„Santaka“ / Mokymuose įgijo profesinių žinių ir įgūdžių / Kito link

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Moteris, turinti patirties, ieško valytojos darbo. Tel. 8 699 29 968.
Galioja iki: 2024-04-21 14:44:23



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Kito link

Dalinkitės:  


Dalyviams buvo įteikti pažymėjimai, patvirtinantys jų mokymąsi projekto „Darbas – žmogaus gyvenimo kokybė“ veiklose.

Ramunės BRAZAUSKIENĖS nuotr.


Mokymuose įgijo profesinių žinių ir įgūdžių


Sausio 27 d. devyniems Didvyžių socialinės globos namų ir šios įstaigos grupinio gyvenimo namų gyventojams, dalyvavusiems mokymuose „Darbas – žmogaus gyvenimo kokybė“, buvo įteikti jų baigimo pažymėjimai.

Mokymai, kuriuos organizavo Marijampolės apskrities moters veiklos centras, prasidėjo dar 2020 m. pavasarį. Projekto tikslas – socialinę atskirtį patiriantiems žmonėms padėti integruotis į darbo rinką ir įveikti socialinę atskirtį.

Gyventojo užimtumas darbo rinkoje – viena esminių sąlygų, kad asmuo jaustųsi socialiai įtrauktas. Neįgalus žmogus nori būti toks pat lygiateisis visuomenės narys, kaip bet kuris iš mūsų. Neįgaliesiems, kaip ir sveikiesiems, darbas reikalingas ne tik dėl pajamų. Jis yra galimybė save įprasminti atrandant stipriąsias savybes, suteikia didesnio pasitikėjimo savimi. Tačiau įsidarbinti – nemenkas iššūkis kiekvienam, o neįgaliajam jis dar didesnis.

Todėl pasiūlymas dalyvauti šiuose mokymuose gyventojams buvo puiki proga įgyti žinių, darbinių įgūdžių, susipažinti su profesijomis ruošiantis savarankiškai darbinei veiklai. Didvyžių socialinės globos namų ir šios įstaigos grupinio gyvenimo namų gyventojai mokėsi kartu su Vilkaviškio miesto bendruomenės nariais.



Mokymų programa buvo teorinio ir praktinio pobūdžio. Dalyviai lankė užsiėmimus, kuriuose mokėsi kompiuterinio raštingumo, bendravimo, anglų kalbos pagrindų, profesinės etikos ir darbo kultūros, susipažino su paklausiomis specialybėmis. Mokymų dalyviai turėjo galimybę pasinaudoti teisininko, psichologo, socialinio darbuotojo paslaugomis.

Praktiniai užsiėmimai vyko Marijampolės profesinio rengimo centro Vilkaviškio skyriuje. Mokymų dalyviams buvo pasiūlyta susipažinti su virėjo profesija atliekant praktinius darbus. Profesijos mokytoja Lina Urbšienė Didvyžių socialinės globos namų gyventojams vedė mokymus pagal programą „Saldžiųjų patiekalų gaminimas“, o grupinio gyvenimo namų gyventojus mokė pagal programą „Tautinio paveldo patiekalų gaminimas“.

Neįgalieji ne tik mokėsi gaminti patiekalus, bet ir turėjo galimybę teorijos užsiėmimuose įgytas žinias bei įgūdžius pritaikyti realioje darbo vietoje, įgyti praktinių gebėjimų dirbti su virtuvės įrenginiais. Jie išgirdo, kaip tinkamai elgtis darbo vietoje ir įsidarbinant.

Nors mokymus buvo planuojama užbaigti per metus, tačiau dėl ekstremalios padėties ir paskelbto karantino užsiėmimai užsitęsė. Mokymų dalyviams prireikė nemažai laiko, kantrybės, užsispyrimo ir valios pastangų, tačiau dabar visi jau gali džiaugtis pasiekę užsibrėžtą tikslą. Įvykdę programos reikalavimus, atlikę praktines užduotis žmonės savo rankose jau laiko mokymų baigimo pažymėjimus. Gyventojai labai džiaugiasi, jog galėjo dalyvauti šiuose mokymuose. Jiems tai yra neįkainojama patirtis ir žinių bagažas. Neabejojame, jog įgyti gebėjimai padės jiems ateityje siekiant profesinių tikslų.





Lolita MURAŠKAUSKIENĖ

Didvyžių socialinės globos namų

Grupinio gyvenimo namų padalinio

socialinė darbuotoja



Publikuota: 2023-02-13 11:23:20

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Kultūros darbuotojų dieną – ąžuolas Dainų šventei
* Senjorė ligoninės slaugę apkaltino smurtu
* Rūta Žilionytė: „Dainavimas – dalis manęs“
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai