„Santaka“ / Į reitingus mokyklų vadovai žiūri skirtingai / Švietimas

santaka.info
Vilkaviškio krašto laikraštis


Orai Vilkaviškyje


Siūlykite temą

Fotografuokite, filmuokite ir atsiųskite mums savo medžiagą
Didesnes nei 10Mb dydžio bylas prašome siųsti per wetransfer.com.

Taip pat galite parašyti mums el. pašto adresu redakcija@santaka.info arba susisiekti tiesiogiai su mūsų žurnalistais.

Straipsnių paieška

Skelbimai

Internetu galite užsisakyti asmeninį skelbimą „Santakoje“.

Skelbimai svetainėje

Parduoda OPEL MERIVA (2004 m., 1,7 l, dyzelis, priedo – Opel lieti ratlankiai). Tel. 8 614 58 380.
Galioja iki: 2024-05-09 10:52:05



Vieta ir darbo laikas



Redakcijos darbo laikas:
Darbo dienomis - 8-17 val.
Pietų pertrauka - 12-13 val.

„Santaka“ / Švietimas

Dalinkitės:  


Autoriaus nuotr.


Į reitingus mokyklų vadovai žiūri skirtingai

Andrius GRYGELAITIS


Neseniai žurnalas „Reitingai“ tradiciškai paskelbė kasmetinius švietimo įstaigų vertinimus. Įvairiuose sąrašuose galima surasti ir Vilkaviškio rajono ugdymo įstaigas.



Geriausi regione

Bene pagrindiniame, pagal olimpiadų rezultatus sudarytame, reitinge aukščiausiai iš visų rajono mokyklų įsitaisiusi Kybartų Kristijono Donelaičio gimnazija. Ši įstaiga rikiuojasi aukštoje 19-oje vietoje. Pernai šiame reitinge gimnazija buvo 63-ia, o užpernai – 75-a. Pirmąją vietą užima Vilniaus licėjus. Įdomu tai, kad minėtame sąraše Kristijono Donelaičio gimnazija yra aukščiausiai iš visų Suvalkijos regiono mokyklų. Iš karto už jos žengia Marijampolės Rygiškių Jono gimnazija.

Aukštą gimnazijos vietą reitinge lėmė lietuvių kalbos mokytojos Nijolės Černauskienės mokinių Kamilės Vasiliauskaitės ir Gusto Aušiūraičio puikūs pasiekimai jaunųjų filologų konkurse bei pedagogės Dalios Viliušienės auklėtinės Solveigos Andriukaitytės sėkmė šalies technologijų olimpiadoje.

„Suprantu, kad šiuos reitingus žmonės vertina įvairiai. Visgi mums aukšta vieta išties glosto širdį. Dėl to sulaukėme nemažai sveikinimų. Vadinasi, kiti tai irgi pastebi, vertina. Manau, kad mūsų sėkmę lėmė didžiulis pedagogų įdirbis, jų kvalifikacija. Tiek mokytoja Nijolė, tiek Dalia olimpiadoms mokinius ruošia nebe pirmą kartą, žino, kaip tai daryti. Be abejo, tai didelis ir vaikų nuopelnas. Turime išties nemažai gabių bei talentingų gimnazistų. Kartais mokytojams užtenka tik juos pastebėti“, – kalbėjo Kristijono Donelaičio gimnazijos direktorius Saulius Spangevičius.



Jis vylėsi, kad ir šiais mokslo metais įstaigoje atsiras respublikinių konkursų bei olimpiadų prizininkų.



Atsisako galimybių

Tame pačiame pagal olimpiadų rezultatus sudarytame reitinge galime rasti ir Vilkaviškio „Aušros“ gimnaziją, kuri rikiuojasi 93-ioje vietoje. Praėjusiais mokslo metais net keturi įstaigos ugdytiniai tapo respublikinių olimpiadų bei konkursų prizininkais. Tai padarė biologijos mokytojos Daivos Paškauskienės ugdytiniai Evenika Mekšraitytė bei Erikas Gudulevičius, taip pat lietuvių kalbos mokytojų Erikos Anisimavičienės bei Rasos Kvirevičienės auklėtinės Beata Čekanavičiūtė ir Ugnė Piliukaitytė.

Vilkaviškio „Aušros“ gimnaziją galima surasti ir aktyviausiai verslumą propaguojančių mokyklų sąraše. Pasak įstaigos direktoriaus Arūno Sernecko, didžiausius nuopelnus reikėtų priskirti ekonomikos ir verslumo pagrindų mokančiai pedagogei Daivai Tartėnienei.

„Kiekviena sėkmė priklauso nuo mokytojo ir mokinio sąveikos. Pavyzdžiui, šiuo metu mokykloje turime 7-ias mokinių mokomąsias bendroves. Pernai jų buvo dar daugiau – net 10! Jos nuolat dalyvauja įvairiose mugėse, grįžta su apdovanojimais. Mokytojų D. Paškauskienės ir R. Kvirevičienės mokiniai taip pat yra nuolatiniai šalies olimpiadų dalyviai bei prizininkai. Apskritai, mūsų gimnazijoje dirba daug puikių pedagogų, kurie sugeba sudominti vaikus. O tai padaryti yra labai svarbu! Dabartiniams mokiniams tenka milžiniškas krūvis, tad kartais jie tiesiog atsisako siūlomų galimybių“, – pastebėjimais dalijosi A. Serneckas.



Apie pasikeitusią mokinių motyvaciją mokytis kalbėjo ir S. Spangevičius, kurio nuomone, šveitimo sistemoje būtina kuo greičiau daryti tam tikrų pokyčių, nes prastėjantys mokinių žinių rezultatai prie gero neveda. Anot jo, šiuo metu šalyje susiklosčiusi paradoksali situacija – Vyriausybė į mokyklas investuoja nemažai lėšų, skirtų mokinių motyvacijai gerinti, tačiau tai norimų rezultatų bent kol kas neatneša.



Svarbesni kiti rodikliai

Žurnale „Reitingai“ galima surasti ir Pilviškių „Santakos“ gimnazijos pavadinimą. Geriausiai lietuvių kalbą išmokančių gimnazijų sąraše įstaiga rikiuojasi 18-oje vietoje, o pagal pasiekimus geografijoje – 19-oje.

Mokyklos direktorė Danutė Valiūnienė pripažino, kad daug labiau vertina įstaigos viduje sisteminamus iš Nacionalinio egzaminų centro gautus duomenis, kurie parodo tikrąjį gimnazijos darbo efektyvumą, rezultatų pokytį.

Paklausta, kas visgi lėmė sėkmę geografijos ir lietuvių kalbos rezultatų reitinguose, vadovė kalbėjo apie mokytojų įdirbį. Anot jos, geografiją dėstanti pedagogė Vaida Šimkienė moka sudominti vaikus, tad šią discipliną vyresnėse klasėse nuolat renkasi itin daug mokinių.



„Kai mokytojas myli savo darbą, tai pajunta ir vaikai. Aš pati stebėdama ir vertindama šios pedagogės pamokas neretai užsimirštu ir visiškai įsitraukiu į veiksmą klasėje. Taip pat turime stiprias lietuvių kalbos mokytojas, tačiau šios disciplinos rezultatai nuolat svyruoja. Pernai jie buvo išties neblogi. Gimnazijoje dirbusi mokytoja Rasa Kvirevičienė sugebėjo puikiai paruošti mokinius egzaminams“, – sakė direktorė D. Valiūnienė.

Ji neslėpė, kad mokykloje netrūksta ir problemų. Kaip ir visoje Lietuvoje, pastaraisiais metais nedžiugina mokinių pasiekimai matematikos srityje. Nemažą rūpestį gimnazijos bendruomenei kelia ir mokinių požiūris į pamokų lankymą. Dėl to jau trečius metus įstaigoje itin kruopščiai analizuojamos nelankymo priežastys, nuolat bendraujama su pamokas praleidinėjančiais gimnazistais, jų tėvais, pagalbos mokiniui specialistais. Tai duoda teigiamų pokyčių, mat lankomumo situacija po truputį gerėja. Su tuo susijęs ir vaikų pažangumas. Praėjusius mokslo metus net 99 proc. gimnazistų baigė be neigiamų įvertinimų.



Vienas iš siekių

Žurnale „Reitingai“ pateikti ir mokyklas baigusių bei į valstybės finansuojamas vietas kolegijose bei universitetuose įstojusių mokinių skaičiaus pokyčiai per keletą pastarųjų metų. Kai kurios rajono gimnazijos išties turi kuo džiaugtis.

Pavyzdžiui, 2018 m. į nemokamas vietas universitetuose įstojo 23, 5 proc., o kolegijose – 7, 6 proc. Vilkaviškio „Aušros“ gimnazijos abiturientų. 2021 m. šie skaičiai jau siekė atitinkamai 36, 7 proc. ir 10, 7 proc.

„Kai ėmiau vadovauti gimnazijai, vienas iš pagrindinių siekių ir buvo, kad mūsų vaikai taptų konkurencingais visoje šalyje, kad kuo daugiau jų įstotų į valstybės finansuojamas vietas. Šie rezultatai galėjo būti ir dar geresni, bet nemažai daliai mokinių koją pakišo neišlaikytas valstybinis matematikos egzaminas. Tikrai ne vienas buvęs mūsų mokinys dabar puikiai mokosi universitetuose, bet yra priverstas mokėti už mokslą tik todėl, kad neišlaikė matematikos egzamino. Šiais metais mokykloje ėmėme spręsti šią problemą – skyrėme papildomas konsultacines pamokas“, – pasakojo „Aušros“ gimnazijos direktorius Arūnas Serneckas.

Žurnale pateikiami ir kitas mūsų rajono gimnazijas baigusių mokinių stojimo į valstybės finansuojamas vietas pokyčiai. Pavyzdžiui, 2018 m. 17, 3 proc. buvusių Kristijono Donelaičio gimnazijos mokinių įstojo į nemokamas vietas universitetuose bei 12 proc. – kolegijose. 2021 m. šie skaičiai siekė atitinkamai 19, 4 proc. ir 9 proc. Per trejetą metų nuo 9, 8 proc. iki 20, 7 proc. pakilo universitetuose valstybės finansuojamose vietose besimokančių Pilviškių „Santakos“ gimnazijos abiturientų. Tiesa, kolegijose šie skaičiai šiek tiek sumažėjo – nuo 7, 3 proc. iki 6, 9 proc.



Tuo tarpu į nemokamas vietas kolegijose įstojusiųjų buvusių Gražiškių gimnazijos mokinių per minėtą laikotarpį padaugėjo nuo 3, 2 proc. iki 18, 5 proc. Deja, į valstybės finansuojamas vietas universitetuose įstojusiųjų skaičiai nedžiugina. 2018 m. tai padarė 6, 5 proc. Gražiškių gimnazijos abiturientų, o 2021 m. tokių mokinių nebuvo nė vieno.



Sunku konkuruoti

Minėtame žurnale pateikiami ne tik gimnazijų, bet ir pagrindinių mokyklų bei progimnazijų reitingai. Pagal pasiektus rezultatus olimpiadose 34-oje vietoje galima surasti Vilkaviškio Salomėjos Nėries pagrindinę mokyklą. Ji rikiuojasi aukščiausiai iš visų Marijampolės regiono ugdymo įstaigų. Aukštą vietą reitinge lėmė lietuvių kalbos mokytojos Vaidos Kriščiūnienės mokinės Ugnės Kojutytės sėkmingas pasirodymas tarptautiniame jaunimo epistolinio rašinio konkurse.

„Į panašius reitingus beveik nekreipiame dėmesio. Reikia žiūrėti į bendrą kontekstą. Daugybė mūsų mokinių dalyvauja rajoninėse įvairių dalykų olimpiadose bei konkursuose, tampa jų nugalėtojais bei prizininkais. Visgi respublikiniai etapai mūsų ugdytinių amžiaus grupėje nerengiami. Turime ir 9 bei 10 klasių mokinių, tačiau reikia pripažinti, kad geriausiai besimokantys šios amžiaus grupės vaikai renkasi gimnazijas. O konkuruoti su jomis mums beveik neįmanoma. Kita vertus, mūsų pedagogai įdeda daug pastangų ugdydami mokinius. Manau, kad didžiąją dalį gimnazijose besimokančių devintokų nuopelnų būtų galima skirti mūsų pedagogams“, – kalbėjo Salomėjos Nėries pagrindinės mokyklos direktorė Daina Juškauskienė.





Publikuota: 2023-02-15 09:27:38

Komentarai:





Jūs naršote standartinę svetainės versiją.
Perjungti į mobiliąją versiją?



Atgal į pradžios puslapį





Šiame numeryje

* Teisingumo paieškos sprogo it muilo burbulas
* Tarybos nutarimai: didins darželinukų grupes, statys daugiabutį
* Infoturo dalyvius žavėjo degustacijomis
Laikraštis leidžiamas antradieniais
ir penktadieniais.






Apklausa


Kaip vertinate idėją keisti kelio ženklų dizainą?
Seniai reikėjo tą padaryti.
Tai būtų tik lėšų švaistymas.
Keiskime, kai bus atliekamų pinigų.
Man tai nerūpi.



Kalbos patarimai

Kuri forma taisyklinga: „paties“ ar „pačio“?
Pirmenybė teikiama įvardžio „pats“ kilmininkui „paties“. Vis dėlto forma „pačio“ klaida nėra laikoma, ji vertinama kaip šalutinis normos variantas, tinkantis laisviesiems stiliams, pvz.: Paties (pačio) pirmininko reikėtų paklausti. Teko sugrįžti prie to paties (pačio) nutarimų punkto.



Šūksniai



Nuorodos

Statistika



Hey.lt - Interneto reitingai


„Santakos laikraštis“

Uždaroji akcinė bendrovė
Vilniaus g. 23, Vilkaviškis.
Tel. (8 342) 20 805.
E-paštas: redakcija@santaka.info

© 2005-2024 Visos teisės saugomos. Svetainėje paskelbtą informaciją bei nuotraukas be „Santakos“ redakcijos sutikimo draudžiama naudoti kitose svetainėse arba platinti kuriuo nors kitu pavidalu.

Rekvizitai

ISSN 2538-8533
Įmonės kodas - 185137471
PVM kodas - LT851374716
a/s LT184010040100020347

soc. tinklai