„Santaka“ / Patvirtintas biudžetas palydėtas plojimais / Mūsų rajone

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje
Prenumeratos kaina 1 mėn. - 5,50 €!


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda 1 kambario butą Statybininkų g., Vilkaviškyje (III a., mūrinis namas, butas vidinis, be balkono). Tel. 8 661 97 239 (skambinti po 17 val.).
Galioja iki: 2023-04-06 13:15:28Vieta ir darbo laikasRedakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Mūsų rajone

Dalinkitės:  


Patvirtintas biudžetas palydėtas plojimais

Andrius GRYGELAITIS


Pirmajame šių metų rajono tarybos posėdyje buvo patvirtinta 13 sprendimų projektų. Svarbiausi iš jų – 2023–2025 m. strateginis veiklos planas bei 2023 m. Savivaldybės biudžetas.

Ateities gairės

Vieną svarbiausių planavimo dokumentų – Vilkaviškio rajono savivaldybės 2023–2025 metų strateginį veiklos planą – pristatęs rajono meras Algirdas Neiberka pabrėžė, kad pagrindinė Savivaldybės misija – gerinti gyvenimo kokybę bei sudaryti gyventojams sąlygas visapusiškai tobulėti. Prieš pristatydamas ateities planus meras trumpai apžvelgė dabartinę mūsų rajono situaciją.

Šių metų sausio 1 d. duomenimis, rajone gyvena 34 419 žmonių, o tai – 1, 5 proc. mažiau nei buvo lygiai prieš metus. Tiesa, net 11 proc. išaugo pačių mažiausiųjų (iki 6 metų) rajono gyventojų skaičius.

Šiuo metu nedarbo lygis rajone siekia 11, 8 proc. Prieš metus jis buvo rekordiškai aukštas ir siekė net 17, 6 proc.

Iš džiugesnių naujienų taip pat būtų galima išskirti, kad pernai į rajoną pavyko pritraukti 13, 3 mln. tiesioginių užsienio investicijų, o ši suma yra net 40 proc. didesnė nei buvo užpernai. Išaugo ir vidutinis darbo užmokestis. Dabar jis rajone siekia 1310, 7 Eur.


Meras pabrėžė, kad svarbiausi Vilkaviškio rajono savivaldybės 2023–2025 m. veiklos prioritetai bus darnios aplinkos ir modernios infrastuktūros plėtojimas, palankių sąlygų investicijų pritraukimui ir darbo vietų kūrimui sudarymas, kokybiškos ir efektyvios sveikatos priežiūros užtikrinimas, orientuotas į gyventojų poreikius, integralių, optimalių ir kokybiškų ugdymo sąlygų kūrimas, pažeidžiamų ir socialinėje atskirtyje esančių gyventojų gerovės didinimas.

Tarp svarbiausių laukiančių darbų meras A. Neiberka išskyrė Savivaldybės švietimo įstaigų tinklo optimizavimą bei įvairių ugdymo įstaigų modernizavimą, toliau gerinamas ugdymo sąlygas, fotovoltinių elektrinių įrengimą, Vilkaviškio miesto stadiono modernizavimą, tako aplink Paežerių ežerą projektavimą, miesto baseino statybų inicijavimą, Vilkaviškio ligoninės pastato modernizavimą, psichikos dienos centro steigimą, žmonių su negalia sąlygų gerinimą ir kt.

Išklausęs strateginio plano pristatymą Tarybos narys Mantas Balčiūnas pasigedo informacijos, kas bus daroma, siekiant į biudžetą pritraukti dar daugiau pajamų. Į tai sureagavusi Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėja Jurga Grigaliūnaitė-Milovanov atsakė, kad vienas iš pagrindinių Savivaldybės siekių ir yra pritraukti kuo daugiau investicijų. Kartu su kitomis Marijampolės regiono savivaldybėmis planuojama kurti funkcinę zoną, tvarkomi potencialiems investuotojams skirti Vilkaviškio Šiaurės gatvėje esantys žemės sklypai, kuriama turizmo strategija.


Galiausiai išgirdę rūpimus atsakymus Tarybos nariai už Vilkaviškio rajono savivaldybės 2023–2025 m. strateginį veiklos planą balsavo vienbalsiai.Patvirtintas biudžetas

Ne mažiau svarbus klausimas buvo susijęs su šių metų rajono Savivaldybės biudžeto patvirtinimu. Šį klausimą pristatęs Savivaldybės administracijos direktorius Vitas Gavėnas teigė, kad šiemet planuojama surinkti 59, 6 mln. Eur pajamų.

Daugiausiai pastabų dėl planuojamo biudžeto išlaidų turėjo opozicijos nariai. Mantas Balčiūnas teigė pastebėjęs, kad Vilkaviškio sporto ir pramogų centrui numatytos lėšos yra didesnės, nei galėtų būti. Jis teigė turintis žinių, kad šios įstaigos atstovai deklaruoja ne visas gautas pajamas, todėl Savivaldybei tenka skirti daugiau lėšų centrui išlaikyti. Vitas Gavėnas teigė tokios informacijos neturintis.

Kitas Tarybos narys Rimvydas Palubinskas teiravosi, kodėl už žemės nuomos mokestį surinktos lėšos negrįžta į kaimų teritorijas, o „sukrenta“ į bendrą biudžetą. Jam klausimų kilo ir dėl kelių remontams šiais metais numatytos 700 tūkst. Eur sumos.

„Kiek žinau, net 500 tūkst. Eur šios sumos bus panaudota skoloms už jau atliktus darbus grąžinti. Vadinasi, naujiems darbams lieka labai mažai pinigų. Gaila, nes problemų rajono keliuose – labai daug! Iš kokių lėšų jas spręsime?“ – teiravosi R. Palubinskas.


Į tai sureagavęs V. Gavėnas klausimą pavadino „nesąmoningu“. Anot administracijos direktoriaus, Savivaldybė išties turi įsiskolinimų rangovams, tačiau su jais yra suderinti pinigų grąžinimo terminai ir jų laikomasi. Anot jo, iš šiais metais numatytų lėšų keliams 200 tūkst. Eur bus skirti atkarpos nuo Vištyčio Taikos gatvės iki ežero tiesimui. Tokią pačią sumą planuojama skirti tako Keturvalakiuose tiesimui, o dar 300 tūkst. Eur žadama skirti šaligatvio nuo Vilkaviškio Vysk. A. Karoso g. iki naujojo žiedo Birutės gatvėje remontui bei elektros linijų sutvarkymui.

Įvairių pastabų numatytam biudžetui turėjo ir kai kurie kiti Tarybos nariai. Vieni jų pasigedo „taupumo politikos“, kiti svarstė, jog per daug lėšų skiriama socialiniams reikalams. Visgi po ilgų diskusijų šių metų biudžetui pritarta vienbalsiai, o kai tai buvo padaryta, salėje pasigirdo plojimai.

Plačiau apie numatomas šių metų Savivaldybės biudžeto gaires jau rašėme praėjusiame „Santakos“ laikraščio numeryje.Kiti sprendimai

Likusių sprendimų projektų pristatymai nesulaukė tiek daug dėmesio, kiek biudžeto bei strateginio plano svarstymo klausimai. Taryba pritarė, jog Savivaldybė neskelbiamų derybų būdu įsigytų buvusį Vilkaviškio pašto pastatą bei kitus statinius, esančius miesto centre.

Pritarta prašyti Nacionalinės žemės tarnybos Vilkaviškio skyriaus leisti visuomenės poreikiams paimti dešimt Šeimenos seniūnijos Paežerių, Kisiniškių ir Maldėnų kaimuose esančių žemės sklypų arba jų dalių. Tai padarius būtų galima pradėti dviračių tako aplink Paežerių ežerą įrengimo procedūras. Sklypų savininkams už iš jų paimtą žemę būtų atlyginama rinkos kainomis.

Taryba taip pat pritarė, jog nuo gegužės 1 d. Vilkaviškio socialinis paslaugų centras iš rajono Švietimo pagalbos tarnybos perimtų su vaikų globa susijusias funkcijas.

Taip pat patvirtinti nauji rajono socialinių būstų ir socialinių būstų nuomos mokesčių dydžiai, kurie paskutinį kartą buvo keisti 2015 m.

Pritarta ir šių metų UAB „Vilkaviškio šilumos tinklai“ investicijų planui. Kybartuose numatoma pakeisti 282 m šilumos tiekimo tinklų. Šio projekto vertė – 245 tūkst. Eur. Taip pat Vilkaviškio katilinės teritorijoje turėtų būti statomos fotovoltinės elektrinės, o mieste keičiami šilumos apskaitos prietaisai.Lankėsi Seimo narys

Tarybos posėdyje šįkart dalyvavo ir Seimo narys Algirdas Butkevičius. Jis palinkėjo, kad strateginis Savivaldybės planas bei biudžetas būtų įgyvendinami tikslingai. Politikas taip pat pabrėžė, kad galimybių į biudžetą pritraukti papildomų investicijų yra kaip niekada daug, tiesiog reikia jomis naudotis. Anot jo, vien regioninei plėtrai šiuo finansiniu Europos Sąjungos laikotarpiu yra numatyta skirti 1, 6 mlrd. Eur.


Seimo narys taip pat patarė neužmiršti laisvosios ekonominės zonos (LEZ) Vilkaviškyje kūrimo idėjos. Anot jo, Lietuvoje visos LEZ šiuo metu yra užpildytos, tad realu, kad ir Vilkaviškyje ši zona sulauktų tokios pat sėkmės.

„Kartais reikia palaukti investuotojų, bet jie tikrai ateina. Pavyzdžiui, Kėdainių LEZ‘u investuotojai susidomėjo tik trečiais jo gyvavimo metais“, – kalbėjo A. Butkevičius.Publikuota: 2023-02-02 11:54:38

Komentarai:

Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?Atgal į pradžios puslapį

Šiame numeryje

* Ramiai pasibaigusi skandalinga byla privertė sukrusti politikus
* Ūkininkus į priekį veda sūnaus optimizmas
* Pasibaigęs Vilkaviškio komandų sezonas – statistikos veidrodyje
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.


Apklausa


Ar jau pradėjote sėją ant palangės?
Taip, šis tas jau pasėta.
Dar tik planuoju.
Šiemet nieko nesėsiu.
Tuo niekada neužsiimu.Kalbos patarimai

Apie „pakartotinį“ ir „pakartotiną“
Šiuos žodžius reikia skirti. Būdvardis pakartotinis reiškia „ne pirmą kartą, iš naujo daromas“, pvz.: Pakartotinis ražienų skutimas yra piktžolių naikinimo priemonė. Reikiamybės dalyvis pakartotinas nurodo, kad veiksmą reikia pakartoti, pvz.: Tyrimas pakartotinas po metų.


ŠūksniaiNuorodos

StatistikaHey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2023 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai


Svetainės programavimas ir dizainas