nors daugeliui su medžiokle nesusidūrusių žmonių kaukolės, ragai, iltys asocijuojasi su gyvūnų žudymu, tik žinantysis medžioklės istoriją supras, kad trofėjai – nepakartojamas gamtos turtas, svarbūs mūsų kultūros paveldui, gamtosaugai, mokslui.

Paprastai medžioklės trofėjų parodas Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugija organizuodavo kas trejus metus, tačiau užklupus pandemijai laikas pailgėjo – tad ruoštis naujai parodai šįkart medžiotojai turėjo net ketverius metus. Mūsiškiams šis laikas buvo labai vaisingas – sumedžiota tikrai nemažai trofėjinių žvėrių.



Kaip pasakojo medžioklės žinovė, ne kiekvieno gyvūno kaukolė, plunksnos ar iltys gali tapti trofėjumi. Pavyzdžiui, trofėjine gali tapti dydžiu išsiskirianti lapės ar bebro kaukolė, o stirninai ar elniai ragus meta kasmet, jų išvaizda ir dydis priklauso nuo gyvenimo sąlygų, maisto. Tad medžiotojai suinteresuoti prižiūrėti savo plotus, padėti specialaus pašaro, druskos, kad raguotųjų pasididžiavimas užaugtų kuo didesnis, šakotesnis.

Jauno gyvūno ragai niekada nebus dideli, tad trofėjumi netaps, o perspektyvų gyvūną nušovęs medžiotojas dėl netinkamos medžioklės gali gauti įspėjimą. Tačiau visiškai nusenęs gyvūnas taip pat neužaugins gražių ragų.



Visi tapo prizininkais

Atsiimti iš parodos sugrįžusių trofėjų ir medalių bei diplomų į medžiotojų nameliu vadinamas draugijos patalpas susirinkę nariai neslėpė, kad dalyvauti tokio lygio parodoje, o dar laimėti tiek apdovanojimų – didelė garbė. Visi trofėjai atrenkami pagal Tarptautinės medžioklės ir medžiojamųjų gyvūnų apsaugos tarybos (CIC) taisykles. Patys geriausieji įrašomi į Europos ir pasaulio medžioklės trofėjų rejestrą.

Ši paroda mūsų rajono medžiotojams buvo unikali tuo, kad visi 78 trofėjai užėmė prizines vietas ir buvo apdovanoti medaliais. Net 25 iš jų pelnė aukso, 35 – sidabro, 18 – bronzos apdovanojimus. Taip, kad visi parodai vilkaviškiečių pristatyti ragai pelnytų apdovanojimus, iki šiol dar nėra buvę.



Anot Dalės Venskūnienės, ne visi iš beveik pusšešto šimto medžiotojų, kurie priklauso 11-ai Vilkaviškio draugijos būrelių, pristatė trofėjus parodai.

Medžioklės žinovė mano, kad medalių vilkaviškiečiai galėjo pelnyti dar daugiau, tačiau ne kiekvienas siekia trofėjų.



Medalių gausa

Bene daugiausiai apdovanojimų – 13 – gavo entuziastingas medžiotojas, Medžioklės trofėjų muziejaus rajone įkūrėjas Andrius Rapalas. Jo parodai pateikti tauriojo elnio ragai tapo vertingiausiu mūsų rajono draugijos narių trofėjumi, kuris pagerino Lietuvos rekordą. Medžiotojas apdovanotas aukso medaliu.

Tiesa, pats elnias sumedžiotas ne mūsų, o Mažeikių rajone, kur anksčiau gyveno A. Rapalas, dabar vis dar nuvykstantis į gimtinę su senais draugais pamedžioti. Aukso medaliu apdovanoti ir kiti A. Rapalo sumedžioto tauriojo elnio ragai, pastarieji – mūsų rajone.

Tarp vertingiausių trofėjų – dar treji tauriojo elnio ragai. Sidabro bei bronzos medalius už juos pelnė Saulius Budrevičius, bronzą – Jonas Jurgelaitis.

Išsidalinę apdovanojimus medžiotojai ruošis kitai, po kelerių metų vyksiančiai parodai. Galbūt tąkart tarp trofėjų pateks ir vilkų kaukolės, mat mūsų rajone šį sezoną jau sumedžioti 6 plėšrūnai.



...



Galerija: Trofėjai




Publikuota: 2022-12-21 08:06:40

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Ministrė žada dar labiau stiprinti sienos apsaugą
* Malūno sienas virpino meistriškai valdomo akordeono muzika
* Trūksta ir gero kelio, ir veiklių žmonių
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai